تولید توله سگ را باید به افرادی با مهارت و دانش کافی سپرد * صحت نیوز


به طور کلی تولید توله سگ باید به افرادی با مهارت و دانش کافی سپرده شود. و چه باید کرد تا این حیوانات از یک طرف مزاحم کشاورزان و باغداران و از طرف دیگر مشکلات زیست محیطی نشوند. مشابه این موضوعات و مشکلات حضور سگ های ولگرد در روستا مطرح شد و البته موضوع خوک ها و ذبح آنها که به صورت غیر رسمی انجام می شود به فراموشی سپرده شد. در عین حال کشتار حیوانات نه تنها تاثیری درازمدت بر کاهش جمعیت این حیوانات ندارد، بلکه تعادل اکوسیستم محیطی را به هم می زند. عقیم سازی حیوانات خانگی یکی از موضوعات حساس و مهم برای حامیان حیوانات و دوستداران محیط زیست است، از سوی دیگر صاحبان حیوانات با مطالعه مطالب در اینترنت و شبکه های اجتماعی، صاحبان سگ و گربه و همچنین خرگوش و سنجاب سردرگم می شوند. در مرحله بعد، برخی هستند که باید تصمیم بگیرند حیوان خانگی خود را عقیم کنند. گربه ها 45 برابر سریعتر از انسان تولید مثل می کنند. هر گاه گربه خود را دیدید که باسن خود را بلند می کند و دم خود را تکان می دهد، به این معنی است که زمان جفت گیری گربه فرا رسیده است! اگر سگ شما عقیم نشود، یک یا دو بار در سال به مدت چند هفته وارد فصل تولید مثل یا جفت گیری می شود.

عقیم سازی عملی است که در آن اندام های تناسلی حیوان مانند رحم و تخمدان برداشته می شود و این تنها راه کنترل جمعیت سگ و گربه است.در مطلب زیر می خواهیم دلایل آن را برای شما بازگو کنیم. برای عقیم سازی و امیدواریم اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهیم، پس با پتچی همراه باشید. تحقیقات نشان می دهد که تنها راه صحیح کنترل جمعیت حیوانات، عقیم سازی است. اگر اخیراً یک توله سگ خریده‌اید یا برای مدت طولانی سگ خانگی داشته‌اید، ممکن است فکر کرده باشید که آیا باید سگ خود را عقیم کنید یا خیر. اگر می خواهید سگ خانگی خود را عقیم کنید، ابتدا با دامپزشک خود مشورت کنید. اگر حیوان شما نیاز به بیهوشی دارد، اولین کاری که باید انجام دهید استفاده از داروهای قبل از بیهوشی برای کاهش دوز بیهوشی مورد نیاز برای بیهوشی عمومی و متعادل است. در مورد مشکلات رفتاری در سگ ها، باید رابطه بین سگ و صاحبش به دقت بررسی شود تا علت اصلی پیدا شود. با این حال، شواهد فزاینده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد این سن برای عقیم‌سازی بسیار جوان است، زیرا باعث توسعه نیافتگی سگ‌ها می‌شود.

حتما بخوانید:
بررسی انواع ردیاب خودرو - راهنمایی برای خرید جیپیاس خودرو - تجارتنیوز

بنابراین، اگر فقط یک ماده عقیم نشده موجود باشد، یک ماده بارور می شود و اگر ده ماده در غیاب سایر نرها وجود داشته باشد، ده ماده بارور می شود. مراقبت های دامپزشکی از سگ در دوران بارداری نیز ضروری است. اکنون که گربه دارید و تصمیم به عقیم کردن گربه خود گرفته اید، توصیه می کنیم قبل از 5 ماهگی او را نزد دامپزشک ببرید. پزشک زمان تقریبی استریلیزاسیون را اعلام می کند. این را بدانید که عقیم سازی گربه یکی از ساده ترین عمل های دامپزشکی است، اعتقاد بر این است که یک جراح مجرب این عمل را در کمتر از نیم ساعت انجام می دهد، لازم است بدانید که علائم جفت گیری گربه را نمی توان با دهان و یا از طریق دهان کنترل کرد. داروهای تزریقی بهترین فصل برای جفت گیری گربه ها بهار و تابستان است که هوا گرم می شود. همچنین پس از عقیم سازی و واکسیناسیون، نرها و ماده ها به همان محلی که از آنجا برده شده اند بازگردانده می شوند. به طور کلی عقیم سازی بعد از بلوغ توصیه می شود.

در این روش، تخمدان ها و رحم به طور کامل برداشته می شوند تا زن ماده عقیم شود. اگرچه این روش‌های عقیم‌سازی را می‌توان روی توله‌های چند ماهه انجام داد، صاحبان سگ باید با دامپزشک خود مشورت کنند تا بهترین سن برای عقیم‌سازی یا عقیم‌سازی حیوان خانگی خود را تعیین کنند. اما واقعیت این است که برای میلیون‌ها گربه‌ای که در شهرها به دنیا می‌آیند، این فرصت فراهم نیست و هر ساله تعداد بی‌شماری گربه‌های خیابانی به دنیا می‌آیند که نیاز به سرپناه، غذا و آب سالم دارند. یعنی کسانی که آنقدر برای جان انسان ها ارزشی قائل نیستند که دستور عقیم سازی آن ها را می دهند و وقتی از سوی دیگران در مورد عقیم سازی گربه های شهری اظهار نظر می شود، گریه و شکایت می کنند، عزادار گربه می شوند و از این اقدام مضحک انتقاد می کنند. از زبان زشت استفاده کنید از این رو پس از محاصره این شهر توسط کامبوج، به دستور وی تعدادی از گربه های شهر را از دیوار بیرون شهر آوردند و شروع به تعقیب آنها کردند به گونه ای که صدای ناله آنها برای مردم تأثیرگذار بود. شهر، که برای جلوگیری از آسیب رساندن به این حیوان، شهر تسلیم ارتش ایران شد.

حتما بخوانید:
بهترین تم تولد دخترانه، پسرانه و مردانه سال 2021 را بشناسید

Leave a Comment