[ad_1]

دو فضانورد روسی با پوشیدن لباس فضایی بزرگ ، برای اولین بار روز چهارشنبه از ایستگاه متصل کننده قفل هوا در ایستگاه فضایی بین المللی برای پیاده روی فضایی استفاده کردند تا آماده سازی ماژول پیرس را که تقریباً یکسان است برای حذف سال آینده آغاز کنند. بعداً یک ماژول آزمایشگاهی جدید در جای خود پارک می شود.

سرگئی ریژیکوف و سرگئی کود سوورچکوف ، فرمانده اعزامی 64 ، ساعت 10:12 صبح EST هشتمین راهپیمایی فضایی سال را آغاز کردند. این سفر ، اولین سفر برای دو فضانورد ، فقط دو روز بعد انجام می شود ورود چهار فضانورد روی کشتی تجاری SpaceX Crew Dragon.

برای شناسایی ، Rizhikov ، ملقب به EV-1 ، لباس فضایی راه راه قرمز می پوشد و از کلاه ایمنی 20 استفاده می کند ، در حالی که Kud-Sverchkov ، EV-2 ، از کت و شلوار راه راه آبی و کلاه ایمنی 18 استفاده می کند.


چگونه امروز فضا تماشا کنیم

  • چی: دو فضانورد روسی در مقابل ایستگاه فضایی بین المللی با پیاده روی فضایی می شوند
  • تاریخ: چهارشنبه 18 نوامبر 2020
  • زمان: پیش بینی می شود این ساعت در 9:30 صبح ET آغاز شود و شش ساعت طول بکشد.
  • جریان آنلاین: در پخش کننده بالا و تلفن همراه یا دستگاه پخش جریانی خود زندگی کنید

برای شناسایی ، Rizhikov ، ملقب به EV-1 ، یک کت و شلوار با راه راه قرمز و یک دوربین کلاه ایمنی 20 استفاده می کند ، در حالی که Kud-Sverchkov ، EV-2 ، از یک کت و شلوار با نوارهای آبی و یک کلاه ایمنی 18 استفاده خواهد کرد.

تقریباً یکسان با پیرس ، Poisk تقریباً دقیقاً 11 سال پیش ، در 10 نوامبر 2009 ، راه اندازی شد و دو روز بعد به درگاه بالای ماژول Star متصل شد. بارها به عنوان بندر باربرهای Progress بدون سرنشین و کشتی های سایوز استفاده شده است ، اما هرگز به عنوان قفل هوا استفاده نشده است.

قبل از رفتن به بیرون ، فضانوردان حدود یک ساعت وقت صرف کردند تا اطمینان حاصل کنند که دریچه کناری Poisk که قبلاً استفاده نشده است ، می تواند با مهر و موم مهر و موم شده باز شود و محکم بسته شود ، و هنگام خروج از محفظه ، دریچه منتهی به قسمت اصلی ایستگاه نشت نکند. در خلا یا نزدیک آن.

111820-pirs2.jpg
داک و قفل هوا روسیه به بندر رو به زمین ، در ماژول سخت “ستاره” ایستگاه فضایی متصل شده است. در این عکس سال 2013 ، ماژول دیده می شود که از بدنه اصلی ایستگاه به سمت بالا گسترش یافته است و دریچه قفل هوا رو به دوربین است. یک سفینه فضایی روسی (با حروف قرمز و برگردانها) سوار اسکله شده است. فضانوردان سال آینده آماده سازی جدایی پیرس را برای هموار کردن ماژول آزمایشگاهی جدید روسیه آغاز می کنند.

ناسا


ریژیکوف و کود سوورچکوف با پوشیدن کت و شلوارهای خود توسط اورلان ، فشار روی Poisk را برای دور ابتدایی چک های نشت کاهش دادند. کیت روبینز ، خدمه ناسا آزمایش های مشابهی را از بخش روسی ایستگاه انجام داد.

سپس فضانوردان از Poisk برای جارو برقی استفاده کردند ، دریچه جانبی فضا را برای اولین بار در تاریخ ماژول باز کردند و مهر و موم آن را از نظر باقی مانده اشیا foreign خارجی یا آسیب دیدگی بررسی کردند. در صورت لزوم مواد آب بندی اضافی در دسترس است ، اما در بازرسی هیچ نشانه ای از مشکلات یافت نشد.

آنها سپس دریچه را بستند و قبل از بازگشایی آن و بررسی سطح نشتی ، کمی بعد از ساعت 11 صبح شروع کردند تا 232 راهپیمایی فضایی ایستگاه را برای جمع آوری و نگهداری ایستگاه ، هشتمین ایستگاه EVA تا به امروز ، آغاز کنند.

اولین مورد در دستور کار جایگزینی تنظیم کننده مایع ماژول Zarya روسیه بود ، اولین جز of ایستگاه ، 20 سال پیش ، در 20 نوامبر راه اندازی شد.

سپس فضانوردان قصد داشتند پالت نمایشگاه علوم فضایی را از مواد ماژول پیر استخراج کرده و کابل تله متری را جدا کنند. با شروع روند خاتمه استفاده از Pirs به ​​عنوان یک قفل هوا ، کابل به Poisk متصل می شود.

پس از تمیز کردن یک پنجره بر روی ماژول Star ، فضانوردان قصد داشتند آشکارساز ضربه موشکی را به حرکت در آورند و یک سینی آزمایشی استخراج کنند که به مهندسان کمک می کند تا اثرات میکرومتروئیدها را ارزیابی کنند. آخرین کار آنها عکاسی از نمای بیرونی بخش روسی است.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر