بیش از 2400 کارگر در بهترین تولید کننده دستکش در دنیا از نظر ویروس کرونا مثبت هستند


شرکت Top Glove مالزی ، بزرگترین تولید کننده دستکش لاستیکی جهان ، روز سه شنبه اعلام کرد که انتظار می رود پس از آلوده شدن بیش از 2000 کارگر کارخانه به ویروس کرونا ، تحویل دو تا چهار هفته به تأخیر بیفتد. این شیوع احتمال ایجاد اختلال در عرضه را در طی این مدت افزایش داد پاندمی.

Top Glove گفت که از 17 نوامبر برای بررسی کارگران ، تولید 16 کارخانه در Klang ، شهری در خارج از کوالالامپور را به طور موقت متوقف کرده است و 12 تأسیسات دیگر در منطقه با ظرفیت بسیار کمتری کار می کنند.

روز دوشنبه ، دولت دستور داد 28 کارخانه Top Glove در Klang از رده خارج شوند تا پس از مثبت شدن آزمایش 2،453 کارگر کارخانه برای COVID-19 ، کارگران بتوانند تحت غربالگری و قرنطینه اجباری قرار بگیرند.

دستکش بالای مالزی
یک کارگر چهارشنبه ، 26 آگوست 2020 ، دستکش های یکبار مصرف را در کارخانه Top Glove در شاه علم در حومه کوالالامپور ، مالزی بازرسی می کند.

وینسنت تیان / AP


روز سه شنبه ، وزارت بهداشت 1511 مورد دیگر را در منطقه گزارش داد ، اما تعداد کارگران در کارخانه را اعلام نکرد. این خوشه به رکورد روزانه 2،188 مورد در سراسر کشور کمک کرده و منجر به 58847 مورد در مالزی می شود. در حال حاضر خوشه در منطقه کلنگ با 4036 مورد بیشترین فعالیت را در کشور دارد.

Top Glove می گوید سالانه حدود 90 میلیارد دستکش لاستیکی تولید می کند ، یعنی حدود یک چهارم منابع جهانی و صادرات آن به 195 کشور. در اثر افزایش تقاضا برای محصولاتشان به دلیل همه گیری ، سود افزایش یافت.

در بیانیه Top Glove آمده است: “ما انتظار داریم در برخی از تحویل ها حدود دو تا چهار هفته به تأخیر بیفتد و همچنین زمان سفارش طولانی تر است و انتظار می رود 3٪ بر فروش سالانه پیش بینی شده برای سال مالی 2021 تأثیر بگذارد.”

در این گزارش آمده است: “به منظور كاهش تأثیر بر مشتریان خود ، سفارشات فروش را به كارخانه های بدون تأثیر اختصاص می دهیم و هر زمان كه امكان دارد تحویل را برنامه ریزی می كنیم.”

وی گفت که از نزدیک با مقامات همکاری می کند و اقدامات سخت بهداشتی ، از جمله ضد عفونی روزانه خوابگاه ها و کارخانه های کارگران را اعمال می کند. گزارش شده است که Top Glove در 28 کارخانه خود در Klang حدود 13000 کارگر دارد.

در مجموع 21000 کارگر در 41 کارخانه خود در مالزی و شش کارگر دیگر در تایلند ، ویتنام و چین استخدام می کند.


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*