تأیید واقعیت ادعاهای ترامپ به ناظران نظرسنجی ها


واشنگتن – رئیس جمهور ترامپ روز پنجشنبه سخنرانی ای پر از اشتباه کاخ سفید ارائه داد و به درستی ادعا کرد که رهبری انتخابات جو بایدن نتیجه توطئه گسترده ای بود که توسط رسانه ها ، دموکرات ها و “فناوری بزرگ” طراحی شده بود تا چهار سال دیگر ریاست جمهوری وی را انکار کند. کاخ سفید و ادعا می کند برنده انتخابات است ، اگرچه در آرا elect انتخاباتی و در چندین کشور اصلی که هنوز برنده نامیده نشده است ، ردیابی می شود.

آقای ترامپ همچنین به طبل آشنا که انتخابات با تقلب در رای دهندگان همراه است برخورد کرد ، اگرچه وی هیچ مدرکی برای اثبات ادعاهای خود ارائه نداد.

APTOPIX انتخابات 2020 ، پنسیلوانیا ، شمارش
اد سفید ، مرکز ، و رصدگر بوم دموکراتیک ، جین کلهارت ، شاهد ادامه شمارش آرا توسط کارگران شهرستان لهی در هنگام ادامه شمارش آرا در انتخابات عمومی جمعه ، 6 نوامبر 2020 ، در آلنتاون ، پنسیلوانیا بود.

ماری آلتافر / AP


اگرچه او ادعا می کند که انتخابات علیه او تقلب شده است ، اما رئیس جمهور چندین ادعای دروغین مبنی بر اینکه مقامات پنسیلوانیا و میشیگان سعی دارند با محروم کردن دسترسی به ناظران مبارزات انتخاباتی خود ، آرا behind را پشت درهای بسته شمارش کنند ، مطرح کرد.

در اینجا نگاهی دقیق به ادعاهای آقای ترامپ در مورد ناظران نظرسنجی خواهیم داشت ، که بسیاری از آنها بی اساس هستند.

مطالبه“آنها نمی خواهند ما ناظر داشته باشیم ، حتی اگر در یک دادخواست پیروز شدیم. قاضی گفت شما باید ناظر داشته باشید.”

“دموکراتها به دادگاه عالی کشور درخواست کرده اند تا تلاش کنند تا ناظران انتخابات ما را ممنوع کنند. ما اکنون در این پرونده پیروز شده ایم ، اما آنها پیش می روند. آنها کسی را در آنجا نمی خواهند.”

امتیاز: نادرست

آقای ترامپ با اشاره به شمارش آرا در پنسیلوانیا ، درمورد موقعیت مقامات فیلادلفیا در اختلاف نظرسنجی درباره ناظران در مرکز همایش های فیلادلفیا که در آن آراots شمارش می شود ، اشتباه می کند.

سوالی که در این اختلاف وجود دارد این است که ناظران نظرسنجی چقدر از جداول محل کار مقامات فاصله دارند و اینکه آیا ناظران مجاز نیستند. مبارزات انتخاباتی ترامپ می گوید که ناظران بسیار دور هستند و قاضی دادگاه جامعه پنسیلوانیا روز پنجشنبه حکم داد که آنها باید در فاصله 6 فوت کل رای مجاز باشند.

مقامات فیلادلفیا با استناد به این دادگاه به دادگاه عالی ایالت هشدار دادند که تصمیم دادگاه بدوی نادرست است و “هم ایمنی بادبان های شهر و هم محرمانه بودن رای دهندگان را تهدید می کند”.

این شهر همچنین گفت که شواهد ارائه شده “به وضوح نشان می دهد که نمایندگان نامزدها و احزاب می توانند هر بخشی از مراحل قبل از غربالگری و راستی آزمایی را کنترل کنند.”

به گزارش CNN ، وکلای آقای ترامپ اعتراف کرده اند که در مرکز کنگره ، جایی که برگه های رأی گیری پردازش می شود ، نمایندگان این کمپین حضور دارند. در جریان دادرسی در یک پرونده جداگانه در دادگاه فدرال ، جروم مارکوس ، وکیل مدافع این کمپین ، به قاضی پل دیاموند گفت که “بیش از صفر نفر در اتاق هستند”.

مطالبه: “در فیلادلفیا ، ناظران بسیار دور نگه داشته شده اند – تا آنجا كه مردم از دوربینی برای دیدن و استفاده استفاده می كنند – و مشكلات بزرگی بوجود آمده است. آنها كاغذها را روی همه پنجره ها می گذارند تا داخل آن را نبینید.”

