«جاهلیت مقدس» و نقش آن در شهادت امام حسین (ع) * سرخات نیوز


این عالم دینی گفت: قرآن بر مشکل عقل تأکید ویژه ای دارد و کسانی که در برابر حضرت سیدالشهدا علیه السلام ایستادند جاهلیت مقدس را نمی شناختند و کسانی که به امام حسین علیه السلام می اندیشیدند. ). دین و جاهلیت مقدس نداشتند. امروز هم زیدید، القاعده، جبهه الناصر، تکفیری های وهابی و… بودند.

Muhammad Hassan İlka – محوكيك معلا ديني – در فوتو با عسنا، به بهنا عرباين هوسينني به همت امامه الحسوين (ا) و عسوع روك دين ين عكيكة فلخته و غافت: پس اسور اسعود اسعود bah an kard bah an است كه امام شده است. حسین علیه السلام باید دست از کار بکشد و به حل مشکل «جهل قدسیه» بپردازد.

وی ادامه داد: قرآن کریم به مشکل عقل و حکمت اشارات فراوانی کرده است که خداوند در آیه 22 سوره انفال می فرماید.

همانا بدترین مخلوقات نزد خدا و آسمانها کسانی هستند که نمی اندیشند. کسانی که در برابر امام حسین (علیه السلام) ایستادند، عنصر مقدس جاهلیت هدایت شدند و عامل چنین جنایاتی شدند.

این عالم دینی تاکید کرد: بزرگترین نعمتی که خداوند به انسان خواهد داد، نعمت عقل است.

منظور از جهل چیست؟

گره زدن یعنی شامل قداست هم می شود، تکفیری و وهابی و غیره و ک.ک.ک و پروبا و معصومین نیست.

وی افزود: قرآن کریم می فرماید «فَوَیْلٌ لِلَّذِینَ یَکْتُبُونَ الْکِتَابَ بِأَیْدِیهِمْ ثُمَّ یَقُولُونَ هَٰذَا مِنْ عِنْدِ اللَّهِ لِیَشْتَرُوا بِهِ ثَمَنًا قَلِیلًا ۖ فَوَیْلٌ لَهُمْ مِمَّا کَتَبَتْ أَیْدِیهِمْ وَوَیْلٌ لَهُمْ مِمَّا یَکْسِبُونَ» (سوره بقره آیه ۷۹) پس وای بر آنها که نوشته‌ای با دست خود می‌نویسند سپس می گویند: پس وای بر آنان از آنچه با دست خود نوشتند و وای بر آنان از این که چنین کردند.

به گفته این محقق، جاهلیت دینی مقدس است، یعنی کسانی که ایمان خود را به خدا نسبت می دهند، باعث طغیان، ظلم، جنایت و حتی گردن زدن مردم خود می شوند. کسانی که با امام حسین علیه السلام مخالفت کردند جاهلیت مقدس بودند، او ایستاده است.

ایلکا گفت: جهل را جهل مقدس می گویند، زیرا نظر صحیحی به شئون خداوند تعلق ندارد.

حتما بخوانید:
پس از توجه بیشتر پادکست به پرونده ، "48 ساعت" در حال بررسی ناپدید شدن دانشجوی سال اول است

می فرماید: «وَ الَّذِینَ یَذْکُرُوا الْآیاتِ رَبِّهِمْ لَا یَنْرُسُهُمْ سَکَمَاً وَکُوراً». مؤمنان کسانی هستند که در حین تلاوت و حفظ آیات قرآن، آیات قرآن را نمی پذیرند یا نمی پذیرند و در آن می اندیشند.

وی افزود: خداوند می فرماید در آیاتی که نازل کردم عاقل باشید و کورکورانه نپذیرید و کورکورانه نپذیرید و در آیات خوب فکر کنید. «آنها را در افق و در خود نشان می دهیم تا برایشان آشکار شود که حق است…» (باب 53) به زودی نشانه ها در دنیا آشکار می شود.

این عالم دینی گفت: خداوند در قرآن می فرماید ما آیات خود را در افق و در خود کشف می کنیم. پس وقتی آیات قرآن را می خوانید اول به آنها فکر کنید و کورکورانه آنها را نپذیرید.

الکا قائر خاطرنشان کرد: قرآن برای تعلیل سلام الله علیه کسانی است که در برابر حضرت سیدالشهدا علیه السلام ایستادند و شهادت امام و یارانش را خارج از آن دانستند. دین در جاهلیت مقدس بود. الف) خودشان ستون دین بودند. بنابراین، بالاترین خیری که خداوند به انسان عطا کرده، عطای عقل است.

