[ad_1]

رئیس جمهور ترامپ اواخر یکشنبه شب با توئیت از پیروزی در انتخابات خبر داد. این توئیت به سرعت توسط توییتر برچسب گذاری شد ، که در آن گفته شده بود ، “منابع رسمی انتخابات را انتخابات متفاوت عنوان کردند.”

این توییت با روزی به پایان رسید که آقای ترامپ در تلاش است تا تصدیق آشکار جو بیدن در کاخ سفید را بدست آورد.

اظهارات قبلی آقای ترامپ به برخی از منتقدان و طرفداران امیدوار بود که کاخ سفید آماده آغاز کار برای انتقال با تیم آقای بایدن باشد. خیلی زود نیست ، آقای ترامپ بزودی این موضوع را روشن خواهد کرد.

آقای ترامپ بدون استفاده از نام بایدن اما اشاره به وی ، گفت “او پیروز شد” به عنوان بخشی از توییتی که ادعاهای بی اساس انتخابات “جعلی” را مطرح کرد. اما وقتی رئیس جمهور دید که اظهارات وی به عنوان اولین تصدیق عمومی پیروزی بایدن تفسیر می شود ، آقای ترامپ به سرعت روند قضیه را تغییر داد.

آقای ترامپ متعاقبا در توییتی نوشت: “او فقط از نظر اخبار دروغ پیروز شد.” “من هیچ چیز را اعتراف نمی کنم! ما یک راه طولانی در پیش داریم. این یک انتخابات FILGED بود!”

در انتخابات سال 2020 تقلب گسترده ای صورت نگرفت. در واقع ، مقامات انتخاباتی هر دو حزب سیاسی علنا ​​اظهار داشتند که انتخابات به خوبی پیش رفت و ناظران بین المللی تأیید کردند که هیچ تخلف جدی وجود ندارد. مبارزات انتخاباتی آقای ترامپ سعی در ایجاد چالش های حقوقی در سراسر کشور داشته است ، اما بسیاری از پرونده های قضایی رد شده و هیچ مدرکی مبنی بر برگشت نتیجه وجود ندارد.

آقای بایدن با پیروزی در سه ایالت میشیگان ، ویسکانسین و پنسیلوانیا آقای ترامپ را شکست داد و برای تحکیم ریاست جمهوری از آستانه 270 رأی انتخاباتی عبور کرد. بر اساس گزارش آسوشیتدپرس ، آقای بایدن در حال حاضر 78.8 میلیون رأی ، بیشترین نامزدهای برنده ، در مقابل 73.1 میلیون آقای ترامپ است.

ران کلاین ، رئیس دفتر آینده رون کلین ، به NBC News گفت: “اگر رئیس جمهور مایل باشد شناخت این واقعیت را شروع کند ، این مثبت است.” با این وجود کلین گفت: “نمایش توئیتر دونالد ترامپ باعث نمی شود که جو بایدن رئیس جمهور شود یا رئیس جمهور شود. مردم آمریکا این کار را کردند.”

فرماندار جمهوریخواه آسا هاچینسون از آرکانزاس گفت که “واقعاً خوب است” دیدن توئیت آقای ترامپ برای پیروزی آقای بایدن را “خوب” دانست. هاچینسون به NBC گفت: “من فکر می کنم این آغاز تأیید است. … ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که یک انتقال آرام انجام می شود.”

تقریباً دو هفته پس از روز انتخابات ، آقای ترامپ نه با آقای بایدن تماس گرفت و نه امتیاز رسمی داد و مقامات کاخ سفید اصرار داشتند که آنها برای دوره دوم آماده می شوند.

رئیس جمهور پیشین اوباما در مصاحبه ای در 60 دقیقه یکشنبه گفت که به آقای ترامپ یادآوری می کند که به عنوان رئیس جمهور یک کارمند دولت و سرایدار بود.

