[ad_1]

کپنهاگ چرم ، که به عنوان بزرگترین خرده فروش جهان توصیف می شود ، گفت که ظرف چند سال درهای خود را می بندد. برخی می گویند این ممکن است عنصری باشد که نشان دهنده آغاز پایان تجارت جهانی پوست است.

شرکت تعاونی 1500 پرورش دهنده که در سال 1930 تأسیس شد ، گفت که دولت در اوایل ماه جاری اعلام کرده بود که 15 میلیون راسو را از بین خواهد برد – تا خطر انتقال آنها به حداقل برسد. کووید -19 برای افراد – “بستر اصلی شرکت را در طولانی مدت تغییر می دهد.”

این شرکت روز پنجشنبه در وب سایت خود گفت: “متأسفانه ، از دست دادن تولید راسو دانمارکی به این معنی است که پایه مالکیت در حال از بین رفتن است و بنابراین مدیریت شرکت تصمیم گرفته است به تدریج از اندازه شرکت بکاهد و در مدت 2-3 سال یک کنترل خاموش را کنترل کند.”

دولت به دلیل مشکلات حقوقی از دستور حذف راسو که در اوایل ماه جاری میلادی اعلام شده بود کنار رفته و اکنون از کشاورزان خواسته است به جای اینکه آنها را ملزم کنند ، راسوها را بکشند. کپنهاگ خز پس از لغو دستور دولت توسط دولت ، اخبار مربوط به شرکت خود را منتشر کرد.

به گفته کپنهاگ خز ، مدیر عامل شرکت Jesper Lauge روز پنجشنبه به بیش از 300 کارمند این شرکت گفت که تجارت طی چند سال به پایان خواهد رسید.

دانمارک یکی از اصلی ترین صادرکنندگان خز راسو در سراسر جهان است. به گزارش آسوشیتدپرس ، هر ساله حدود 17 میلیون پوست تولید می کند و خز کپنهاگ 40٪ تولید گوشت راسو در سراسر جهان را تشکیل می دهد.

خانه حراج در وب سایت خود گفت: “گروه بزرگ بین المللی مشتری کپنهاگ Fur طی هفته گذشته در تلاش برای درک توسعه دانمارک بوده است.” “بسیاری از مشتریان کل مدل تجارت خود را مبتنی بر راسو دانمارکی قرار داده اند.”

لاشه های مینک به دلیل جهش ویروس کرونا در Phare در مزرعه ای ریخته می شوند
لاشه مینک در 21 اکتبر 2020 در مزرعه ای در Phare در جنوب جوتلند دانمارک ریخته می شود.

Ritzau Scanpix / Mette Moerk / رویترز


لاوژ گفت: “پوست کپنهاگ بر اساس ایمان روحیه همکاری در فرد و قدرت او در جامعه ساخته شده است.” “متأسفانه ، حتی قوی ترین جامعه نیز نمی تواند از عواقب تصمیماتی که اکنون گرفته شده ، جان سالم به در ببرد.”

در همان روز اعلامیه ، مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماری گزارشی منتشر کرد که حاکی از تکامل ویروس کرونا و توانایی آن در تشخیص ، درمان و تولید واکسن توسط انسان است.

محققان دریافتند كه جهش در ویروس به نام خوشه 5 می تواند تلاش های آینده برای واكسن زدن را تضعیف كند ، اما تأكید كردند كه تحقیقات بیشتری هنوز لازم است.

دکتر جوانا سوآبه ، مدیر ارشد امور عمومی در انجمن بین المللی انسان ، گفت: “گزارش خطر ECDC و اعلامیه کپنهاگ خز مبنی بر اینکه تجارت خود را متوقف می کند ، می تواند به خوبی نشان دهنده پایان تجارت جهانی خز باشد.” / اروپا در یک خبرنامه “مزارع خز خز نه تنها علت رنج های عظیم و غیرضروری برای حیوانات است ، بلکه آنها همچنین گزارش می دهند بمب های ساعتی برای بیماری های کشنده ، کارخانه های بالقوه ویروس که قادر به انتشار جهش های COVID-19 و حتی تضعیف پیشرفت های پزشکی هستند رفتار “.

مگنوس هیونیکه ، وزیر بهداشت دانمارك در اوایل ماه جاری گفت كه نیمی از 783 مورد COVID-19 در انسان در شمال دانمارك “مربوط به راسو است.

روز پنجشنبه ، دکتر آنتونی فاوسی ، بهترین متخصص بیماری های عفونی در ایالات متحده ، گفت که جهش یافته شده در دانمارک واکسن های در دست تولید را به خطر نمی اندازد.

مینک همچنین نگرانی هایی را در مورد ویروس کرونا در ایالات متحده ایجاد کرد ، اما مقامات اظهار داشتند که هیچ مدرکی در مورد آلودگی حیوانات با انسان وجود ندارد. مقامات ماه گذشته گفتند که حدود 12000 از حیوانات در مزارع در یوتا و ویسکانسین بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند ، که در سالهای اخیر ، حتی قبل از همه گیری ، کاهش چشمگیری داشته است.

روز جمعه ، PETA گفت که صنعت پوست پس از اعلامیه کپنهاگ خز “واقعاً واقعاً مرده است”.

سوآب گفت: “ما نمی توانیم فقط منتظر بروز بیماری همه گیر بعدی باشیم. دولت ها باید تجارت وحشیانه و پرخطر پوست را برای همیشه متوقف كنند و در عوض بر روی حمایت از تولیدكنندگان چرم تمركز كنند زیرا آنها به سمت معیشتی انسانی ، ایمن و از نظر اقتصادی مناسب می روند.” . “60 میلیون راسو در سال که برای خز استفاده می شود هرگز پایان خوبی نخواهد داشت ، اما متوقف کردن آنها بهترین راه برای جلوگیری از ابتلا به حیوانات در آینده از هوی و هوس های مد است.”


دکتر جهش COVID-19 و سلامت روان …

06:24

[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر