جای شما خالی است کاپیتان! – سرخات نیوز * سرخات نیوز


بدون کاپیتان قوی، شانس برتری و افزایش سرعت بازیکنان بسیار کم خواهد بود.

روزنامه صحت نیوز یک همشهری متن: «بعد از حرف و حدیث ها که کا ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک حالا علیرضا جهانبخش مسن ترین بازیکن تیم است و گزینه اصلی کاپیتانی ایران است. البته علیرضا در مبارزات قبلی چنین تجربه ای کسب کرده بود. اما این حضور در اردوها با تصمیم کاپیتان متفاوت خواهد بود. به نظر می رسد یکی از بازیکنان تیم ملی به تیم ملی ملحق شود. فوتبال ایران عموماً چنین بازیکنانی کمتر تولید می کند و افرادی که بتوانند در لحظات سخت یک تیم را هدایت کنند در فوتبال ایران نادر هستند. شکی نیست که علیرضا جهانبخش در این وضعیت مقصر نیست و به نظر می رسد بازیکنان تیم ملی برای آرامش و کمی حرفه ای بودن قطعاً فردی را در جایگاه «مدیریت» می خواهند، کمی بهتر است و بس. . رویدادهای درون تیم نیز به سرعت توسعه نیافتند.

یکی از اولین تصمیمات بسیار مهم کارلوس کی روش در تیم ملی انتخاب کاپیتان بود. و در تصمیمی نسبتا جنجالی دست علی کریمی را گرفت و به جواد نکنم داد. شاید در نگاه اول این تصمیم کمی مخاطره آمیز بود اما در سال های بعد نشان داد که چه شخصیتی برای تیم ملی قابل اعتماد است. جواد در تمام سال های دیکی کارلوس کی روش، وزنه سنگین ایران بوده است. فردی که رابطه بسیار خوبی با مربی تیم داشت و بین هم تیمی هایش بسیار محبوب بود و توانست رابطه خوبی بین آنها ایجاد کند. کی روش در همه کمپین ها با هر قهوه ای دعوت نک و مسعود شجاعی را می پذیرفت. چون بقیه بازیکنان نمی دانند که تیم چقدر به این افراد احترام می گذارد و هیچ وقت دنبال هرج و مرج تیم نیستند. دراگان اسکوچیچ شرایط لازم برای این انتخاب را نداشت و اصولا کار خاصی در این مورد انجام نداد. او باید یک کارمند کد باشد و کد ایجاد یک تیم را داشته باشد. چرا که بدون کاپیتان قوی، شانس حضور مجدد و بازیکنان سریع بسیار کم خواهد بود.

حتما بخوانید:
این هفته در چهره ملت ، 8 نوامبر 2020: ماشین ، گوتلیب ، بکر ، شیفر

کاپیتان بسیار محترم تیم ملی ایران به اوج رسید. هرکسی که دعوای مشابهی را پشت سر گذاشته و به دیگران توضیح دهد که با چنین داستانی تمام شده است، اصلا مهربان نخواهد بود. کسی که بتواند ارتباط بین بازیکنان و مربیان تیم را حفظ کند و آرامش را به ساحل بازگرداند. هر سالن فوتبال در ایران یک تیم جوان دارد. آخرین بازمانده های تیم بزرگسالان نیز در ترکیب اصلی یا اردو غایب هستند. در نتیجه تیم ملی فوتبال ایران راه دیگری برای بهره برداری از ظرفیت فعلی خود نمی بیند. باید منتظر بمانیم تا تیم عقب نشینی کند، بدلکاری انجام دهیم و منتظر بمانیم

انتهای پیام