توزیع اولیه واکسن ها برخی از کارکنان بهداشت را پوشش می دهد


حتی اگر همه چیز طبق برنامه دولت فدرال برای معرفی واکسن ویروس کرونا باشد ، بسیاری از حوزه های قضایی در ابتدا فقط بخش کوچکی از دوزهای مورد نیاز برای پوشش کارکنان مراقبت های بهداشتی خود را دریافت می کنند.

به عنوان مثال ، مینیاپولیس-سنت. منطقه مترو پل به مقامات دولتی گفته است كه انتظار 19000 دوز را داشته باشند ، این مقدار برای واكسین كردن كامل حدود 9500 نفر كافی است ، زیرا واكسن نیاز به یك دوره دو دوزه در فواصل 21 روزه دارد. یک منبع در شهرهای دوقلو می گوید که او فقط برای تأمین خدمات بهداشت و درمان خط اول خود به 57000 دوز نیاز دارد.

در اوایل این هفته ، فرمانداران کشور شروع به یادگیری تعداد دوزهای واکسن COfID-19 Pfizer کردند که انتظار می رود هنگام شروع تزریق آن را دریافت کنند.

در سندی که از CBS News دریافت شده است ، مقامات واکسن ایالات متحده ، به نام Operation Warp Speed ​​، می گویند 14 دسامبر را روزی هدف قرار می دهند که واکسن COVID-19 Pfizer تصویب اضطراری FDA را دریافت می کند. آنها می گویند 6.4 میلیون دوز ظرف 24 ساعت پس از تأیید برای موارد اضطراری برای ارسال آماده خواهد بود.

تعداد دوزهایی که یک کشور دریافت می کند براساس جمعیت 18 ساله آن خواهد بود.

فرماندار ماین ، جانت میلز ، یک دموکرات ، گفت که از تعداد دوزهایی که ایالت وی در توزیع اولیه واکسن Pfizer از ایالت فدرال دریافت می کند ، ناامید است. تقریباً 12000 دوز حدود 6000 نفر را شامل می شود ، یعنی حدود یك سوم كاركنان بهداشتی ایالت.

میلز این هفته در مصاحبه ای با کارگروه ویروس کرونا ویروس کاخ سفید گفت: “این یک نگرانی واقعی است زیرا کارکنان مراقبت های بهداشتی ما در اینجا ، مانند همه جا ، واقعاً گیر کرده اند ، سیستم بهداشت و درمان به دلیل کمبود نیرو از بین می رود.”

در طول مکالمه ، گوستاو پرنا ، مدیر اجرایی عملیات Warp Speed ​​، به استانداران هشدار داد که استقرار برنامه ریزی شده آنها از قبل انجام شده و با تأیید شرایط اضطراری ، نهایی خواهد شد.

اگر مجوز اضطراری این واکسن داده شود ، واکسن Moderna هفته آینده ، 22 دسامبر منتشر می شود. این نیز به یک دوره دو دوزه نیاز دارد.

حتما بخوانید:
فروش راکت بازرسی بدنی - ادرس

مدیران تصمیم خواهند گرفت که چه کسانی دوزهای اول را دریافت می کنند. یک کمیته مشورتی به مرکز کنترل بیماری روز سه شنبه رأی داد که این واکسن ابتدا به کارمندان بهداشت درجه یک و ساکنین مراقبت طولانی مدت داده شود – اما برای بسیاری از کشورها این یکی است.

یک مقام مسئول در کانکتیکات گفت که این ایالت در حال بررسی این است که ابتدا واکسن را به ساکنین تحت مراقبت طولانی مدت تزریق کند زیرا مرگ و میر در آنجا بیشتر است.

این مقام مسئول گفت: خانه های سالمندان ما به طرز غم انگیزی تحت تأثیر قرار گرفته اند و ما معتقدیم که واکسیناسیون این ساکنان ابتدا بیشترین تأثیر را در زندگی خواهد داشت. این ایالت انتظار دارد که با تحویل جدید واکسن های Pfizer و Moderna ، 100000 دوز تا پایان سال داشته باشد.

با این حال، گرفتن وجود دارد.

هنگامی که واکسن را از دولت فدرال دریافت می کنند ، ایالت ها مسئول شیوع آن هستند ، که این یک تلاش گران است. بسیاری از ایالت ها به بودجه کمک های ایالتی و محلی که توسط قانون مراقبت ایجاد شده است اعتماد می کنند ، اما پول در پایان سال تمام می شود و کنگره هنوز در مورد تمدید توافق نکرده است.

