ترامپ می گوید واکسن COVID-19 تا آوریل به طور گسترده در دسترس خواهد بود ، اما به دلیل محدودیت های کوومو در نیویورک وجود ندارد


پرزیدنت ترامپ در اولین سخنرانی عمومی خود از زمان اعلام جو بایدن رئیس جمهور منتخب در انتخابات ، گفت: واکسن COVID-19 به دلیل محدودیت های فرماندار اندرو کوومو می تواند در ماه آوریل به طور گسترده در دسترس باشد اما در نیویورک وجود ندارد.

کوومو گفت که حرف دولت ترامپ مبنی بر بی خطر بودن واکسن را قبول نخواهد کرد ، بنابراین کمیسیون خود را برای تأیید آن تعیین کرد. چندین کشور دیگر نیز همین اقدام را انجام می دهند.

“بلافاصله پس از آوریل ، واکسن در دسترس عموم مردم خواهد بود ، مگر در مکانهایی مانند ایالت نیویورک ، که به دلایل سیاسی فرماندار تصمیم به گفتن دارد ، و من فکر نمی کنم از نظر سیاسی خوب باشد ، من فکر می کنم از نظر بهداشتی بسیار بد است. آقای ترامپ گفت: “اما او می خواهد برای واکسن وقت بگذارد ، اعتقاد ندارد که این واکسن از کجا آمده است.” “… ما تا زمانی که اجازه این کار را نگیریم قرار نیست آن را به نیویورک تحویل دهیم و گفتن آن به من آسیب می زند.”

در پاسخ ، کوومو روز جمعه در سی ان ان گفت: “تا جایی که رئیس جمهور روند سیاسی را در پیش گرفت ، او در انتخابات شکست خورد. من فکر می کنم همه این را می دانند. من فکر نمی کنم FDA در این مرحله بازی کند. بنابراین من نمی دانم که من یک مشکل واقعی پیش بینی نمی کنم. “

لتیسیا جیمز دادستان کل نیویورک نیز در پاسخ گفت: “این چیزی نیست جز رفتار انتقام جویانه رئیس جمهور اردک لنگ که سعی دارد انتقام کسانی را بگیرد که مخالف سیاستهای او هستند.”

حتما بخوانید:
افزودن فونت فارسی به قالب وردپرس - نصب فونت فارسی در وردپرس


ترامپ می گوید واکسن های COVID-19 قابل تأیید هستند …

02:47

صبح روز شنبه ، آقای ترامپ بار دیگر گزارشاتی را درباره واکسن ها و نیویورک منتشر کرد و کوومو را به تأخیر احتمالی متهم کرد.

“من نیویورک را دوست دارم! همانطور که همه می دانند ، دولت ترامپ واکسن عالی و ایمنی را بسیار زودتر از موعد ایجاد کرده است. دولت دیگر 5 سال طول خواهد کشید. مشکل این است کهNYGovCuomo گفت استفاده از آن را به تأخیر می اندازد و سایر کشورها اکنون می خواهند” ، آقای ترامپ ، اهل نیویورک ، نوشت. “ما نمی توانیم وقت تلف کنیم و فقط می توانیم به کشورهایی که فوراً از واکسن استفاده می کنند ، بدهیم. بنابراین ، نیویورک سرعت خود را کم می کند. بسیاری از جان ها را می توان نجات داد ، اما وقتی آنها آماده هستند ، آماده هستیم. دیگر سیاست بازی نکنید!”

آقای ترامپ در جلسه توجیهی روز جمعه خود از خبرنگاران س questionsال نکرد ، اگرچه به نظر می رسد ناخواسته اعتراف کرده است که دوره ریاست وی در کاخ سفید می تواند پایان یابد.

“این دولت مسدود نخواهد شد – امیدواریم … در آینده هر اتفاقی بیفتد – چه کسی می داند چه دولتی خواهد بود – حدس می زنم زمان مشخص شود. اما من می توانم به شما بگویم که این دولت مسدود نخواهد شد.” ، او گفت.

این اعلامیه پس از دیدار Warp Speed ​​، پروژه تولید واکسن و سرعت بخشیدن به تولید آن ، در کاخ سفید برگزار شد. رئیس جمهور گفت 20 میلیون دوز واکسن برای توزیع در ماه دسامبر در اختیار گروه های پرخطر ، کارکنان بهداشت و سالمندان قرار خواهد گرفت. آقای ترامپ گفت ، این واکسن باید تا آوریل در دسترس عموم قرار گیرد ، به استثنای نیویورک.

رئیس جمهور عمدتا از چشم مردم دور است و ناامیدی و ادعاهای بی اساس خود را درباره تقلب گسترده و تقلب در انتخابات پخش می کند. در همین حال ، رئیس جمهور منتخب جو بایدن تیم انتقالی خود را جمع کرد و یک رئیس ستاد منصوب کرد ، رونالد کلاین. در 24 ساعت گذشته انتظار می رفت که وی آریزونا و جورجیا را برنده شود و با افزایش 306 رأی انتخاباتی برتری کالج انتخاباتی نسبت به آقای ترامپ را به 232 برساند.

Pfizer در اوایل هفته جاری اعلام کرد که آزمایشات نشان داده است که واکسن COVID-19 “بیش از 90٪ موثر” است و بازارها را تقویت می کند. این شرکت دارویی گفت به زودی درخواست مجوز استفاده اضطراری از سازمان غذا و دارو را ارائه می دهد.

دولت ترامپ امیدوار است که واکسن به محض پایان سال در دسترس گروه های آسیب پذیر قرار گیرد. در این صورت دولت ترامپ و بایدن مسئول نظارت بر شیوع واکسن خواهند بود.

موارد ویروس کرونا در ایالات متحده و همچنین مرگ و میر همچنان افزایش می یابد. طبق گزارش دانشگاه جان هاپکینز ، تعداد کل موارد نزدیک به 10.6 میلیون نفر و تعداد کل مرگ ها نزدیک به 243000 نفر است.
منبع: elitenews.ir