[ad_1]

امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، گردن زدن بیش از 50 نفر در استان کابو دلگادو در شمال موزامبیک توسط مهاجمان مرتبط با دولت اسلامی عراق و سوریه را محکوم کرد (داعش)

وی گفت: “بیش از 50 نفر را سر بریدند ، زنان را ربودند ، روستاها را غارت کردند و سپس آنها را آتش زدند.” توییت چهار شنبه. “بربرها یک آیین صلح را برای کاشت ترور ربودند: تروریسم اسلام گرایانه تهدیدی بین المللی است که نیاز به واکنش بین المللی دارد.”

جنگجویان به چندین روستا در محله های میودومبه و ماکومیا حمله کردند و غیرنظامیان را کشتند ، زنان و کودکان را ربودند و خانه ها را آتش زدند.

برناردینو رافائل ، فرمانده کل پلیس موزامبیک ، در این هفته در یک جلسه توجیهی رسانه ای گفت که “خانه ها سپس جمعیتی را که به جنگل فرار کردند دنبال کردند و اقدامات وحشتناک خود را آغاز کردند.”

شاهدان به رسانه های محلی گفتند که مبارزان یک زمین فوتبال در یک روستا را به “محل اعدام” تبدیل کردند و در آنجا اجساد را جدا کردند و تکه تکه کردند.

به گفته سخنگوی آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل همچنین “قمه زنی و آدم ربایی گزارش شده توسط زنان و کودکان” را محکوم کرد. وی همچنین از مقامات خواست “تا این حوادث را بررسی کرده و مسئولین را مسئول بدانند”.

موزامبیک-دین-اضطراب
یک توده خاکستر در 24 آگوست 2019 در روستای مورد حمله Aldea da Pas در نزدیکی Macomia دیده می شود.

MARCO LONGARI / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ


این قمه زنی ها آخرین حمله حملات وحشتناک از سال 2017 در یک گروه مسلح است که سال گذشته با داعش بیعت کرده است. درباره گروهی به نام الشباب اطلاعات کمی در دست است – اگرچه هیچ ارتباطی با سازمانی به همین نام که در سومالی فعالیت می کند گزارش نشده است.

در این درگیری که در این استان عمدتا مسلمان نشین انجام می شود ، تا 2000 نفر کشته و حدود 430 هزار نفر نیز بی خانمان شده اند. این حملات در منطقه باعث پشتیبانی داعش در آفریقای جنوبی شده است ، منطقه ای که در گذشته از درگیری های اینچنینی اجتناب می کرده است.

این گروه از فقر و بیکاری برای استخدام جوانان در تلاش برای ایجاد حکومت اسلامی در منطقه استفاده کردند.

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر