ترامپ می گوید اگر کالج انتخابات پیروزی بایدن را رسمی کند ، او را ترک خواهد کرد


واشنگتن – رئیس جمهور دونالد ترامپ روز پنجشنبه گفت اگر کالج انتخابات پیروزی رئیس جمهور منتخب جو بایدن را رسمیت دهد کاخ سفید را ترک خواهد کرد – اگرچه او اصرار داشت که چنین تصمیمی “اشتباه” باشد – همانطور که روز تجدید حیات خود را سپری کرد ادعاهای بی اساس “تقلب گسترده” و مقامات کج در ایالات در میدان جنگ باعث شکست وی در انتخابات شد.

“من مطمئناً چنین خواهم کرد. اما شما این را می دانید” ، ترامپ روز پنجشنبه در پاسخ به این سال که آیا ساختمان را خالی می کند ، گفت: اجازه انتقال صلح آمیز قدرت در ژانویه را داد. اما ترامپ – برای اولین بار از روز انتخابات سوالات خود را انجام داد – اصرار داشت که “بسیاری از اتفاقات” بین آن لحظه رخ دهد و سپس می تواند نتیجه را تغییر دهد.

ترامپ هرچند شکست خورد ، گفت: “یک راه طولانی باید طی شود.”

این واقعیت که رئیس جمهور فعلی حتی مجبور شده است پس از از دست دادن در انتخابات مجدد خود به این س whetherال برود یا نه ، تأکید می کند که ترامپ در سه هفته گذشته کنوانسیون خود را یکی پس از دیگری شکسته است. اگرچه هیچ مدرکی از کلاهبرداری گسترده ای که ترامپ ادعا می کند وجود ندارد ، او و تیم حقوقی اش هنوز در تلاشند تا صحت انتخابات را زیر سوال ببرند و سعی کنند اراده رای دهندگان را با نقض بی سابقه هنجارهای دموکراتیک لغو کنند.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا پس از شرکت در کنفرانس ویدیویی شکرگذاری با اعضای ارتش در کاخ سفید در واشنگتن با خبرنگاران گفتگو کرد
رئیس جمهور دونالد ترامپ پس از شرکت در یک کنفرانس ویدیویی روز شکرگذاری با اعضای ارتش در پذیرش دیپلماتیک در کاخ سفید در واشنگتن دی سی ، 26 نوامبر 2020 ، با خبرنگاران صحبت کرد.

ERIN SCOTT / رویترز


ترامپ پس از یک کنفرانس تلفنی با رهبران ارتش ایالات متحده در سراسر جهان ، در مراسم پذیرایی دیپلماتیک کاخ سفید با خبرنگاران صحبت کرد. او از آنها به دلیل خدمات تشکر کرد و به شوخی به آنها هشدار داد که زیاد بوقلمون نخورند ، سپس پس از پایان مکالمه به انتخابات روی آورد. او شکایات را تکرار کرد و با عصبانیت مقامات جورجیا و پنسیلوانیا ، دو ایالت مهم را که به پیروزی بایدن کمک کردند ، تقبیح کرد.

ترامپ می گوید ، علی رغم نتایج ، این ممکن است آخرین شکرگذاری او در کاخ سفید نباشد. و او اصرار داشت که “یک کلاهبرداری گسترده” رخ داده است ، اگرچه مقامات دولتی و ناظران بین المللی نگفتند که شواهدی در مورد آن وجود دارد ، و مبارزات انتخاباتی ترامپ بارها در دادگاه شکست خورد.

دولت ترامپ قبلاً برای شروع انتقال رسمی چراغ سبز نشان داده است. اما ترامپ با پیشبرد بایدن مخالفت کرد.

ترامپ گفت: “من فکر نمی کنم که تلاش او برای انتخاب کابینه صحیح باشد” ، هرچند مقامات هر دو تیم از هم اکنون برای سرعت بخشیدن به تیم بایدن همکاری می کنند.

