[ad_1]

واشنگتن – پرزیدنت ترامپ تلاش های خود را برای نگه داشتن کاخ سفید از صندوق های رای به دادگاه ها منتقل کرده است و این امر به عنوان بخشی از تلاش خود برای تأمین 270 رأی انتخاباتی مورد نیاز برای انتخاب مجدد در میدان جنگ ، در چندین ایالت در میدان جنگ انجام شده است.

مقامات در سراسر کشور همچنان شمارش آرا in را از طریق پست و به صورت حضوری ادامه می دهند و جو بایدن برتری خود را حفظ می کند ، اما مبارزات انتخاباتی مجدد آقای ترامپ جنگ های قانونی را در چهار ایالت مهم در میدان جنگ اعلام کرده است: میشیگان ، جورجیا ، نوادا و پنسیلوانیا. مبارزات انتخاباتی ترامپ همچنین خواستار بازشماری مجدد در ویسکانسین شد.

وکلای رئیس جمهور سعی کردند مسابقه ریاست جمهوری را به دیوان عالی بکشند زیرا آقای ترامپ اوایل روز چهارشنبه تهدید کرد و خواستار مداخله در پرونده موجود برای مهلت رای گیری از طریق پنسیلوانیا شد. موضوع در این اختلاف تصمیم دیوان عالی پنسیلوانیا برای اجازه پذیرش و شمارش آرا sent ارسال شده از طریق پست است که تا روز انتخابات مشخص شده و تا روز جمعه دریافت می شود. با این وجود ، مشكلی در برنامه رئیس جمهور این است كه بایدن با رای بیشتری از آنچه در فاصله 4 تا 6 نوامبر دریافت كرده است ، پنسیلوانیا را رهبری كند.

مقامات پنسیلوانیا همچنان شمارش بیش از 3.1 میلیون رأی را ادامه می دهند ، اما آرای دریافت شده را پس از روز انتخابات جدا می کنند. براساس CBS News ، کشور در روز پنجشنبه همچنان از هم پاشیده است ، اما آخرین نتایج نشان می دهد که بایدن به ریاست جمهوری رسیده است.

آقای ترامپ و حزب جمهوری خواه تمایلی به استفاده از قوه قضائیه به عنوان سلاحی در نبرد برای کاخ سفید ندارند ، و در آستانه انتخابات ده ها پرونده قضایی را در دادگاه های ایالتی و فدرال تشکیل می دهند و تلاش می کنند تا از تغییر در قوانین انتخابات جلوگیری کنند. که رای گیری را در طی شیوع ویروس کرونا فراهم کرد.

اما پرونده های قضایی در پنسیلوانیا ، جورجیا ، نوادا و میشیگان اولین پرونده هایی هستند که مبارزات انتخاباتی وی یا در روز انتخابات یا بلافاصله پس از آن آغاز شده است ، زیرا آقای ترامپ استراتژی خود را برای به چالش کشیدن نتیجه انتخابات در دادگاه ها با امید دنبال می کند. خیرخواهی او او را به پیروزی خواهد انداخت.

باب بووئر ، مشاور مبارزات انتخاباتی بایدن ، دادخواست های تشکیل شده توسط ستاد انتخاباتی ترامپ را در جلسه توجیهی روز پنجشنبه رد کرد و گفت که آنها تلاش می کنند “شمارش آرا را مختل کنند” و “محکوم به شکست” هستند.

علاوه بر پنسیلوانیا ، CBS News تخمین زده است که جورجیا ناراحت کننده نیست و نوادا احتمالاً برای بایدن است. در همین حال ، معاون سابق رئیس جمهور برنده پیش بینی شده میشیگان و ویسکانسین است.

میشیگان

پرونده ای که در میشیگان ثبت شد ، توسط مبارزات انتخاباتی ترامپ و اریک استرگرن ، “نامزد” در انتخابات ، که ادعا می شد از نظارت بر روند بررسی غایبان محروم است ، تشکیل شد. قانون میشیگان به “مدعیان” اجازه می دهد روند رأی گیری غایب را رصد کرده و رأی هایی را که ممکن است رویه های رأی گیری ایالتی را نداشته باشند ، به چالش بکشند.

