[ad_1]

رئیس جمهور منتخب جو بایدن و معاون تازه انتخاب شده كاملا هریس انتظار می رود روز شنبه پس از کسب آرای لازم برای در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شوید. CBS News صبح امروز پیش بینی کرد که بایدن ایالت پنسیلوانیا را به دست آورد و او را به 273 رأی انتخاباتی برساند – درست بالاتر از آستانه لازم 270 رأی. ساعاتی بعد ، CBS News نیز پیروزی بایدن در نوادا را پیش بینی کرد ، و کل آرا his وی را به 279

انتخاب بایدن و هریس بیش از یک روش تاریخی است. بایدن مسن ترین رئیس جمهور منصوب و تنها دومین کاتولیک خواهد بود. هریس خواهد بود اولین زن و اولین سیاه پوستان آمریکایی و آسیایی که به عنوان معاون رئیس جمهور خدمت می کند.


چگونه می توان به اظهارات رئیس جمهور منتخب بایدن و معاون رئیس جمهور هریس نگاه کرد:


روز شنبه ، رئیس جمهور منتخب در بیانیه ای اظهار داشت که وی از نظر نتایج انتخابات “احترام و فروتن” است و خواستار وحدت شد.

بایدن گفت: “با پایان کارزار ، وقت آن است که خشم و سخنان تند را پشت سر بگذاریم و به عنوان یک ملت دور هم جمع شویم.” “وقت آن است که آمریکا متحد شود. و التیام یابد.”

اونم همینطور توییت“کار پیش رو سخت خواهد بود ، اما من این را به شما قول می دهم: من رئیس جمهور تمام آمریکایی ها خواهم بود – خواه به من رأی دهید یا نه. من ایمانی را که به من داده اید حفظ می کنم.”

رئیس جمهور ترامپ داشته است شناخته نشده است نژاد و در بیانیه ای گفت که انتخابات “خیلی پایان یافته” است. مبارزات انتخاباتی وی برای به تأخیر انداختن شمارش آرا he که وی را مورد اختلاف می داند ، در چندین کشور پرونده های قضایی را آغاز کرده است ، اما این دادگاه تاکنون ناموفق بوده است. رئیس جمهور بخشی از گلف شنبه خود را در باشگاه خود در ویرجینیا گذراند.

با ادامه شمارش آرا در بسیاری از کشورها در جبهه های جنگ ، نتیجه مبارزات مداوم ریاست جمهوری بسیار نزدیک بود و نمی توان چهار روز پس از انتخابات آن را نامید. ضبط فعالیت انتخابی و تعداد بی سابقه ای آراots که به دلیل همه گیری ویروس کرونا از طریق پست ارسال می شود ، روند را کند کرد و بستن زمینه ها در چندین کشور مهم به این معنی است که خبرنامه ها در طرح یک برنده به تاخیر می افتند ، تا روز شنبه که بیشتر شمارش آرا پایان یافته است.

مسیر بایدن برای پیروزی از طریق سه ایالت بود که آقای ترامپ در سال 2016 با موفقیت ناچیز پیروز شد: پنسیلوانیا ، میشیگان و ویسکانسین. بایدن در جورجیا نیز یک سرب نازک دارد که به سمت سرشماری پیش می رود. آقای ترامپ چندین ایالت مهم را در میدان نبرد که بایدن در آن امیدوار به رقابت بود ، از جمله فلوریدا ، اوهایو و تگزاس به تصرف خود درآورده است.

مبارزات انتخاباتی بایدن علیه آقای ترامپ یک شخصیت بود. وی هشدار داد ، این “نبرد برای روح ملت” بود تا بر این عقیده وی که آقای ترامپ نه تنها در مسائل اشتباه نبود ، بلکه خطری برای دموکراسی را تأکید کند.

و با شیوع ویروس کرونا در سراسر کشور ، این نیز به نبردی برای زندگی آمریکایی ها تبدیل شد. بر خلاف مبارزات مخالف آقای ترامپ که برای ماسکها اختیاری است ، بایدن نمایش عمدی فاصله اجتماعی را به نمایش گذاشت و گامهایی را که برای مقابله با بیماری همه گیر برداشته برجسته کرد.

بایدن با 78 سال سن همچنین پیرترین مردی خواهد بود که دفتر بیضی را اشغال کرده است. در 3 نوامبر ، بایدن در همان سن بود – 77 سال ، 11 ماه ، 14 روز – همانطور که رونالد ریگان روزی بود که او سمت خود را ترک کرد.

پیش بینی CBS News مبنی بر اینکه بایدن مقام ریاست جمهوری را به دست آورد در حال آمدن است 48 سال – تا به امروز – پس از پیروزی در انتخابات سنا برای اولین بار در 7 نوامبر 1972. بایدن تنها 29 ساله بود که کرسی خود را در دلاور به دست آورد و 36 سال خدمت می کرد قبل از اینکه معاون رئیس جمهور شود اوباما مدیریت.[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر