[ad_1]

واشنگتن – رئیس جمهور پیشین جورج دبلیو بوش ، تنها رئیس جمهور سابق جمهوری خواه زنده ، روز یکشنبه جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب و کمالا هریس معاون رئیس جمهور منتخب را به وی تبریک گفت زیرا وی از مردم آمریکا خواست تا در نتیجه یک کار سیاسی شدید به هم برسند.

در بیانیه ای ، آقای بوش گفت که با آقای بایدن و هریس از طریق تلفن صحبت کرده و گفته است که او به رئیس جمهور منتخب “دعای من برای موفقیت او و قول من برای کمک به هر طریق ممکن” را اقامه می کند. رئیس جمهور سابق همچنین انتخابات تاریخی هریس را مشخص کرد ، زیرا وی اولین زن معاون رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور سیاه پوستان خواهد بود.

بوش گفت: “اگرچه ما اختلافات سیاسی داریم ، من می دانم که جو بایدن مرد خوبی است که فرصت هدایت و اتحاد کشورمان را بدست آورده است.”

رئیس جمهور دوبار چهل و سوم ، که از زمان ترک دفتر خود در سال 2009 به ندرت وارد سیاست چریکی شده است ، همچنین به رئیس جمهور ترامپ و طرفدارانش تبریک گفت و بیش از 70 میلیون رأی وی را “دستاورد سیاسی برجسته” دانست.

آقای بوش با اشاره به تعداد زیادی از رای دهندگان که در انتخابات عمومی رأی دادند ، گفت که مشارکت “نشانه مثبتی برای سلامت دموکراسی ما و یادآوری قدرت آن برای جهان است”.

وی گفت: “مهم نیست كه شما چگونه رأی دادید ، رأی شما محاسبه شد.” “رئیس جمهور ترامپ حق دارد که خواستار بازشماری مجدد و پیگیری چالش های حقوقی باشد ، و تمام موضوعات حل نشده به درستی رسیدگی خواهد شد. مردم آمریکا می توانند اطمینان داشته باشند که این انتخابات اساساً عادلانه بوده ، یکپارچگی آن تأیید خواهد شد و نتیجه آن روشن است. “

آقای بوش گفت ملت با چالش های دشواری روبرو هستند که “بهترین ها را از رئیس جمهور منتخب بایدن و رئیس جمهور منتخب هریس – و بهترین از همه ما” می طلبد و مردم آمریکا را به اتحاد دعوت کرد.

وی گفت: “ما باید از طرف خانواده و همسایگان و همچنین ملت و آینده آن گرد هم آییم.” “هیچ مشکلی وجود ندارد که به اراده جمع شده مردم آزاد منجر شود.”

بوش از کشور خواست “به ما بپیوندید و آرزو کنید رئیس جمهور و معاون بعدی ما آماده مسئولیت های مهم خود شوند.”

[ad_2]

منبع: elitenews.ir