به گفته دکتر مارکوس پلزیا ، مدیر ارشد پزشکی انجمن مقامات بهداشت ایالتی و بهداشتی ، که منافع آژانس های بهداشت عمومی در کشور را نمایندگی می کند ، کشورها برای سه بخش اصلی توزیع نیاز به بودجه دارند: کارکنان واکسن ، سیستم های IT برای نظارت بر واکسن ها و دوزها و فعالیت های روابط عمومی برای ترغیب مردم به مشارکت. بدون کمک فدرال ، پلسیا می گوید که در گسترش واکسن ایالت ها بسیار کندتر انجام می شوند.

دکتر پلشا گفت: “عضویت ما بسیار بی تاب می شود.” “ما می توانیم این واکسن را بدون بودجه اضافی آزاد کنیم ، اما سالها به طول خواهد انجامید. برای مردم ایالت بسیار ناامید کننده است که ما میلیاردها دلار برای تولید این واکسن و انتقال آن هزینه کرده ایم و اکنون کنگره فقط دارد تغییر می کند.”

مقامات پنج کشور به CBS News گفتند که آنها نگران عواقب آن هستند.

یک مقام یوتا درباره نیاز به بودجه جدید گفت: “این واقعاً باید چند هفته پیش انجام می شد.” “عدم اقدام باعث ایجاد سردرگمی در ایالت ها شده است. از آنجا که مهلت مقرر برای پرداخت 30 دسامبر است ، هزینه های قابل توجهی به ایالات متحده تحمیل می شود.”

حتما بخوانید:
Rocket Lab در یک گام اساسی به سمت استفاده مجدد ، تقویت کننده را بازیابی می کند

بدون بودجه جدید فدرال ، مقامات می گویند تعداد سایت های واکسیناسیون کمتر خواهد بود و آنها مجبورند برای تزریق واکسن بیشتر به سیستم های بهداشتی قبلاً دزدیده شده اعتماد کنند.

جکی فارول از وزارت بهداشت و خدمات انسانی ماین گفت: “بسیار مهم است که کنگره کمک مالی برای حمایت از شیوع واکسن ارائه دهد.” “ما هنوز در حال بررسی این هستیم که بدون این حمایت و برنامه ریزی برای همه موارد غیرمترقبه چه کاری انجام خواهیم داد ، اما بودجه فدرال برای موفقیت این مهم بسیار حیاتی است.”

سایر ایالت ها شک دارند که شاهد تزریق مجدد پول از سوی دولت فدرال برای جبران هزینه های توزیع باشند.

یکی از مقامات ویرجینیا که سپس اضافه کرد ، گفت: “ما برای تحویل واکسن به مقامات فدرال اعتماد می کنیم ، اما به خود ما برای تأمین بودجه اضافی برای تدارکات اعتماد نمی کنیم ،” گفت که اگر پیشنهاد شود پول را می گیریم.

سخنگوی نانسی پلوسی و رهبر اقلیت سنا چاك شومر از طرح امداد ویروس کرونا کراس دوجانبه حمایت کردند این شامل کمک خواهد بود مقامات ایالتی و محلی. مشخص نیست کاخ سفید از او حمایت خواهد کرد یا خیر.

فرماندار اندرو کوومو اعلام کرد که نیویورک مقدار اولیه اولیه واکسن COVID-19 را برای 170،000 نیویورکی در 15 دسامبر دریافت خواهد کرد و انتظار دارد بودجه بیشتری از اواخر ماه جاری از سوی Pfizer و Moderna تأمین شود.

اگرچه توزیع واکسن خبری “خوشآمد” بود ، کوومو از طرح واکسیناسیون فدرال انتقاد کرد زیرا “این نه تنها جوامع سیاه ، قهوه ای و فقیر را نادیده می گیرد ، بلکه مقررات به اشتراک گذاری داده ها جامعه بی سند را از واکسیناسیون منصرف می کند.”

همه کشورها آمادگی ندارند تعداد تخمینی دوزهای دریافتی خود را اعلام کنند.

یک مقام پنسیلوانیا در بیانیه ای گفت: “در حال حاضر ، به دلایلی ، از جمله واکسن های پیشنهادی ، که مجاز به استفاده اضطراری نیستند ، تعداد دقیق تخصیص به ما داده نشده است ، بنابراین ایمنی و اثربخشی برای جمعیت های مختلف مشخص نشده است.”

سارا کوک در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.


منبع: elitenews.ir