امتیاز: تا حدودی درست است

Philadelphia Inquirer از یک مشاهده گر ناشناس با یک نظرسنجی دوربین شکاری فیلمبرداری کرد ، در حالی که کارگران در پس زمینه شمارش آرا در مرکز همایش های پنسیلوانیا دیده می شدند. با این حال ، مشخص نیست که مشاهده کننده از شمارنده های رأی فاصله گرفته و عکس از 3 نوامبر ، روز انتخابات است.

دو روز بعد ، روز پنجشنبه ، یک قاضی دادگاه ایالتی حکم داد که ناظران نظرسنجی باید در فاصله 6 فوت از کل جستجو در رای گیری مجاز باشند.

در مورد پنجره های شلوغ مرکز همایش ها ، Philadelphia Inquirer گفت پنجره هایی با کاغذ روی آنها قرار دارد ، اما مشخص نیست که آیا این پنجره ها مشرف به منطقه جمع آوری آرا هستند یا خیر.

علی رغم پیشنهادات آقای ترامپ مبنی بر اینکه مسئولان فیلادلفیا در مورد تبلیغات انتخاباتی شفاف نیستند ، این شهر یک جریان YouTube ایجاد کرده است که مردم می توانند روند کار را خود مشاهده کنند.

مطالبه: “پاسخ دهندگان میشیگان برگه های رأی را تکثیر کردند. اما وقتی ناظران ما تلاش کردند فعالیت را به چالش بکشند ، این مصاحبه کنندگان جلوی داوطلبان پریدند تا دید آنها را مسدود کنند ، بنابراین آنها نمی توانند ببینند چه کاری انجام می دهند ، و این کمی خطرناک شد.”

امتیاز: نادرست

آقای ترامپ هیچ مدرکی مبنی بر اینکه مأموران نظرسنجی میشیگان نسخه های آرا را تکثیر می کنند ارائه نکرده و مشخص نیست که این در مورد چیست.

مطالبه: “یک مرکز مهم شمارش آرا در دیترویت دوباره پنجره ها را با تکه های مقوایی بزرگ پوشاند. بنابراین آنها می خواستند منطقه شمارش را محافظت و مسدود كنند. آنها نمی خواستند که کسی این سرشماری را ببیند ، اگرچه اینها ناظران قانونی بودند که باید در آنجا باشند. “

امتیاز: بیشتر غیر واقعی است

به نظر می رسد منظور آقای ترامپ از مرکز TCF در دیترویت است ، جایی که اوایل این هفته وقتی نامزدهای انتخابات خواستار تعلیق 134 شورای رای گیری غایب شدند تا مانع از ورود آنها به منطقه سرشماری شوند ، هرج و مرج ایجاد شد. .

اما س questionال از تعداد داوطلبان مجاز در مرکز TCF بود. قوانین ایالتی به یک نامزد احزاب اجازه می دهد تا در هیئت سرشماری شرکت کنند ، و وقتی نامزدهای انتخابات دموکرات ها و جمهوری خواهان از ورود به مرکز TCF منع شدند ، دلیل این امر این بود که تعداد نامزدها از حداکثر مجاز مجاز در قانون فراتر رفته است.

لارنس گارسیا ، مشاور حقوقی دیترویت و عضو کمیسیون انتخابات دیترویت ، روز چهارشنبه به CBS News گفت که این شهر “به کاندیداهای بیشتری اجازه نمی دهد زیرا ما از حد مجاز 134 نامزد برای هر حزب عبور کرده ایم.”

وی گفت: “تعداد كتابها 250 كتاب در برابر 225 جمهوری خواه ، به همراه یا منهای یك یا دو كتاب بود.”

گارسیا همچنین گفت که بخشی از شیشه ها چسبیده شده بود زیرا نظرسنجی ها انجام می شد. کارگران ، وی گفت ، “ناراحت بودند ، آنها احساس ترس و وحشت کردند … من نگران بودم که مردم ممکن است به اندازه کافی لنزهای قوی برای دیدن برگه های رای داشته باشند.”

گارسیا افزود هرچند کاغذهایی روی پنجره ها گذاشته می شد ، اما این به معنای انجام مخفیانه سرشماری نیست.

وی گفت: “صدها نفر در این اتاق ، شاید هزاران نفر وجود دارند كه می توانند شاهد این باشند كه در این میزها چه می كنند.”

Costanza Maio به این گزارش کمک کرده است


منبع: elitenews.ir

حتما بخوانید:
پروژه های CBS News بایدن برنده جورجیا ، ترامپ برنده کارولینای شمالی شد