[ad_1]

برای اکثر مردم دشوار است باور کنند که یک بوکسور معروف به ناک اوت کردن 32 از 49 حریف خود می تواند قربانی خشونت خانگی شود ، اما این چیزی است که کریستی سالترز-مارتین برای گفتن به هیئت منصفه و 48 ساعت از طریق آن گذشت. “دیوید بنیو. شوهرش سعی کرد او را بکشد ، اما او از مرگ خودداری کرد. “من به او گفتم” تو نمی توانی من را بکشی “و منظورم این بود. همانطور که امروز صبح خورشید طلوع کرد ، منظور من این بود.”

“کریستی مارتین – مبارزه زندگی او“گزارش شده توسط Begnaud در” 48 ساعت “کاملاً جدید که شنبه 14 نوامبر ساعت 10 / 9c از شبکه CBS پخش شد.

martin-glovesup-crop.jpg
کریستی مارتین در رینگ بوکس یک احساس جهانی بود و حتی روی جلد Sports Illustrated بود

گتی ایماژ


کریستی سالترز-مارتین می گوید به دلیل آنچه که از آن جان سالم به در برده است مدافع زنان در روابط خشونت آمیز است. در 23 نوامبر 2010 ، پس از 19 سال ازدواج ، کریستی گفت که با کفش ورزشی خود روی تخت خود نشسته بود که همسرش جیم مارتین مسلح به چاقو و تپانچه وارد اتاق خواب شد.

حدود یک ساعت بعد ، کریستی موفق شد یک غریبه را در خیابان خود در آپوپکا ، فلوریدا علامت گذاری کند ، که او را به یک اتاق اورژانس نزدیک منتقل کرد. کریستی چهار بار با ضربات چاقو از ناحیه قفسه سینه ، ریه چپش سوراخ شد ، پای چپش تا استخوان بریده شد و گلوله ای به فاصله سه اینچ از قلبش داشت.

او می گوید وقتی جیم تصمیم گرفت دوش بگیرد موفق شد از زمین بلند شود و فرار کند. “من دوست دارم وقتی چهره اش از دوش بیرون آمد ، به اتاق برگشت و من چهره اش را دیدم.”

در حالی که پزشکان برای نجات جان کریستی تلاش می کنند ، جیم مارتین ناپدید می شود. پلیس هفت روز بعد او را در حوالی صحنه جنایت پیدا کرد. مارتین که هنوز چاقویی را که برای خنجر زدن به کریستی استفاده می کرد ، در دست داشت و گناه نکرد. وی گفت که وی قربانی حمله وحشیانه همسرش شده و از ترس به پادگان همسایه فرار کرده و در آنجا گفته است که درست قبل از پیدا کردن سگ های پلیس از آنجا فرار کرده و به هوش آمده است.

در اولین مصاحبه تلویزیونی خود ، وکیل مارتین ، بیل هنکاک ، به بنیو گفت که موکلش شوهر دوست داشتنی و فداکاری است که هرگز به همسرش حمله نمی کند. وی گفت: “هیچ شواهد قانع کننده ای در این مورد وجود ندارد ، فراتر از یک تردید معقول ، که آقای مارتین قصد کشتن کریستی را داشته باشد”

وکلای دادگستری اورنج ، رایان ویسیو و دبورا بارا با این اختلاف نظر دارند. آنها معتقدند که جیم در وزن سنگین ازدواج بوده و بوکسور قهرمان را به زنی ظالم تبدیل کرده است. وسیو مارتین را دستکاری ، بی رحمانه و کنترل کننده توصیف می کند: “کنترل و سو abuse استفاده جیم منجر به خشونت روانی ، آزار جسمی شد … او شروع به تهیه مواد کنترل شده به وی کرد و … کریستی را در موقعیتی بسیار مصالحه قرار می دهد که باید به او اعتماد کند. به هر حال حرفه جیم تمام شده است. “

کریستی سالترز جیم مارتین را فقط 22 ساله و او 47 ساله را ملاقات کرد. او یک نادر بود – یک بوکسور زن آینده دار. او مربی محترمی بود و گرچه مارتین اعتقاد نداشت که زنان به رینگ بوکس تعلق دارند ، اما با مربیگری پدیده جوان موافقت کرد. کریستی می گوید جیم علائم دلاری را دیده است. وی به بنیو گفت: “او فکر کرد … این یک برنامه جنبی خواهد بود ، اما من فکر می کنم می توانم او را در موقعیتی قرار دهم که بتوانیم مقداری پول بدست آوریم.”

