توافق با ایران باید به افزایش امنیت ملی آمریکا منجر شود *سرخط نیوز


به گزارش آژانس اینترنتی سرخط نیوز، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه در جریان سفر خود به بروکسل از توافق با ایران برای ارتقای منافع امنیت ملی گفت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بلینکن در یک کنفرانس مطبوعاتی با ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو گفت: طی چند هفته گذشته برخی از شکاف ها را برطرف کرده ایم.

وزیر خارجه آمریکا گفت: ایران برخی درخواست‌های خارج از توافق و غیرمرتبط با توافق ما را نادیده گرفته است، اما قرار نیست به توافقی برسیم که حداقل شرایط ما را نداشته باشد.

بلینکن در مورد واکنش ایران به پیشنهادهای اخیر بروکسل برای دستیابی به توافق گفت: واشنگتن تنها در صورتی موافقت خواهد کرد که امنیت ملی را بهبود بخشد، اما به نظر می‌رسد آنچه ما شاهد آن بوده‌ایم به جای رو به جلو، رو به عقب است.

آخرین دور مذاکرات لغو تحریم های ایران پس از وقفه 13 تا 17 آگوست در وین برگزار شد. این را جوزف بورل، نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی در مقاله ای که در فایننشال تایمز منتشر شد، بیان کرد. جمهوری اسلامی ایران و آمریکا بارها با میانجیگری اتحادیه اروپا پاسخ خود را به متن اتحادیه اروپا رد کرده و تغییر داده اند.

تحلیلگران می گویند عواملی مانند فشار رژیم صهیونیستی، اختلاف نظر با کنگره و مشکلات داخلی آمریکا باعث شده است که دولت در ماه های اخیر تمایلی به بازگشت به توافق نداشته باشد.

وزیر خارجه آمریکا روز جمعه در یک کنفرانس مطبوعاتی با دبیر ناتو افزود که نیروهای اوکراینی توانستند در میدان نبرد علیه روسیه به «پیشرفت واقعی» دست یابند.

حتما بخوانید:
رئیس جمهور منتخب جو بایدن خواستار لایحه جدیدی برای کاهش ویروس کرونا است ، تیم اقتصادی متنوعی را اعلام کرد

استولتنبرگ همچنین گفت که اگرچه کمپین روسیه در دونباس پیشرفتی نداشته است، “جامعه بین المللی باید آماده ادامه حمایت از کی یف باشد، زیرا انتظار می رود جنگ برای مدت طولانی ادامه یابد.”

انتهای پیام

Leave a Comment