تحلیل پایه: کدام رأی دهندگان از بایدن یا ترامپ در جورجیا و کارولینای شمالی حمایت کردند؟


گرجستان

در جورجیا ، که از زمان پیروزی بیل کلینتون در ایالات متحده ، رای به ارسال یک دموکرات به کاخ سفید رأی نداده است ، جو بایدن موفق شده است برخی از حوزه های سنتی دموکرات مانند رای دهندگان سیاه پوست و رأی دهندگان جوان را حفظ کند در حالی که به رای دهندگان سفید نفوذ می کند ، به ویژه کسانی که تحصیلات عالی و رای دهندگان مسن تر دارند ، براساس نظرسنجی های CBS News.

علاوه بر این ، استقلالی هایی که در سال 2016 از دونالد ترامپ حمایت کردند این بار به جو بایدن روی آوردند. استقلالی ها گفتند اکنون مهار ویروس کرونا مهمتر از ترمیم اقتصاد است.

image001-13.png

آقای ترامپ با اختلاف زیادی رای دهندگان سفیدپوست را در جورجیا برنده شد ، اما 30٪ از رای دهندگان سفیدپوست از بایدن حمایت کردند ، این نسبت به 21٪ که چهار سال پیش از هیلاری کلینتون حمایت کرد ، بهبود یافته است.

رئیس جمهور منتخب بایدن اختلاف بین رای دهندگان سفیدپوست با تحصیلات عالی را به میزان قابل توجهی کاهش داده است. کلینتون در سال 2016 این رای دهندگان را با 41 امتیاز به آقای ترامپ از دست داد ، اما آقای بایدن این اختلاف را به 11 امتیاز کاهش داد. آقای بایدن با پشتیبانی کالج وایت از زنان و مردان ، همچنین عملکرد کلینتون را در حومه آتلانتا بهبود بخشید.

رئیس جمهور در میان محافظه کاران و رای دهندگان سفیدپوست بدون تحصیلات عالی خوب عمل کرد.

رأی دهندگان سیاه و سفید سهم مشابهی از رأی دهندگان در گرجستان را در سال 2016 تشکیل می دهند ، از هر 10 رأی دهنده سه نفر ، اگرچه به طور کلی تعداد بیشتری از چهار سال قبل رأی داده شده است. رئیس جمهور منتخب سطح مشابهی از رای دهندگان سیاه پوستی مانند کلینتون را دریافت کرد. نود و دو درصد از زنان سیاهپوست از آقای بایدن حمایت کردند ، این بالاتر از 83 درصد سیاه پوستان است که از او حمایت می کردند.

آقای بایدن اکثریت حمایت کمتری از رای دهندگان جوان در جورجیا را نسبت به کلینتون بدست آورد ، اما در میان رای دهندگان مسن بهبود یافت. رئیس جمهور منتخب آرا adult بزرگسالان را به دست نیاورد ، اما امتیاز رییس جمهور را به 12 امتیاز کاهش داد ، این در حالی بود که چهار سال پیش این امتیاز 36 بود. آقای بایدن همچنین نسبت به رای دهندگان جدید ، کسانی که این اولین سالی بود که آنها رای داده بودند ، برتری داشت.

آقای بایدن در میان کسانی که می گفتند بیماری همه گیر ویروس کرونا مهمترین مسئله آنها است و در میان رأی دهندگانی که به دنبال شخصی هستند که بتواند کشور را متحد کند ، یک مزیت بزرگ نسبت به رئیس جمهور داشت.

CBS News گزارش داد که آقای بایدن بر اساس مبالغ نهایی از شهرستان ها برنده فرض شده در جورجیا است. حاشیه نهایی 0.3٪ بود و دولت یک سرشماری انجام می دهد.

کارولینای شمالی

اگرچه رئیس جمهور ترامپ توسط CBS News به عنوان برنده در کارولینای شمالی معرفی شد ، رئیس جمهور منتخب جو بایدن اختلاف جنسیتی را در کارولینای شمالی کاهش داد و تعداد بیشتری از رای دهندگان سیاه پوست را نشان داد – و آنها را با اختلاف کمی کمی بیشتر از کلینتون چهار سال پیش برنده شد. و او آقای ترامپ را در میان رای دهندگان سفیدپوست با تحصیلات عالیه یک امتیاز قرار داد

این دستاوردها برای پیشی گرفتن از اختلاف دو رقمی آقای ترامپ در میان رای دهندگان سفیدپوست به طور کلی ، و به ویژه رای دهندگان آموزش عالی سفیدپوست به ویژه که دونالد ترامپ با اختلاف زیاد 57 امتیاز برنده شد – و چهار امتیاز از 10 امتیاز را به دست آورد ، کافی نبود. رای دهندگان در کارولینای شمالی. آقای ترامپ همچنین با حمایت قاطع از رای دهندگان سفیدپوست انجیلی ، رأی دهندگانی که بیشترین نگرانی را در مورد اقتصاد داشتند ، و رأی دهندگانی که گفتند رهبر قدرتمند بودن مهمترین کیفیت یک نامزد در هنگام تصمیم گیری برای انتخاب رأی دادن ، پیروز شد.

image002-5.png

آقای بایدن اکثریت کمی از زنان رأی دهنده را به دست آورد و اختلاف 18 امتیازی ترامپ نسبت به مردان را در سال 2016 به 9 امتیاز کاهش داد. بیشتر این هجوم حمایت ها از طرف سیاه پوستان است که 91٪ آنها به جو بایدن رأی داده اند (در مقایسه با 81٪ که در سال 2016 به هیلاری کلینتون رای دادند). 92 درصد از رای دهندگان سیاه پوست به آقای بایدن رأی دادند – کمی بیش از 89 درصد از کلینتون در سال 2016 حمایت کردند – و آنها 23 درصد از رای دهندگان را تشکیل می دهند ، در حالی که 20 درصد مانند سایر ایالت های میدان جنگ ، مستقل ها به عنوان رئیس جمهور منتخب انتخاب شدند ، اما تعداد آنها بیشتر از جمهوری خواهان بود.

پنجاه و هفت درصد از رای دهندگان زیر 30 سال به آقای بایدن رفتند ، همان درصدی که چهار سال پیش از کلینتون حمایت می کرد ، اما سهم آنها از رای دهندگان اندکی کاهش یافت ، و اگرچه او حمایت اکثریت رای دهندگان زیر 30 سال را حفظ کرد ، بیشتر و بیشتر رای دهندگان بالای 45 سال که بیش از شش رای دهنده از هر 10 رای دهنده در کارولینای شمالی را تشکیل می دادند ، به آقای ترامپ رأی دادند.

آقای بایدن در میان رأی دهندگان تحصیل کرده دانشگاهی سفید دستاوردهای زیادی کسب کرد و کسری 19 امتیازی هیلاری کلینتون در سال 2016 را به یک مزیت مثبت یک تبدیل کرد ، اما آنها کمتر از سفیدپوشان بدون تحصیلات عالی بودند. رای دهندگان سفید تحصیل کرده دانشگاه فقط 26٪ از رای دهندگان را تشکیل می دهند – پنج امتیاز کمتر از چهار سال پیش – در حالی که رای دهندگان سفیدپوست و بدون حقوق در 39٪ رای دهندگان ثابت مانده اند. و آنها بیشتر برای دونالد ترامپ 78 تا 21 درصد رفتند ، حتی یک حاشیه بیشتر از چهار سال پیش هنگام پیروزی در این گروه.


منبع: elitenews.ir

حتما بخوانید:
مرکز پژوهشها - آیین نامه راهنمایی و رانندگی