[ad_1]

رئیس جمهور تازه انتخاب شده جو بایدن روز چهارشنبه ران کلین را به عنوان رئیس ستاد کاخ سفید منصوب کرد. کلاین همچنین در زمانی که معاون رئیس جمهور بود ، رئیس ستاد آقای بایدن بود و در دوران اوباما به عنوان پادشاه ابولا در کاخ سفید خدمت می کرد.

رئیس جمهور ترامپ و آقای بایدن به مناسبت روز جانبازان در روز چهارشنبه ، با حضور رئیس جمهور در مراسمی در گورستان ملی آرلینگتون و آقای بایدن از یادبود جنگ فیلادلفیا ، استراحت کردند.

آقای ترامپ و بانوی اول در مراسمی که صبح صبح برگزار شد ، تنها مراسم عمومی گل او را به مقبره سرباز گمنام گذاشتند. از زمان پیش بینی آقای بیدن برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ، این اولین حضور رسمی او در جمع بود. آقای ترامپ از روز پنجشنبه به طور رسمی ظاهر نشده است.

آقای بایدن و همسرش جیل برای علامت گذاری سربازان این کشور در یادبود جنگ کره به فیلادلفیا سفر می کنند. در بیانیه ای ، رئیس جمهور منتخب گفت كه “تمام وزن عزت و مسئولیتی را كه مردم آمریكا به عنوان رئیس جمهور بعدی به من واگذار كرده اند ، احساس می كنم و من قول می دهم كه به وظیفه مقدس كشورمان احترام بگذارم.” او قصد دارد در اواخر روز با مشاوران گذار دیدار کند.

در همین حال ، آقای ترامپ و مبارزات انتخاباتی وی با چالش های حقوقی روبرو هستند و روند شمارش آرا را در چندین کشور به چالش می کشند ، هیچ یک از آنها نوع تقلب گسترده رای دهندگان را که آقای ترامپ ادعا می کند مشخص نکرده است.

وزیر امور خارجه در گرجستان ، جایی که آقای بایدن با حدود 14000 رای رهبری می کند ، اعلام کرد شمارش دستی همه آراots در انتخابات ریاست جمهوری. این اقدام پس از آن انجام شد كه جمهوری خواهان در این ایالت وی را تحت فشار قرار دادند كه برای تحقیق در مورد ادعاهای فحاشی و كلاهبرداری اقدامات بیشتری انجام دهد.

دولت به طور گسترده تر از الگوی رئیس جمهور پیروی می کند و از پذیرفتن پیروزی پیش بینی شده آقای بایدن با مایک پمپئو وزیر امور خارجه خودداری می کند. گفتن سه شنبه که او انتظار دارد “انتقال آرام به دولت دوم ترامپ” انجام شود. اداره خدمات عمومی (GSA) نیز همین است کاهش می دهد تا آقای بادن را به عنوان رئیس جمهور احتمالی بعدی به رسمیت بشناسد ، و شروع رسمی روند انتقال را به تأخیر بیندازد.

آقای بایدن روز سه شنبه گفت که انتقال می تواند به سرعت و بدون تصمیم GSA ادامه یابد ، اما او همچنین به آقای ترامپ اجازه اعتراف به “خجالت” را نداد و اظهار داشت که “این به میراث رئیس جمهور کمک نمی کند”. “

[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر