[ad_1]

واشنگتن – دادگاه عالی روز سه شنبه – یک هفته پس از انتخابات ریاست جمهوری و در میان همه گیر جهانی – با آینده ای از لایحه چشمگیر بهداشت سال 2010 ، با حمایت دموکرات ها و حمله جمهوری خواهان ، با دو قاضی در جناح محافظه کار دادگاه ، مبارزه کرد. بدبینی به استدلال ها قانون مراقبت مقرون به صرفه باید به طور کلی لغو شود.

قضات دو ساعت استدلال درگیری بین گروه های ایالت های سرخ و ایالت های آبی را در مورد قانون اساسی بودن اختیارات فردی قانون مراقبت مقرون به صرفه شنیدند ، با مخالفان اوباماکر ، از جمله دولت ترامپ ، امیدوار بودند که دادگاه عالی ضربه مهلکی به قانون مراقبت های بهداشتی ، که مدت ها است در تلاش برای از بین بردن است.

اما رئیس دادگستری جان رابرتز و قاضی برت کاوانو ، یکی از سه قاضی دادگاه منصوب پرزیدنت ترامپ ، هر دو نشان دادند که با استدلال ایالت های تحت رهبری جمهوری خواهان مبنی بر سقوط اوباماکر در صورت در نظر گرفتن دوره منفرد وی مخالف هستند. برای خلاف قانون اساسی

رابرتز که در سال 2012 رأی داد ، “برای شما سخت است که بگویید کنگره قصد داشت در صورت رد صلاحیت کل قانون سقوط کند ، زمانی که همان کنگره ای که مجازات را به صفر رساند حتی برای لغو بقیه قانون نیز تلاش نکرد.” کایل هاوکینز ، دادستان کل تگزاس ، که به نمایندگی از 18 ایالت سرخ این قانون را به چالش می کشد ، گفت که برای حفظ این ماموریت.

قاضی ارشد افزود که وی معتقد است که کنگره می خواهد دادگاه عالی قانون کامل را لغو کند ، “اما این وظیفه ما نیست.”

رابرتز گفت: “در مورد موضوع قابل تفکیک ، ما تعجب می کنیم که آیا کنگره می خواهد بقیه قانون در صورت نقض یک قانون ضد قانون اساسی ادامه حیات دهد.” “در اینجا نیز کنگره وقتی حکم را به صفر رساند بقیه قانون را دست نخورده گذاشت. به نظر می رسد این شواهد قانع کننده ای در این زمینه باشد.”

به همین ترتیب ، كاواناو اظهار داشت كه معتقد است اوباماكر باید ایستاده باشد ، حتی بدون اختیار.

کاوانو به دونالد وریلی ، که به نمایندگی از مجلس دموکرات بحث می کند ، گفت: “من تمایل دارم که با شما موافقم ، این یک مورد مستقیم تقسیم بر اساس امتیاز ما است ، به این معنی که ما از این حکم می کاهیم و بقیه قانون را ترک خواهیم کرد.”

کاوانو با بررسی پرونده های گذشته دادگاه عالی ، به هاوکینز گفت که “به نظر می رسد کاملاً واضح است که راه حل مناسب شکستن حکم حکم و ترک سایر قانون است.”

به گفته وی ، کنگره “می داند چگونه یک بند تقسیم ناپذیری بنویسد ، اما این زبان با آنچه معمولاً به نظر می رسد متفاوت است.”

در قانون مراقبت مقرون به صرفه ، که کاوانو به آن اشاره می کند ، آمده است: «الزام [to buy health insurance] برای ایجاد بازارهای بیمه درمانی کارآمد که در آن می توان محصولات بهبود یافته بیمه درمانی را که دارای انتشار تضمینی هستند و پوشش شرایط قبلی را رد نمی کنند ، ضروری است. “

این دادخواست در برابر قضات نشانگر سومین تلاش جمهوری خواهان توسط دیوان عالی کشور برای لغو لایحه بهداشت و درمان در سال 2010 است که پوشش بیمه درمانی میلیون ها آمریکایی را گسترش داده و از افرادی با شرایط قبلی محافظت می کند.

دادگاه عالی با صدور حکمی در سال 2012 که توسط رابرتز نوشته شد ، از وظایف فردی اوباماکر که آمریکایی ها را ملزم به خرید بیمه درمانی می کند ، تأیید کرد. اما از آن زمان به بعد ، دادگاه عالی با اضافه شدن قضات نیل گورسوه ، کاوانو و امی کونی بارت که همگی توسط آقای ترامپ منصوب شده اند ، آرایش دیوان عالی تغییر کرده است.