آقای اوباما گفت: “و وقتی وقت شما تمام شد ، این وظیفه شماست که کشور را در درجه اول قرار دهید و فراتر از خود ، منافع خود و ناامیدی خود فکر کنید.” “توصیه من به رئیس جمهور ترامپ این است که اگر می خواهید در این اواخر بازی به عنوان فردی که کشور را در اولویت قرار می دهد از شما یاد شود ، وقت آن است که شما نیز همین کار را انجام دهید.”

آقای اوباما همچنین از جمهوری خواهان انتقاد کرده است که به ادعاهای دروغین آقای ترامپ درباره کلاهبرداری گسترده رای دهندگان پایبند هستند.

“من بیشتر نگران این هستم که سایر مقامات جمهوری خواه ، که به وضوح بهتر می دانند ، با این موضوع موافق هستند و از این طریق آن را طنز می کنند. این گام دیگری در مشروعیت زدایی نه تنها از دولت آینده آقای بایدن است ، بلکه و به طور کلی دموکراسی. و این یک مسیر خطرناک است “.

در روزهای اخیر ، به نظر می رسد آقای ترامپ در حال اذعان به واقعیت از دست دادن خود است. روز جمعه در گل رز در مورد واکسن ویروس کرونا اظهار داشت ، آقای ترامپ گفت که دولت او “جلوی انسداد را نمی گیرد” تا سرعت گسترش COVID-19 را کاهش دهد ، و افزود که “در آینده هر اتفاقی بیفتد ، چه کسی می داند دولت چگونه خواهد بود؟ حدس می زنم زمان نشان خواهد داد. “

روز یکشنبه ، آقای ترامپ حملات بی اساس خود را علیه شرکت فناوری انتخابات Dominion Voting Systems از سر گرفت ، بدون اینکه شواهدی از بی نظمی های جدی وجود داشته باشد. Dominion گفت: “ادعاهای مربوط به تغییر رای یا ادعای مشکلات نرم افزاری در سیستم های رای گیری ما را رد می کند.”

آژانس امنیت سایبری و زیرساخت های امنیتی ، آژانس فدرال ناظر بر امنیت انتخابات ایالات متحده ، هفته گذشته در بیانیه ای گفت که “انتخابات 3 نوامبر امن ترین انتخابات در تاریخ آمریکا است.” آژانس گفت: “هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد هر سیستم رأی گیری آرا deleted را حذف یا از دست داده ، آرا votes را تغییر داده یا به هر طریقی مصالحه کرده است.”

جان بولتون ، مشاور سابق امنیت ملی ترامپ ، گفت که برای رهبران جمهوری خواه مهم است که به رأی دهندگان توضیح دهند که آقای ترامپ واقعاً از دست داده و ادعاهای وی درباره تقلب در انتخابات بی اساس است. بولتون سال گذشته دولت را ترک کرد. او می گوید استعفا داده است. آقای ترامپ می گوید بولتون را اخراج کرد.

بولتون به ABC News گفت: “من فکر می کنم هر روز شفاف و واضح تر می شود که هیچ مدرکی وجود ندارد. اما اگر رای دهندگان جمهوری خواه فقط سخنان نادرست دونالد ترامپ را می شنوند ، تعجب آور نیست که آنها اعتقاد دارند.” این هفته “” این بسیار مهم است که سایر رهبران جمهوری خواه بایستند و توضیح دهند که واقعاً چه اتفاقی افتاده است. دونالد ترامپ آنچه را که طبق همه شواهدی که تاکنون داریم ، یک انتخابات آزاد و عادلانه از دست داد. “

مانند هیچ یک از اینها رودی جولیانی ، وکیل شخصی رئیس جمهور ، نبود که به راهنمایی چالش های حقوقی ملی آقای ترامپ در مورد انتخابات کمک می کند. جولیانی در بیانیه تلویزیونی که آقای ترامپ پس از توییت های صبحگاهی خود پیش نمایش آن را در توییتر مشاهده کرد ، عقب نشینی آقای ترامپ را تکذیب کرد و گفت: “نه ، نه ، نه ، دور از آن”.

جولیانی در Sunday Morning Futures به کانال فاکس نیوز گفت: “حدس می زنم ، شما آن را کنایه آمیز می خوانید.”[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر