[ad_1]

انتظار می رود اداره هوانوردی فدرال روز چهارشنبه 737 مکس بوئینگ را پاکسازی کند تا پس از فرود هواپیما پس از نزدیک به دو سال ، به دلیل یک جفت تصادف که منجر به کشته شدن 346 نفر شود ، دوباره پرواز کند. مدیر آژانس استیو دیکسون هفته گذشته گفت که FAA در آخرین مراحل بررسی تغییرات در Max است که بازگشت مطمئن به بهشت ​​را ایجاد می کند.

وی در بیانیه ای گفت: “من فقط پس از اطمینان از اطمینان متخصصان ایمنی از مطابقت هواپیما با استانداردهای صدور گواهینامه ، دستور زمین را بلند می كنم.”

این حرکت بعد از آن انجام خواهد شد جلسات متعدد کنگره در مورد بلایا این امر منجر به انتقاد از FAA برای نظارت سهل انگارانه و بوئینگ برای عجله در اجرای یک سیستم نرم افزاری جدید شد که سود را بالاتر از ایمنی قرار داده و در نهایت منجر به برکناری مدیر عامل آن شد.

ناظران در سراسر جهان پس از سقوط هواپیمای خطوط هوایی اتیوپی در مارس 2019 ماکس را به زمین انداختند. کمتر از پنج ماه بعد از غرق شدن یک ماکس دیگر با هواپیمای Lion Air اندونزی در دریای جاوا رخ داد. همه مسافران و خدمه هر دو هواپیما کشته شدند.

محققان بر روی نرم افزار ضد توقف بوئینگ برای مقابله با تمایل هواپیما به شیب به دلیل اندازه و محل قرارگیری موتورها تمرکز کردند. این نرم افزار به طور مکرر دماغه هر دو هواپیما را تحت فشار قرار می دهد ، که سقوط می کند ، و بر خلبانان برای کنترل مجدد کنترل غلبه می کند. در هر صورت ، یک سنسور معیوب تنها باعث افت مرحله می شود.

رستگاری بوئینگ در اواسط یک سال انجام می شود پاندمی که مسافران را ترساند و صنعت هواپیمایی را نابود کرد و توانایی بازگشت شرکت را محدود کرد. سفرهای هوایی تنها در ایالات متحده نسبت به سال گذشته حدود 65 درصد کاهش یافته است.

فروش هواپیماهای جدید بوئینگ کاهش یافت به دلیل بحران حداکثر و بیماری همه گیر ویروس کرونا. سفارش بیش از 1000 هواپیمای ماکس امسال لغو یا از تأخیر بوئینگ حذف شده است. قیمت هر هواپیما بین 99 تا 135 میلیون دلار استیکر است ، اگرچه شرکت های هواپیمایی معمولی بسیار کمتر از قیمت در لیست پرداخت می کنند.


کنگره گزارشی تند درباره 737 Max منتشر کرد

02:16

جان هانسمن ، استاد هوانوردی در انستیتوی فناوری ماساچوست ، گفت كه افراد معمولاً پس از مشكلات تا چند ماه از هواپیما اجتناب می كنند. اما مورد مکس غیرمعمول است و اگر ویروس کرونا نبود ، هانسمن گفت که پرواز با مکس احساس امنیت می کند.

وی گفت: “همه این موارد بیش از هر هواپیمایی در جهان تحت كنترل است.” “این احتمالاً ایمن ترین هواپیمای سوار شدن است.”

آمریكایی تنها شركت هواپیمایی آمریكایی است كه تاكنون ماكس را به برنامه خود برگردانده است ، از 29 دسامبر با سفر هر روزه بین نیویورك و میامی آغاز می شود.

تقریباً 400 فروند هواپیمای ماکس در هنگام پرواز در سراسر جهان در حال خدمت بودند و از آن زمان بوئینگ حدود 450 فروند دیگر ساخته و ذخیره کرده است.