در بارت تائیدیه جایگزین کردن قاضی فقید روت بدر گینسبورگ مهمترین تغییر را به دیوان عالی کشور وارد کرد زیرا انتصاب وی اکثریت محافظه کار خود را از 5-4 به 6-3 افزایش داد و اوباماکر را متقاعد به دموکرات کرد. سرنوشت به طور موثر مهر و موم شد.

در حالی که بارت در مقاله ای که در سال 2017 منتشر شد ، از حکم دادگاه عالی 2012 انتقاد کرد ، او در جلسه تأیید ماه گذشته خود از پاسخ دادن به سوالات در مورد اختلاف نزد قضات این هفته خودداری کرد ، با اشاره به اینکه مسائل حقوقی مطرح شده در چالش هشت سال پیش با آنچه در حال حاضر وجود دارد متفاوت است.

این پرونده که توسط ائتلافی از 18 ایالت سرخ و با حمایت دولت ترامپ ارائه شده است ، قانون اساسی بودن اختیارات فردی اوباماکر را به چالش می کشد. این قانون در ابتدا برای آمریکایی هایی که بیمه درمانی دریافت نکردند مجازات مالی در نظر گرفت ، اما کنگره با تأیید آن مجازات را لغو کرد. بسته اصلاح مالیات در سال 2017. اکنون کشورها استدلال می کنند که به صفر رساندن جریمه حکم را خلاف قانون اساسی می داند ، زیرا “تغییر در تفسیر عادلانه مقررات غیر ممکن است” به عنوان مالیات ، همانطور که در مورد 2012 تفسیر شده است.

ایالت ها استدلال می کنند که در صورت لغو اختیار ، بقیه اوباماکار باید برداشته شود ، زیرا “با یکدیگر” به طور جدایی ناپذیری در هم آمیخته است و قابل جدا شدن از آن نیست.

در همین حال ، آنها برای حمایت از اوباماکر ، گروهی متشکل از 20 ایالت و منطقه کلمبیا و همچنین مجلس نمایندگان ، به رهبری دموکرات ها ، بحث می کنند. با هم ، مدافعان قانون مراقبت های بهداشتی استدلال می کنند که تغییر در قانون کنگره “شرایط انتخاباتی ارائه شده توسط را تغییر داده است [the mandate] – اجازه دادن به مردم برای تصمیم گیری آزادانه در مورد خرید بیمه درمانی بدون مواجه شدن با هرگونه ارزیابی مالیاتی در صورت عدم خرید. “

“تأثیر تغییر در تحقق آن بود [the provision] اجباری: این می تواند آمریکایی ها را به خرید بیمه تشویق کند ، اما کسی را به انجام کاری ملزم نمی کند. ایالت های آبی به رهبری کالیفرنیا در بیانیه ای به دیوان عالی کشور استدلال کردند: “کنگره با ایجاد چنین ماده ای از قدرت قانون اساسی خود فراتر نمی رود.”

دولت های آبی همچنین هشدار می دهند که “عدم اطمینان مداوم” در مورد آینده اوباماکار باعث می شود افراد ، مشاغل و دولت های ایالتی و محلی محلی تصمیم گیری بر اساس قانون را دشوار کنند ، “این امر تهدیدی برای خانواده های آمریکایی ، بازارهای مراقبت های بهداشتی و اقتصاد گسترده تر است.”

ایالت های سرخ اوباماکر را در فوریه 2018 و یک قاضی منطقه فدرال در تگزاس را به چالش کشیدند شکست داد قانون کامل بعداً در همان سال خلاف قانون اساسی است. سپس ، در دسامبر 2019 ، هیأتی متشکل از سه قاضی در دادگاه تجدیدنظر منطقه 5 ایالات متحده پیدا شد حکم فردی خلاف قانون اساسی است ، اما اختلاف را به دادگاه بدوی می فرستد تا تعیین کند بقیه قانون می تواند بدون آن باقی بماند یا خیر.

در جریان مشاجرات روز سه شنبه ، چندین قاضی ، از جمله بارت ، بر این موضوع كه آیا ایالت های سرخ و شاكیان فردی از نظر قانونی حقوقی برای به چالش كشیدن اختیارات فردی را دارند یا خیر ، با هشدار رابرتز و قاضی النا كاگان در مورد بهمن دادخواست هایی كه در صورت بروز دیوان عالی كشور هشدار دادند ، متمرکز شدند. دادگاه تئوری دولت ترامپ را پذیرفت که چرا آنها می توانند شکایت کنند.

