ترامپ پیش از آنکه صراحتاً عقب نشینی کند ، به پیروزی بایدن اعتراف کرد


واشنگتن – پرزیدنت ترامپ ظاهراً رئیس جمهور منتخب جو بایدن را به عنوان برنده مسابقه ریاست جمهوری انتخاب کرد ، اما به سرعت تلاش کرد تا روشن کند که وی قصد عقب نشینی از انتخابات را ندارد ، زیرا پیشنهادات طولانی مدت قانونی وی برای به چالش کشیدن نتایج در چندین کشور ادامه داشت.

در یک جفت توییت روز یکشنبه ، آقای ترامپ همچنان دروغ گفت ، و ادعا کرد که در انتخابات عمومی تقلب گسترده ای صورت گرفته است ، اگرچه هیچ مدرکی در مورد این قضیه وجود نداشت و گفت که این منجر به پیروزی آقای بایدن بر به او. با اعلام رقابت ریاست جمهوری در هر کشور ، آقای بایدن 306 رأی انتخاباتی را در مقایسه با 232 رأی رئیس جمهور به دست آورد و رئیس جمهور منتخب با بیش از 5.5 میلیون رأی ، آقای ترامپ را رهبری کرد.

رئیس جمهور گفت: “او به دلیل تقلب در انتخابات پیروز شد.” توییتدر گردش ادعاهای بی اساس برای Dominion Voting Systems ، یک شرکت فناوری که از نرم افزار آن در میشیگان و جورجیا استفاده می شود و ناظران نظر سنجی جمهوری خواهان.

آقای ترامپ سپس در توییت دوم خود توضیح داد که واقعاً اعتقاد ندارد بایدن در انتخابات ریاست جمهوری او را شکست داده است.

“او فقط از نظر اخبار نادرست برنده شد. من هیچ چیز را قبول نمی کنم! ما راه طولانی در پیش داریم. این یک انتخاب فیلتر شده بود!” رئیس جمهور توییت کرد.

علی رغم ادعاهای بی اساس آقای ترامپ در مورد تقلب در انتخابات ، ذینفعان فدرال با تمرکز بر زیرساخت های انتخابات روز پنجشنبه در بیانیه ای گفتند که انتخابات 3 نوامبر “امن ترین انتخابات در تاریخ آمریکا” بود.

حتما بخوانید:
تحلیل کابینه بایدن برای تیم های امنیت ملی و سیاست خارجی

در بیانیه صادر شده توسط آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت آمده است: “هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد هر سیستم رأی گیری آرا deleted را حذف یا از دست داده ، آراtered را تغییر داده یا به هر طریقی خدشه دار کرده است.”

هنوز هم ، مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری همچنان چالش های قانونی را برای نتیجه گیری در چندین کشور دنبال می کند ، هرچند بعید است نتیجه انتخابات را تغییر دهند. آقای بایدن علی رغم عدم تمایل آقای ترامپ در به رسمیت شناختن نتایج انتخابات ، با انتقال خود به جلو حرکت می کند جلسات مهم کاخ سفید و استراق سمع کارشناسان سیاست برای شروع مروری بر آژانس های فدرال.
منبع: elitenews.ir