و از آنجا که وی از پذیرفتن آن خودداری کرد ، ترامپ اعلام کرد که دو سال پیش به جورجیا سفر خواهد کرد تا طرفداران خود را جمع کند. انتخابات دور دوم سنا این تعیین خواهد کرد که کدام حزب سنا را کنترل می کند. ترامپ گفت که تجمع دیوید پوردو و کلی لوفلر برای حس جمهوری خواهان احتمالاً روز شنبه برگزار می شود. کاخ سفید بعداً روشن کرد که منظور آن 5 دسامبر بود.


گزارش: تماس های فزاینده برای تحریم مسابقات سنا …

08:25

یکی از دلایلی که جمهوری خواهان در کنار ترامپ و ادعاهای بی اساس وی درباره کلاهبرداری ایستاده اند ، حفظ پایگاه وفاداری وی قبل از دور دوم انتخابات 5 ژانویه است. اما ترامپ ، در سخنرانی های خود ، آشکارا س questionال کرد که آیا این انتخابات در روند عادلانه برگزار می شود ، که می تواند مشارکت جمهوری خواهان را کاهش دهد؟

وی گفت: “من فکر می کنم شما با یک سیستم بسیار متقلبانه روبرو هستید. من از این موضوع بسیار نگران هستم.” “مردم از اینکه ما را دزدیدند بسیار ناامید هستند.”

در مورد کالج انتخابات ، ترامپ به صراحت گفته است که احتمالاً هرگز آن را قبول نخواهد کرد ، حتی اگر بگوید کاخ سفید را ترک خواهد کرد.

وی گفت: “پذیرفتن این کار بسیار دشوار خواهد بود. از آنجا که می دانیم تقلب گسترده ای صورت گرفته است” ، با اشاره به اینکه “زمان با ما نیست” گفت:

ترامپ افزود: “اگر این کار را بکنند ،” به او رأی دادند ، “اشتباه کردند”.

به نظر می رسد رئیس جمهور پس از پاسخگویی به س reportersالات خبرنگاران ، به پوشش رسانه ای این رویداد روی آورده و در توئیتی با ابراز گلایه از اینکه “رسانه ها” هماهنگی می کنند تا پیام واقعی چنین کنفرانسی هرگز ظاهر نشود. نکته اصلی این بود که انتخابات سال 2020 جعلی و من آن را برنده شدم! ”

ترامپ در پاسخ به این سال که آیا در مراسم تحلیف بایدن شرکت خواهد کرد ، گفت که او جواب را می داند اما هنوز نمی خواهد آن را به اشتراک بگذارد.

اما نشانه هایی وجود داشت که ترامپ در حال کنار آمدن با ضرر خود بود.

در یک زمان ، وی از روزنامه نگاران خواست که به وعده های واکسن معلق علیه ویروس کرونا به بایدن اعطا نکنند. وی گفت: “اجازه ندهید اعتبار واكسن ها را بدهد ، زیرا واكسن ها من بودم و مردم را بیش از گذشته تحت فشار قرار می دادم.”

در مورد اینکه آیا او قصد دارد به طور رسمی نامزدی خود را برای نامزدی مجدد در سال 2024 اعلام کند – همانطور که با دستیارانش گفتگو کرد – ترامپ گفت که “هنوز نمی خواهد در مورد 2024 صحبت کند.”

همه ایالت ها باید نتایج خود را قبل از جلسه کالج انتخابات در 14 دسامبر تأیید کنند و هر گونه اختلاف نتایج باید تا 8 دسامبر حل شود. ایالت ها قبلاً این روند را آغاز کرده اند ، از جمله میشیگان ، جایی که ترامپ و متحدانش سعی کردند روند این روند را هم در جورجیا و پنسیلوانیا کاهش دهند.

صدور گواهینامه آرا در سطح محلی و ایالتی معمولاً یک وظیفه وزیری است که کمی مورد توجه قرار می گیرد ، اما امسال با امتناع ترامپ از دادن امتیاز و تلاش های بی سابقه وی برای لغو نتایج انتخابات با ترکیب چالش های قانونی و تلاش برای دستکاری روند ، تغییر کرده است. صدور گواهینامه در ایالات که در میدان جنگ از دست داده است.

بایدن هم در کالج انتخابات و هم در انتخابات عمومی با اختلاف زیاد پیروز شد ، جایی که نزدیک به 80 میلیون رأی آورد ، یک رکورد.
منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*