کاگان به سرپرست دادستان کل دادگستری جفری وال گفت: “به نظر می رسد یک مسئله بزرگ این است که اگر بگویید اگر می توانید به یک ماده خسارت وارد کنید و می توانید برای جدایی ناپذیری به استدلال بپردازید ، این به شما اجازه می دهد تا هر چیز دیگری را در این اساسنامه به چالش بکشید.” که با دولت ترامپ استدلال می کند ، با اشاره به اینکه امروز کنگره اغلب لوایح مربوط به همه چیز را تصویب می کند. “آیا این چیزی نیست که ایالات متحده باید بسیار نگران آن باشد و آیا چیزی نیست که واقعاً کل دکترین ما را قطع کند؟”

رابرتز گفت که پذیرفتن استدلال وزارت دادگستری “وضعیت را به طرز چشمگیری گسترش می دهد”.

رئیس دادگاه گفت: “شما تقریباً در مورد 1000 صفحه صحبت می کنید و کسی را که به علت شرایط آن آسیب نبیند ، دور آن 1000 نفر را انتخاب کرده و مواردی را که می خواهد به آنها حمله کند انتخاب کند.”

این س ofال که آیا کشورهای تحت رهبری GOP آسیب خاصی نشان داده اند نیز به چندین س alsoال فرضی منجر شده است. رابرتز در مورد قانونی س Americansال کرد که آمریکایی ها را ملزم می کند چمن های خود را هفتگی چمن بزنند. قاضی کلارنس توماس در مورد مجازات های عدم استفاده از ماسک صورت در هنگام شیوع بیماری همه گیر سوال کرد. کاوانو قانونی را درخواست کرد که طبق آن هر آمریکایی باید پرچم آمریکا را در مقابل خانه های خود به اهتزاز درآورد.

در حالی که دموکراتها ابراز نگرانی کرده اند که این پرونده می تواند به معنای پایان اوباماکار به دلیل گرایش های محافظه کارانه دیوان عالی باشد ، در دوره گذشته دیوان عالی کشور با استفاده از اصول تفکیک برای جدا کردن مقررات از بقیه قانون ، دو بار کل اعتبار تندیس ها را باطل نکرد.

در یک مورد مربوط به تماس روبو با تلفن های همراه ، دیوان عالی کشور با اجازه دادن به افراد مسکونی برای جمع آوری بدهی های دولت ، معافیت از بدهی دولت را لغو کرد ، اما بقیه محدودیت های روبوکال را ترک کرد. در مرحله دوم ، دادگاه شامل ساختار اداره حمایت از حقوق مصرف کننده مالی است پیدا شد اقدامی که حکم برکناری مدیر دفتر را دارد بدون لغو قانون تأسیس آژانس کاربر لغو می شود.

هنوز هم این آقای ترامپ بود که بر استدلال ها سایه انداخت تعهد 2015 برخلاف رابرتز که برای پایبندی به قانون 2012 به جناح لیبرال دادگاه پیوست ، نامزدهای دیوان عالی وی “کار درست” را انجام داده و به ترور اوباماکار رأی دادند.

استدلال ها درباره آینده قانون مراقبت های بهداشتی نیز در پس زمینه بیماری همه گیر ویروس کرونا وجود دارد که دیوان عالی کشور را مجبور به تغییر شیوه تجارت خود کرده است. قضات از طریق یک کنفرانس تلفنی از راه دور بحث می کنند ، زیرا در ماه مارس دادگاه به دلیل بیماری همه گیر درهای خود را به مدت نامعلومی بست. اکنون عفونت های ویروس کرونا با افزایش تعداد موارد تایید شده ، در حال افزایش است بیش از 10 میلیون و تعداد کشته شدگان 237،700 نفر خیره کننده است.

موسسه شهری تخمین می زند که اگر دیوان عالی کشور قانون مراقبت از قیمت مناسب را لغو کند ، منجر به 21.1 میلیون نفر دیگر در سال 2022 بیمه خواهد شد و 9.3 میلیون نفر یارانه های خود را بر اساس درآمد بیمه خریداری شده در صرافی های اوباماکر از دست می دهند.

تصمیم قضات تا پایان ژوئن انتظار می رود.[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر