تونی هسی از Zappos سریع قدم برمی دارد


(اخبار CBS) میلیون ها آمریکایی هنوز باید کار پیدا کنند و در صورت بهبود اقتصاد ، میلیون ها مشتری باید خرید خود را ادامه دهند. شرکت جدیدی که می دانیم با بهتر فکر کردن ، همه کارها را می کند تا هم برای مشتریان و هم برای کارمندان بهتر شود. ارین موریارتی پوشش ما را گزارش می دهد:

اگر سالی یک بار شرکت شما یک روز طاس و آبی برگزار کند ، چه می کنید؟ اگر می خواهید روحیه شرکتی از خود نشان دهید ، می توانید موهای خود را بتراشید یا آبی رنگ کنید؟

و تصور کنید که آیا هر یک از افرادی که سر خود را می تراشند رئیس شما هستند؟

به دنیای نسبتاً دیوانه Zappos.com خوش آمدید. این یک شرکت کفش و کالای آنلاین است که “تجارت به طور معمول” چیزی جز آن نیست.

در زمانی که بسیاری از خرده فروشان در تلاش هستند ، Zappos (مشتق شده از کلمه اسپانیایی کفش ، کفش) ، تا حدی به لطف فرهنگ شرکتی منحصر به فرد شرکت – و مدیر عامل 36 ساله آن ، تونی هسی ، شکوفا می شود.

هسی گفت: “تمام عقیده ما این است كه همه به نوعی كمی عجیب و غریب هستند و به همین دلیل است كه در واقع بیشتر سرگرم كننده است كه بگوییم ما واقعاً می خواهیم شخصیت واقعی افراد در محل كار بدرخشند.”

تونی هسی به قدری باور دارد که هم ایجاد اشتیاق و هم سود را آموخته است و فلسفه خود را در کتاب “تحویل خوشبختی: راه سود ، اشتیاق و هدف” (بیزینس پلاس) بیان کرد.

هسی گفت: “بنابراین کتاب راهی دیگر برای کمک به انتشار این پیام است که در واقع می توان کارمندان را خوشحال کرد ، مشتریان را خوشحال کرد و همچنان سرمایه گذاران را خوشحال کرد … و می دانید که هنوز سود دارید.”

او شوخی نمی کند. Zappos در حال حاضر چنان موفق است که پاییز گذشته آمازون 1.2 میلیارد دلار برای خرید آن پرداخت کرد.

هسیه که از غرفه کار می کند و سالانه کمتر از 37000 دلار به عنوان مدیرعامل درآمد دارد ، هرگز تصور نمی کرد که روزی یک فروشگاه کفش را اداره کند.

وی گفت: “من كلا كفاش نیستم.” “دو سال پیش ، یک جفت کفش پوشیدم در حالی که سوراخهایی در آن وجود داشت و از بین می رفت ، و سپس یک جفت دیگر خریدم.”

در واقع ، هسیه به عنوان بزرگترین پسر از سه پسری که در کالیفرنیا بزرگ شده بودند ، قرار بود یک پزشک باشد – یا والدین وی به این معنی بودند.

“من فکر می کنم که فکر آنها این بوده است ، می دانید هدف از کودکی رفتن به دانشگاه است و سپس هدف دانشگاه این است که در نهایت به یک مدرسه شهری برود تا در پایان امضای خود بتوانید دکترای خود را دریافت کنید یا دکترای خود را دریافت کنید. ،” او گفت.

همچنین از هسی انتظار می رفت که به موسیقی تسلط داشته باشد و یک ساز کافی نبود: “من در نهایت پیانو ، ویولن ، شیپور و بوق فرانسه می نواختم.”

اما حتی در این سنین کم ، او حس انجام کارها را به روش خود نشان داد. هسی برای جلوگیری از هر روز تمرین ، خود را در اتاق خواب حبس کرد و با او کاست های ضبط شده را روی پیانو نواخت. مادرش فقط وقتی فریب او را فهمید که اخیراً این موضوع را در کتابش خواند.

“مادرم واکنش جالبی دارد: او مثل این بود که” اوه ، آیا آن قسمت از خود را هنگام ضبط پیانو می شناسی؟ همانطور که نمی دانم واقعاً اتفاق افتاده شما فقط آن را نوشتید تا داستان بهتری بسازید! ”

پس از فارغ التحصیلی از هاروارد ، طبیعتاً هسیه به جنون dot.com می پیوندد.

در سال 1998 ، او شرکت آنلاین Link / Exchange را به مایکروسافت فروخت و بیش از 30 میلیون دلار از آنجا رفت. او فقط 24 سال داشت!

و سپس Hsieh تصمیم گرفت تا در یک استارت آپ اینترنتی کوچک سرمایه گذاری کند.

وی گفت: “من واقعاً دلم برای ساختن چیزی تنگ شده بود. بنابراین در عرض یک سال ، سرانجام به روز کاری عادی در Zappos پیوستم و از آن زمان در Zappos بوده ام.”

اما فروش کفش در اینترنت یک چالش خاص است: مردم به آن عادت کرده بودند دارم سعی می کنم قبل از خرید کفش خرید آنلاین به این معنی است که مشتریان باید ریسک کنند.

سعید هسی گفت: “چالش این است كه چگونه مشتریان را برای اولین بار Zappos امتحان كنیم؟” (ترک کرد).

بنابراین Zappos شروع به ارائه کاری کرد که تعداد بسیار کمی از شرکت های دیگر انجام می دهند: حمل و نقل رایگان و بازده رایگان تا یک سال. کار کردن

و در حالی که بسیاری از شرکت ها با برون سپاری مرکز تماس خود با منابع خارجی ، هزینه های خود را کاهش می دهند ، مرکز Zappos در لاس وگاس است ، جایی که اپراتورها اعضای تیم وفاداری مشتری هستند.