وي با ذكة به ايه «نُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ ما هُوَ شِفاءٌ وَ رَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِينَ قرآن وَ لَا يَزِيدُ الظَّالِمِينَ شَيْدُ الْظَّالِمِينَ شَيْدُ عَلَيْهِمْ عَلَيْهِمْ عَلَيْهِمْ عَلَيْهِمَا عَلَيْهِمْ أَسْتَاْ عَلَيْهِ. رحمت و سداد را ترک می کند

این محقق دینی بیان کرد: امام صادق(ع) می‌فرمایند «لَمَّا أَنْ خَلَقَ اَللَّهُ اَلْعَقْلَ قَالَ لَهُ أَقْبِلْ فَأَقْبَلَ ثُمَّ قَالَ لَهُ أَدْبِرْ فَأَدْبَرَ فَقَالَ وَ عِزَّتِی وَ جَلاَلِی مَا خَلَقْتُ خَلْقا أَحَبَّ إِلَیَّ مِنْکَ بِکَ آخُذُ وَ بِکَ أُعْطِی وَ عَلَیْکَ أُثِیبُ. شعور سرکش از نور می آید، پس امام صادق علیه السلام می فرماید: وقتی خداوند برای او عقل آفرید، فرمود: «برو جلو»، جلو رفت، سپس فرمود: «برگرد، او برگشت، بعد از: عزت و جلال. قسم می خورم که مردی را محبوب تر از تو نکردم، تو را با خود می برم و به تو پاداش می دهم. (اصول کافی ج 1 ص 26 )

الکا ادامه داد: خداوند مشکل هوش را در آیات و سوره های مختلف بیان کرد. اگر جاهل باشد، روشن بین است. با این حال، آنها معتقدند که کار خوبی انجام می دهند.

حتما بخوانید:
دانلود زیرنویس فارسی انیمه Death Note

وی خطاب به شهدای مدافع حرم خاطرنشان کرد: به عنوان مثال شهید بزرگوار محسن حاجی در اوج فقر و جوانی گرفتار شد که می دانستند خدا و رسول، کتاب قرآن و قبله کعبه است. همان طور که مسلمانان به آن اعتراض کردند، در هیچ دینی مرتکب چنین جنایاتی نشدند. اما جنایتکاران داعش این کار را کردند و سپس ازدواج و جنگ را آغاز کردند.

این پژوهشگر دینی تاکید کرد: اگر داعشی ها در میان جمعیت دست به خودکشی بزنند و فکر کنند پس از فشار دادن دکمه انفجار، مهمان رسول خدا و شهدای مردم بی گناه هستند. کسانی که در دنیا جانشان را تباه کردند (عمار سعد لعن و امکلونهم) جهل مقدس داشتند و دنیا و آخرت را نابود کردند.

علقاء افزود: عمر بن سعد تلاش کرد تا امام حسین (علیه السلام) را شهید کند و به حکومت برسد و فکر می کرد بهترین کار را انجام می دهد. قُلُوبٌ لَا یَفْقَهُونَ بِهَا وَلَهُمْ أَعْیُنٌ لَا یُبْصِرُونَ بِهَا وَلَهُمْ آذَانٌ لَا یَسْمَعُونَ بِهَا ۚ أُولَٰئِکَ کَالْأَنْعَامِ بَلْ هُمْ أَضَلُّ ۚ أُولَٰئِکَ هُمُ الْغَافِلُونَ» یقین، گروه بسیاری از We created jinn and humans for hell; آنها قلب هایی دارند که با آنهاست. و آن که با آنی نمی بیند; و گوش هایی که نمی شنوند. அத்தி ஸர்பியியியியை; علاوه بر این، آنها یکسان هستند.

وی تصریح کرد: در دنیا جهنم پر از جن و انس است و جهل عامل سه شر دنیای من است. تکذیب می کنند. غریبه ای را دیدند، اما جنایت نکردند و صدایش را شنیدند». غریبه ها، اما جرمی مرتکب نشده اند.

این عالم دینی گفت: متاسفانه نه تنها در جهان اسلام، بلکه در دنیای مسیحیت، یهودیت و سایر ادیان نیز با مشکل جاهلیت مقدس مواجه هستیم. این افراد تفکر ناسالم را با اندیشه مقدس همراه می کنند و نادانی تبدیل به قداست می شود.

انتهای پیام

Leave a Comment