مبارزات انتخاباتی ترامپ ادعا می کند که میشیگان با قوانین ایالتی مطابقت ندارد زیرا شورای شمارش غایب آن بدون بازرسان هر یک از طرفین برگزار می شود. همچنین ادعا می شود که این ایالت با اجازه دادن به پردازش و شمارش آرا abs غایب ، بدون اجازه دادن به متقاضیان برای تماشای ویدئو از صندوق های رأی که ​​در آن رأی گیری شده است ، قانون اساسی و قانون انتخابات ایالت را نقض می کند.

این کمپین و اوستگرن از دادگاه خواستند تا وزیر امور خارجه میشیگان ، جوسلین بنسون ، دستور توقف شمارش و پردازش آرا abs غایب را صادر کند ، در حالی که بازرس انتخابات از هر حزب در هر شورای غایب حضور دارد و فیلم در دسترس شرکت کنندگان در انتخابات نیست.

بنسون در پاسخ به این دادخواست به CBSN گفت که این دادخواست بی اساس بوده و دولت از روند شمارش همه آرا اطمینان دارد. دادستان کل میشیگان دانا نسل گفت “هر رای رای قانونی مطابق با قانون شمارش می شود.”

قاضی سینتیا استیونز پس از استماع بعدازظهر پنجشنبه ، درخواست مبارزات انتخاباتی ترامپ برای تعلیق شمارش آرا را رد کرد و در بخشی از سخنان خود اشاره کرد که دادخواست وی اواخر بعد از ظهر روز چهارشنبه تشکیل شد ، در آن زمان شمارش آرا تا حد زیادی ادامه داشت. وی گفت: “اصل سرشماری کامل است.”

استیونز اضافه کرد که بنسون قبلاً بخشنامه ای برای اطمینان از انطباق با قوانین ایالتی صادر کرده است که شامل دستورالعمل هایی برای دسترسی به ناظران نظرسنجی است.

CBS News پیش بینی می کند که بایدن برنده میشیگان خواهد بود ، جایی که او با 149،390 رأی آقای ترامپ را رهبری می کند.

گرجستان

مبارزات انتخاباتی ترامپ همراه با حزب جمهوری خواه در جورجیا با طرح دعوی در دادگاه عالی شهرستان چاتهام ، جورجیا ، ادعا كرد كه زنجیره بازداشت مناسب برای از دست دادن آرا دنبال نشده است.

بر اساس این شکایت ، ناظری از نظرسنجی با شورای عالی ملی گرجستان “شاهد رأی گمشده ای بود که به درستی پردازش نشده بود ، ظاهراً در توده ای از رأی گمشده که قبلاً برای جدول بندی تعیین شده بود مخلوط شده است.” مبارزات انتخاباتی ترامپ ادعا می کند که 53 رای تأخیری به انبوه آراots غایب به موقع افزوده شده است.

مبارزات انتخاباتی ترامپ و حزب دموکراتیک جمهوری اسلامی ادعا می کنند که مشخص نیست که آیا برگه های رای دهی قبل از بسته شدن رای گیری در روز انتخابات توسط شورای انتخابات شهرستان چاتم دریافت شده است یا طبق قوانین ایالتی ذخیره شده اند.

جمهوری خواهان از دادگاه خواسته اند که به شورای انتخابات شهرستان چاتهام دستور دهد همه برگه های رای غایب دریافت شده پس از پایان مهلت روز انتخابات را جمع آوری و ذخیره کند و گزارشی از آن برگه ها ارائه دهد.

پس از جلسه دادرسی صبح روز پنجشنبه ، قاضی جیمز باس جونیور این رد دعوی را رد کرد و گفت: “دادگاه دریافت که هیچ مدرکی مبنی بر دریافت آرا mentioned ذکر شده در دادخواست پس از ساعت 7 عصر روز انتخابات وجود ندارد ، بنابراین این آرا بی اعتبار است. “باس همچنین در یک دستور یک صفحه ای نوشت که هیچ مدرکی مبنی بر انطباق کمیسیون انتخابات یا هیئت ثبت احوال شهرستان چاتم وجود ندارد.

این ایالت روز پنجشنبه اعلام کرد ، جورجیا هنوز حدود 60،000 برگه شمارش آرا را در اختیار دارد و برتری آقای ترامپ نسبت به بایدن به کمتر از 15000 رای کاهش یافته است.

پنسیلوانیا

آقای ترامپ و مبارزات انتخاباتی وی علاوه بر اختلاف در مورد مهلت رای گیری از طریق پست ، که قبل از اعلای عالی ، به پایان رسید ، دو جنگ حقوقی در پنسیلوانیا ، یک ایالت مهم برای پیروزی رئیس جمهور در صورت خواستن دوره دوم در کاخ سفید ، انجام داده است. دادگاه.