هسی گفت: “ما مرکز تماس خود را فرصتی برای برندسازی می دانیم.” “هر تماس تلفنی یک فرصت تجاری است.”

به هر اپراتور اختیار داده می شود تا آنچه برای جلب رضایت مشتری لازم است انجام دهد ، بنابراین اسکریپت های برنامه ریزی شده ای وجود ندارد. . . بدون محدودیت زمانی برای تماس های تلفنی . . همانطور که وقتی ماه گذشته تماس گرفتیم متوجه شدیم:

من ادامه دادم. . . و به بعد . . و به بعد . . بیش از بیست دقیقه و هرگز یک جفت کفش نخرید.

کریستی مارتین ، 27 ساله ، در انتهای دیگر تماس موریارتی بود (او آن را به یاد آورد!) و نگران بود که او را ناامید کرده است.

مارتین گفت: “گاهی اوقات راهنمایی مردم دشوار است اگر آنها نمی دانند چه می خواهند.”

“پس می خواهی اجازه دهی کسی که خودش می خواهد بلرزد؟” موریارتی پرسید.

“بله تقریبا.”

فیلمبردار دیگر با حوصله با مشتری در تلاش است یک جفت چکمه ای را که در یک فیلم تلویزیونی Lifetime Television دیده است پیدا کند.

اما Zappos فقط خوشحال کردن مشتری نیست. هسیه مصمم بود که کارمندان خوشبختی نیز داشته باشد.

“ما می خواهیم همه کارمندان ما واقعاً به کار خود در اینجا فکر کنند نه به عنوان یک شغل یا شغل یا چیزی برای ساختن شغل خود ، بلکه واقعاً به عنوان یک شغل – به عنوان چیزی ، مکانی که می خواهند در آن زندگی کنند.”

همراه با بیمه درمانی کامل ، وعده های غذایی رایگان نیز وجود دارد. آیا می خواهید آواز بخوانید؟ استراحت پین بال دزد می خواهید؟

ما کارمندان خوشبختی را در همه جا یافتیم ، حتی در انبار کنتاکی ، جایی که بسیاری از آنها از نظر جسمی وظایف طاقت فرسا و گیج کننده ای دارند ، مانند مندی راجر جمع کننده کفش ، که سه سال پیش به زاپوس آمده بود.

راجر گفت: “دوستم در این باره به من گفت و او پیشنهاد داد كه این موضوع را بررسی كند.” “و من مثل تو بودم ، من تردید داشتم. من مانند” بله ، درست است “. هیچ جایی به این خوبی نیست ، می دونی؟ مانند ، چرا آنها آن را کار می نامند؟ “اما سپس به اینجا رسیدم و فهمیدم ، می دانید ، شما سخت کار می کنید ، اما می دانید ، پاداشی که می گیرید بزرگتر از آن است.”

این شرکت مصمم است کارگران فداکار را برای آزمایش وفاداری خود با دادن پول به آنها برای رها کردن ، جذب کند!

کریستی مارتین ، که کار خود را درست قبل از کریسمس آغاز کرد ، 3000 دلار رد کرد!

او فکر می کند: “به نظر می رسد پول زیادی است ، اما خیلی زود از بین می رود. و کجا می خواهید شغلی به اندازه این خوب پیدا کنید؟ و به خصوص در این اقتصاد ، می دانید؟ شغلی که از شما مراقبت کند؟” ”

و به نظر می رسد این احساس امنیت (و همچنین مزایای شرکت) بیش از اندازه حقوق و دستمزد اهمیت دارد. که با رقبای Zappos برابر است.

استفانی مهتا ، سردبیر اجرایی مجله Fortune ، که به مدت دو سال Zappos.com را در لیست بهترین شرکت های خود قرار داده است ، گفت: “من فکر می کنم بسیاری از آنها به توانمندسازی می رسند – کارمندان Zappos احساس قدرت می کنند.” برای کار. (امسال آنها در شماره 15 قرار دارند.)

مهتا به کارمندان Zappos گفت: “آنها احساس احترام می کنند.” “آنها احساس می کنند توانایی تصمیم گیری خود را دارند.”

اما برای یک فرد خارجی ، همه این افراد واقعاً خوشحال در یک مکان ، همه که می خواهند سر این شرکت را تراشند ، می توانند کمی دافعه آور باشند.

مهتا گفت: “این خطر وجود دارد که بسیاری از افراد خوش فکر ، همفکر ، روی یک پروژه کار کنند.”

و مهتا تعجب می کند که آیا کارمندان خوشحال همیشه با رشد شرکت کار خوبی هستند؟

وی گفت: “من نمی گویم كه آنها باید افراد بدبین را به سازمان خود بیاورند یا به طور فعال سعی كنند افراد ترش برای تیم Zappos پیدا كنند.” “اما واقعاً تعجب می شود که آیا آنها همه طیف چشم اندازها ، از جمله چشم انداز مشتری را دارند ، اگر همه خیلی شاد باشند.”

اما تونی هسی فقط به انتقاد نمی پردازد. . .

موریارتی گفت: “وقتی Z های کوچکی روی گونه های مردم داشته باشید ، می توانید بفهمید که چرا مردم می گویند:” اوه ، این کمی فرقه است. ”

“منظورت این است که طبیعی نیست؟” هسی خندید.

. . . او امیدوار است که فقط کافی است که سایر شرکت ها از این الگو پیروی کنند.

هسی گفت: “در نهایت ، ما معتقدیم که این باعث می شود جهان به مکانی بهتر تبدیل شود.”

برای اطلاعات بیشتر:


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*