[ad_1]

طبق داده های دانشگاه جان هاپکینز ، تگزاس اولین ایالتی است که بیش از 1 میلیون مورد تایید شده COVID-19 در روز سه شنبه داشته است. سنگ بنای تاریک مانند ایالات متحده است رو به موج در موارد ویروس کرونا در سراسر کشور.

تگزاس ، دومین ایالت پرجمعیت ایالات متحده ، اکنون بیشتر از ویروس کرونا ویروس دارد تمام ایتالیا، که قبلاً یکی از نقاط اصلی ویروس بود. کالیفرنیا با بیش از 986000 مورد تأیید شده و فلوریدا با بیش از 852000 مورد عقب مانده است. به گفته جان هاپکینز ، سایر ایالت ها از جمله کانون داغ سابق نیویورک کمتر از 600000 مورد تایید شده دارند.

بر اساس اطلاعات جان هاپکینز ، پس از باقی ماندن نسبتاً زیاد در ماه سپتامبر ، تعداد موارد جدید در تگزاس در ماه اکتبر افزایش یافت. طبق گفته ایالت ، بیش از 10،800 مورد جدید در روز سه شنبه گزارش شده است و از زمان آغاز شیوع بیماری همه گیر بیش از 18،800 نفر در این ایالت جان خود را از دست داده اند.

ال پاسو که بیش از 64000 مورد دارد ، اکنون یکی از کانون های اصلی در کشور است. در دو هفته گذشته ، این شهرستان بیش از 22000 مورد جدید گزارش کرده است و سردخانه موبایل در شهر برای نگهداری اجساد کشته شدگان ویروس استفاده می شود. انتظار می رود در این هفته کامیون های بیشتری تحویل شود.

از ابتدای شیوع همه گیر ، شهرستانهای هریس و دالاس بیشترین موارد را گزارش کرده اند. به صورت ترکیبی ، این موارد بیش از یک چهارم کل موارد را در ایالت تشکیل می دهد.

روز سه شنبه ، شهرستان دالاس گزارشی به روز شده منتشر کرد مبنی بر اینکه از دوشنبه شب ، موارد COVID-19 تقریباً 21٪ از کل مراجعه به مراکز اورژانس شهرستان را تشکیل می دهد. روز سه شنبه ، این شهرستان 1401 پرونده جدید را اعلام كرد ، كه قاضی منطقه كلی جنكینز گفت “بزرگترین مواردی است كه ما دیده ایم ، به جز روزهایی كه تعداد زیادی پرونده عقب مانده ثبت شده است.”

جنکینز در بیانیه مطبوعاتی استان گفت: “همه گیری COVID-19 ما به طور خطرناکی در حال رشد است.” “ما 7-10 روز تا رسیدن به بالاترین تعداد بستری شدن در بیمارستان برای COVID زمان داریم تا اینکه بلافاصله عزم خود را تمدید کنیم و رفتار خود را تغییر دهیم. ”

روز سه شنبه ، گرگ آبوت ، فرماندار تگزاس گفت كه ایالت برنامه هایی را برای “توزیع سریع داروها و واكسن ها” تنظیم كرده است كه برای درمان COVID-19 در دسترس است.

روز دوشنبه ، سازمان غذا و دارو استفاده اضطراری از داروی تجربی با آنتی بادی های مونوکلونال که برای کمک به سیستم ایمنی بدن در مبارزه با COVID-19 طراحی شده است. این دارو یک روش درمانی یکبار مصرف IV است که توسط الی لیلی و کمپانی ایجاد شده و برای 12 سال به بالا که سیستم های COVID-19 خفیف یا متوسطی را تجربه می کنند و هنوز نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارند ، تأیید می شود. دانشمندان آزمایش درمان آزمایشی را برای ایمنی و اثربخشی به پایان نرسانده اند.

همچنین روز دوشنبه ، شرکت دارویی Pfizer گفت که آزمایش های انسانی واکسن آن نشان می دهد 90٪ موثر است برای جلوگیری از عفونت COVID-19 در افرادی که دیگر به ویروس آلوده نیستند.[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر