[ad_1]

مجسمه ای در پالنسیا ، اسپانیا ، پس از بازسازی مورد توجه جهانیان قرار گرفت. این مجسمه که روزگاری دارای ویژگی هایی شبیه به انسان بود ، اکنون مانند یک شخصیت کارتونی به نظر می رسد. برخی افراد آن را با سایر کارهای مرمت شده شکست خورده در کشور مقایسه می کنند.

به گزارش آسوشیتدپرس ، این مجسمه که بخشی از نمای تزئین شده یک ساختمان اداری است ، پس از انتشار آنتونیو کاپل ، تصویری از آن در فیس بوک منتشر شد. کاپل یک هنرمند محلی است که در نزدیکی ساختمان زندگی می کند. وی به AP گفت که یک گل فروشی محلی او را به سمت کار ناموفق مرمت سوق داده است.

کپل پس از دیدن خود مجسمه شکل گرفته ، تصویری کنار هم از مجسمه اصلی و آنچه اکنون به نظر می رسد را منتشر کرد.

قبل و بعد ، با ساختمان اصلی شهردار ، 9 ، پالنسیا تماس بگیرید.

ارسال شده توسط آنتونیو کاپلو هنرمند در دوشنبه ، 9 نوامبر 2020

یکی از مفسران او را صدا کرد “سر سیب زمینی پالنسیا”. دیگری می گوید: “با دیدن این انسان نما وحشتناک اشتهایم را از دست دادم.”

CBS News برای توضیح در این باره با دولت محلی کپل و پالنسیا تماس گرفت.

مجسمه برداشته شده مرمت و بازسازی ناموفق قبلی را به یاد مردم سراسر جهان می اندازد. در سال 2012 ، یک مرمتگر هنر آماتور در بورخا ، اسپانیا ، هنگامی که سعی کرد یک a را تعمیر کند ، خبرساز شد نقاشی دیواری رو به زوال عیسی مسیح در یک کلیسای محلی سسیلیا خیمنز ، که حدود 80 سال داشت ، در پروژه ترمیم خود کمتر موفق بود.

بسیاری احساس می کردند که خیمنز عیسی را بیشتر شبیه میمون کرده است. نقاشی دیواری اصلی توسط الیاس گارسیا مارتینز ، هنرمند مشهور اسپانیایی ، “Ecce Homo” نام دارد. ترزا گارسیا ، نوه این هنرمند ، درباره کار ناخوشایند خیمنز در آن زمان اظهار نظر کرد. گارسیا گفت: “تا کنون ، او فقط روی لباس تن پوش می کرد ، اما مشکل از آنجا شروع شد که سر او را نیز رنگ آمیزی کرد ، زیرا او این تصویر را از بین برد.”

خیمنز اصرار داشت که کشیش کلیسا اجازه کار نقاشی آماتور خود را داده است. خیمنز گفت: “کشیش می دانست! او می دانست! چگونه می توانستیم چنین اجازه ای را بدون اجازه انجام دهیم؟ او می دانست.” “هر کسی که وارد کلیسا می شد می توانست مرا ببیند در حالی که مشغول نقاشی بودم. من کاری مخفی انجام نمی دادم.”

در مورد دیگری ، دو سال پیش ، یک کلیسای اسپانیایی سعی در بازسازی مجموعه ای از مجسمه های قرن 15 داشت. به گزارش بی بی سی نیوز ، تلاش برای ترمیم آماتوری منجر به رنگ آمیزی مجسمه های چوبی عیسی و مریم به رنگ سبز روشن و صورتی شد.[ad_2]

منبع: elitenews.ir