وقتی این دو به هم نزدیک شدند ، رابطه عاشقانه شد. یک سال بعد ، آنها ازدواج کردند ، اما به گفته کریستی ، این بیشتر یک مشاغل تجاری بود تا یک داستان عاشقانه. او همچنین می گوید که این راهی برای خشنود کردن سرانجام والدینش بود که سالها تلاش کردند او را به شخصی تبدیل کنند که نبود.

کریستی کلاس پنجم یا ششم بود که گفت فهمید لزبین است. – به کسی اعتماد کردی؟ بنیو می پرسد. کریستی می گوید: “نه” ، فقط وقتی با نازنین دبیرستان شری لوسک آشنا شد. کریستی سعی کرد زندگی دوستانه اش را مخفی نگه دارد ، اما سرانجام والدینش فهمیدند و عدم رضایت او را از خانه خانواده بیرون راند. جیم مارتین همه اینها و موارد دیگر را می دانست و کریستی می گوید از آن برای کنترل او استفاده کرده است. او همیشه می گفت: “من به دنیا می گویم شما لزبین هستید.” و به هر دلیلی ، می دانید ، من فقط آنقدر نیرومند نبودم که بتوانم بگویم ، “ادامه”. من می دانم که مردم فکر می کنند من باید قوی و سرسخت باشم و همه اینها. اما … قدرت ذهنی یکسانی نداشتم که از او سبقت بگیرم. کریستی گفت: “کریستی می گوید که او از ترس تهدیدهای شوهرش مبنی بر افشای وی یا کشتن او در صورت ترک هرگز زندگی می کرد ، بنابراین در همانجا ماند. فقط چند روز قبل از حمله ، دانستن اینکه این امر منجر به نبردی مرگ یا زندگی خواهد شد.” که سرانجام به جیم گفت که به دلیل دبیرستان مورد علاقه اش ، شری ، آنجا را ترک می کند.


کریستی مارتین بوکسور درباره خشونت خانگی

03:30

دادستان دبورا بارا گفت: “من فکر می کنم این یک داستان قابل توجه است زیرا شما یک بوکسور مشهور جهانی دارید و هنوز هم می تواند مربوط به خشونت خانگی باشد.” “زیرا این در مورد نیروی جسمی نیست. این در مورد خشونت روحی است.”

بارا و وزیو ادعا می كنند كه كاملاً انتظار داشتند كه جیم مارتین در دفاع از خود بی گناه باشد. در زمان حمله ، جیم مارتین 66 ساله بود و اخیراً تحت عمل جراحی قلب قرار گرفته بود. کریستی 42 ساله بود و در حال تمرین برای نبرد بزرگ بازگشت بود. وسیو گفت ، خواستار دفاع شخصی در برابر یک بوکسور حرفه ای بهترین شانس پیروزی مارتین بود. هیئت منصفه ممکن است معتقد باشد که کریستی تهدید بزرگتر است – تهدیدی که به نیروی بیش از حد نیاز دارد.

در مصاحبه ای با رایان ویسیو ، دیوید بنیو آنچه را كه دادستان به یاد ماندنی ترین دوران حرفه ای خود خواند آغاز كرد: “كریستی مشت زن بود. جیم حریف بود. هیئت منصفه مخاطبان بود و قاضی قاضی بود.” وسیو پاسخ داد: “و این ، جالب ترین چیز این بود که کریستی همیشه می گفت می خواهد در 50 مبارزه در زندگی خود پیروز شود. خوب ، کریستی در 49 مسابقه بوکس حرفه ای در حرفه خود پیروز شد. این دادگاه پنجمین مبارزه بود. ”

کریستی این را متفاوت می بیند ، “سرانجام من موفق شدم با پیروزی در پنجاهمین پیروزی خود کنار بیایم وقتی در 23 نوامبر 2010 از زمین بلند شدم و از خانه خود خارج شدم. این پنجاهمین پیروزی من بود.”

اگر شما یا کسی که می دانید به کمک احتیاج دارید ، خط تلفن ملی خشونت در خانواده دارای مشاورانی است که به صورت 24 ساعته با شماره 1-800-799-7233 در دسترس هستند. [SAFE].

[ad_2]

منبع: elitenews.ir