ترور یک دانشمند ایرانی و کاهش نیروهای آمریکایی می تواند بایدن را با یک خاورمیانه خاردارتر نیز روبرو کند


شمال عراق – یک غم و اندوه از طریق وجود داشت ایران و قول داد انتقام زندگی دانشمند هسته ای محسن فهری زاده را بگیرد در کمین شلیک کرد هفته گذشته حسن روحانی ، رئیس جمهور ایران ، اسرائیل را مقصر ترور روز شنبه دانست. اسرائیل در این باره توضیحی نداده است.

روحانی گفت کشورش انتقام خواهد گرفت “به موقع” – اما در دام نمی افتد.

پیکر دانشمند هسته ای مقتول ایرانی به خاک سپرده خواهد شد
عزاداران در کنار تابوت دانشمند هسته ای ایران محسن فهری زاده هنگام مراسم تشییع در حرم امامزاده صالح در تهران ، ایران ، در تاریخ 30 نوامبر سال 2020 ، می نشینند.

وانا / خبرگزاری رویترز


این احتمالاً اشاره ای به آن بوده است امیدها در ایران رئیس جمهور منتخب جو بایدن مجدداً به توافق هسته ای سال 2015 پیوست که به ایران اجازه داد از شر تحریم های بین المللی در ازای محدودیت در فعالیت های هسته ای خود راحت شود. پرزیدنت ترامپ ایالات متحده را یک جانبه می کشد خارج از پیمان بین المللی در سال 2018 ، با اصرار به ایران تحقیقات هسته ای و غنی سازی اورانیوم خود را از سر گرفت با نقض شرایط معامله.

فهری زاده در یک حمله کاملاً برنامه ریزی شده و هماهنگ به سبک نظامی کشته شد. این اتفاق تقریباً 10 سال پس از آن رخ داد كه تهران اسرائیل را به كشته شدن یك دانشمند هسته ای دیگر متهم كرد و برخی نیز گمان می كنند كه آخرین قتل تلاشی برای ایجاد پاسخی از سوی ایران است كه شبه نظامیان متحد در خاورمیانه می توانند نیروهای اسرائیلی و حتی آمریكایی را هدایت كنند. و علایق


ایران اسرائیل را به کشتن دانشمندان متهم می کند

01:39

اما در پایگاهی در عراق ، جایی که نیروهای آمریکایی به هماهنگی حملات هوایی علیه اهداف داعش در منطقه کمک می کنند ، افسران به ما گفتند که سطح تهدید آنها تغییر نکرده است – به دلیل تهدید ایران برای انتقام یا تغییر قریب الوقوع در استقرار آمریکا.

پنتاگون اعلام شده در این ماه قبل از روی کار آمدن رئیس جمهور بایدن ، تعداد سربازان در عراق 500 نفر کاهش می یابد. ژنرال Ryan Reedout به CBS News گفت که این تاثیری بر عملیات نخواهد گذاشت.

وی گفت: “من فکر می کنم ما توانایی داریم. فکر نمی کنم شما واقعاً تفاوت زیادی ببینید.”

اما منتقدان این کوچک سازی می گویند که این می تواند شبه نظامیان مورد حمایت ایران باشد ، که در حال حاضر نیز هستند ده ها موشک شلیک کرد در مورد اهداف ایالات متحده در عراق در سال جاری.


مک مستر طرح “نفرت انگیز” ترامپ را برای نشان دادن …

05:12

آن سوی مرز در سوریه، جنگ با داعش هنوز به پایان نرسیده است ، تقریباً دو سال پس از آنکه افراط گرایان کنترل آخرین قسمت از سرزمین خود را از دست دادند. ما با نیروهای آمریکایی از بالای یک اردوگاه پراکنده که بیش از 60،000 سوری در آن زندگی می کنند پرواز کردیم ، آواره جنگ جوش.

لشکر 82 هوابرد ایالات متحده روی زمین است و در کویر منطقه گشت می زند. هزاران نفر از افراط گرایان داعش هنوز آزاد هستند. پس از فروپاشی “خلافت” خود خوانده گروه ممکن است برخی دیگر در میان مردم مخلوط شده باشند.

هدف از گشت ها جلوگیری از جمع شدن مجدد داعش و بدست آوردن دژ جدید در روستاهای پراکنده در زمین غبارآلود است.


دولت اسلامی یک سال پس از ترور رهبر آن …

07:47

سرهنگ دوم وال مورو به CBS News گفت که نیروهایش در تلاش بودند مردم محلی را متقاعد کنند که ایالات متحده در نبرد طولانی علیه داعش به آنها پایبند خواهد بود.

وی گفت: “ما تا زمانی که آنها بروند ترک نخواهیم کرد ، این مهمترین چیز است.”

اما به دنبال آن رئیس جمهور ترامپ تصمیم برای باز کردن درب سال گذشته برای حمله ترکیه به سوریه ، برخی از افراد محلی گفتند که نمی توانند به ایالات متحده اعتماد کنند

این کار برای رئیس جمهور منتخب بایدن هنگامی که وی در ژانویه روی کار آمد و مشکلات زیادی را در منطقه ای بی ثبات و جنگ زده در جهان به ارث برد ، کار را آسان نخواهد کرد.


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*