نخست ، ستاد انتخاباتی ترامپ و کمیته ملی جمهوری خواهان در دادگاه ایالتی علیه وزیر امور خارجه کتی بوکوار و 67 شورای انتخابات منطقه ای اقامه دعوی کردند و ادعا کردند که بوکار با تمدید مهلت غایبان و ارسال رای دهندگان به قانون انتخابات ایالتی را نقض کرده است. برای اثبات هویت از دست رفته

آخرین مهلت رأی دهندگان برای ارائه چنین شناسایی طبق قانون انتخابات پنسیلوانیا “ششمین روز پس از انتخابات” است. در رهنمودهای صادر شده به شهرستانها در مورد برگه های رای گیری از طریق پست الکترونیکی دریافت شده پس از ساعت 8 عصر روز انتخابات و قبل از ساعت 5 عصر روز جمعه – که به دلیل یک چالش قانونی موجود تقسیم شده است – Boockvar گفت که رای دهندگان حداکثر 12 نفر دارند نوامبر برای اثبات هویت.

این کمپین از دادگاه خواست که به شهرستانها و افرادی که از طریق پست برای آنها فرستاده می شود فرصتی برای ارائه اثبات عدم اثبات پس از 8 نوامبر منع کند. آنها همچنین می خواهند دادگاه شمارش آرا ball غایب و پستی شهرستانها را از رای دهندگانی که اثبات شناسایی آنها تا 9 نوامبر دریافت و تأیید نشده است ، منع کند.

آقای ترامپ همچنین از دستور دادگاه عمومی درخواست های شهرستان فیلادلفیا در روز انتخابات برای نظارت بیشتر بر تبلیغات آرا تجدیدنظر می کند. یک محقق در مورد فعالیت های انتخاباتی ترامپ در مرکز همایش های فیلادلفیا گفت که او حداقل 20 فوت از صندوق رای فاصله دارد و دیدن علامت گذاری روی پاکت های حریم خصوصی و پر شدن صحیح آنها را دشوار می کند.

روز پنجشنبه ، مبارزات انتخاباتی ترامپ پیروزی در این جنگ را اعلام کرد ، زیرا قاضی دادگاه مشترک المنافع انگلیس در پنسیلوانیا با صدور دستور یک صفحه ای ناظران نظرسنجی ، نامزدها یا نمایندگان نامزدها را مجاز به رعایت تمام جنبه های مبارزات انتخاباتی کرد. در 6 فوت کمیسیون انتخابات فیلادلفیا به دادگاه عالی پنسیلوانیا مراجعه کرد.

آقای ترامپ در حال حاضر در پنسیلوانیا پیشتاز است و با 116،224 رأی بایدن را رهبری می کند. با این وجود ، به دلیل تمدید مهلت دریافت و شمارش ، بولتن هایی برای پست از سوی ایالت دریافت می شود.

نوادا

آقای ترامپ ، علی رغم شواهد اندک مبنی بر وجود چنین تقلبی ، مرتباً خواستار تقلب در رای دهندگان می شود. هنگامی که قضات در پرونده های قبلی دادگاه فرصتی برای ارائه شواهدی مبنی بر منجر به کلاهبرداری از موقعیت های خاص داشتند ، مبارزات انتخاباتی وی و حزب جمهوری اسلامی در این کار کوتاهی کردند.

هنوز هم ، مبارزات انتخاباتی ترامپ و جمهوری خواهان در نوادا اعلام کرده اند كه قصد دارند پرونده قضایی را به دادگاه فدرال برسانند تا مقامات انتخابات ایالتی را مجبور كنند كه شمارش “آرا wrong اشتباه” را متوقف كنند.

آدام لاكالت ، دادستان كل سابق نوادا ، در یك كنفرانس خبری گفت كه جمهوری خواهان با استناد به گزارش های “بی نظمی” ، رأی دهندگانی را كه رأی می دهند “واجد شرایط رأی دادن” نمی دانند.

برآیند بایدن از آقای ترامپ با شمارش بیشتر آرا در ایالت افزایش یافته و به حدود 11000 آرا رسیده است.

زاک هوداک ، نیکول اسگانگا ، آدام بروستر و الکس تین در این گزارش همکاری داشتند.[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر

کولر گازی اقساطی