همچنین خلبانان باید تحت آموزش شبیه ساز قرار بگیرند ، که هنگام معرفی هواپیما این کار ضروری نبود. هانسمن گفت كه آموزش خلبانان برای 737 خلبان ماهر نباید زیاد طول بكشد ، زیرا بوئینگ با نرم افزار Max مشكلات برطرف كرده است. طبق گفته بوئینگ ، این هواپیما دیگر به طور خودکار دماغه هواپیما را به طور مکرر به سمت پایین نشان نمی دهد و دستورات خلبان را لغو نمی کند. این شرکت خلاصه ای از تغییرات هواپیما را منتشر کرد.

اقوام افرادی که در این تصادفات کشته شده اند ، از ایمنی ماکس قانع نشده اند. آنها بوئینگ را به پنهان کردن ویژگیهای مهم طراحی از FAA متهم می كنند و می گویند كه این شركت سعی كرده است با نرم افزاری كه در هر دو تصادف دخیل است گرایش بینی هواپیما را كج كند.

بوئینگ 737 مکس
هواپیمای بوئینگ 737 MAX در 13 آگوست 2019 در سیاتل در یک ملک بوئینگ در نزدیکی بوئینگ فیلد پارک شده دیده می شود.

گتی


مایکل استومو که دختر 24 ساله اش در تصادف دوم جان خود را از دست داد ، گفت: “مخاطبان پرواز باید از ماکس اجتناب کنند.” “پرواز خود را تغییر دهید. این هنوز هم هواپیمای خطرناک تری نسبت به سایر هواپیماهای مدرن است.”

پس از سقوط شهرت بوئینگ از بین رفت. در ابتدا مدیر عامل وقت ، دنیس مولنبورگ ، اظهار داشت كه خلبانان خارجی مقصر هستند. با این حال ، محققان کنگره با تجزیه و تحلیل FAA – که پس از اولین سقوط ماکس انجام شده است – پیش بینی کردند که در صورت ثابت نشدن نرم افزار کنترل پرواز ، 15 مورد سقوط دیگر در طول عمر هواپیما رخ خواهد داد.

پس از یک تحقیق 18 ماهه ، کمیسیون حمل و نقل خانگی بوئینگ را که تحت فشار بود برای توسعه ماکس برای رقابت با رقیب اروپایی ایرباس تحت فشار قرار داد ، و FAA را که مجوز مکس را صادر کرد و آخرین آژانس در جهان بود که پس از آن بلایا محققان گفتند که بوئینگ از “فرهنگ مبدل” رنج می برد و مهندسان را تحت فشار قرار داده است تا بازار را هجوم آورند.

بوئینگ بارها و بارها در سرعت تعمیر هواپیما اشتباه کرده است. هنگامی که این پیش بینی ها همچنان اشتباه بوده و بوئینگ تحت فشار ناعادلانه FAA قرار گرفت ، مایلنبورگ اخراج شده است در دسامبر 2019

دیکسون – که قبل از خدمت به عنوان خلبان و مدیر عامل Delta Air Lines با هواپیماهای F-15 در نیروی هوایی پرواز می کرد – خبر از تصمیم آژانس برای آزادی مکس برای پرواز دوباره می دهد تا با اظهار نظر در ماه سپتامبر پس از سوار شدن در کابین خلبان مکس برای پرواز آزمایشی دو ساعته.

دیکسون آن روز گفت: “من آنچه را که در این زمینه دیدم دوست داشتم.”

برخی از بستگان مسافران کشته شده در حادثه اتیوپی پرواز دیکسون را به عنوان یک شیرین کاری به نفع بوئینگ رد کردند.

در هفته های اخیر ، مقررات نظارتی اروپایی نیز تایید احتمالی خود را از کار بوئینگ اعلام کرده اند. نهادهای نظارتی در کانادا و چین هنوز هم بررسی های خود را انجام می دهند.

نزدیکان می گویند که خیلی زود است و آنها و وکلای آنها می گویند که بوئینگ و FAA اسناد را دریغ می کنند.

نائوئیز رایان ، تبعه ایرلند که شوهرش در سانحه اتیوپی جان خود را از دست داد ، گفت ماکس “همان هواپیمایی بود که نه یک بار بلکه دو بار سقوط کرد ، زیرا ایمنی برای شرکت در اولویت نبود”.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر