جنرال موتورز برای جایگزینی کیسه های هوا تاکاتا نزدیک به 6 میلیون وسیله نقلیه را در ایالات متحده خارج خواهد کرد


جنرال موتورز حدود 6 میلیون پیکاپ و SUV بزرگ را در ایالات متحده فراخوانی خواهد کرد تا جای کیسه های بادی بالقوه خطرناک تاکاتا را بگیرد. حدود 7 میلیون وسیله نقلیه در سراسر جهان بکسل می شوند.

این اعلامیه روز دوشنبه پس از اعلام دولت ایالات متحده به خودروساز اعلام شد كه مجبور است اتومبیل ها را خارج كند. جنرال موتورز می گوید با این تصمیم مبارزه نخواهد کرد ، اگرچه معتقد است وسایل نقلیه ایمن هستند. هزینه این شرکت حدود 1.2 میلیارد دلار خواهد بود ، یعنی حدود یک سوم درآمد خالص آن در سال جاری.

طبق گفته سازمان سیستم حمل و نقل ملی بزرگراه کیسه های بادی مورد بحث کیسه های بادی بادی غیر خشک کننده در سمت سرنشین تاکاتا PSAN است که در خودروهای زیر برای مدل مدل 2007-2014 نصب شده است.

 • کادیلاک اسکالاد
 • کادیلاک اسکالاد ESV
 • کادیلاک اسکالاد EXT
 • شورلت بهمن
 • شورولت سیلورادو 1500
 • شورولت سیلورادو 2500/3500
 • شورولت حومه
 • شورولت تاهو
 • GMC سیرا 1500
 • GMC Sierra 2500/3500
 • GMC یوکان
 • GMC Yukon XL

از سال 2016 ، این خودروساز برای جلوگیری از برداشت ها ، دادخواست خود را به NHTSA ارائه داده و ادعا می کند که جعبه های بادکننده کیسه هوا در جاده و در حال آزمایش ایمن هستند. اما روز دوشنبه ، آژانس دادخواست ها را رد کرد و گفت که تورم ها هنوز هم منفجر می شوند.

مالکان به NHTSA شکایت کردند که این شرکت سود خود را بالاتر از ایمنی قرار می دهد.

گریس برومباخ از بنیاد آموزش و پرورش ایالات متحده PIRG ، یک گروه حمایت از مصرف کننده ، در بیانیه ای گفت: “توقیف GM یک گام بزرگ در مسیر درست است.” “کیسه های هوا برای محافظت از رانندگان وجود دارد ، نه اینکه آسیب بیشتری ببیند. صاحبان وسایل نقلیه نگران نباشند که کیسه هوای اتومبیل آنها ممکن است باعث خاموش شدن خم شدن اندکی گلگیرها شود. برخورد جدی تر. “

بزرگترین مجموعه خاطرات تاریخ ایالات متحده

گازهای بادی در حال انفجار تاکاتا ، با دستگیری حداقل 63 میلیون مورد ، باعث بزرگترین سری حملات خودکار در تاریخ ایالات متحده شد. دولت ایالات متحده می گوید بیش از 11.1 میلیون نفر از ماه سپتامبر اصلاح نشده است. حدود 100 میلیون تورم در سراسر جهان خارج شده است.

خودروساز ژاپنی هوندا در ماه آگوست با پرداخت 96.5 میلیون دلار موافقت کرد تا کاوشگر متمرکز بر کیسه های هوا معیوب را در برخی از وسایل نقلیه خود مستقر کند. این پرونده ها از دادستان های کل 46 ایالت ، سه قلمرو ایالات متحده و واشنگتن دی سی تشکیل شده است. هوندا یادآوری کرد تقریباً 12.9 میلیون خودروهای هوندا و آکورا مجهز به گازهای بادکننده معیوب.


یادآوری تاکاتا

02:24

این ماده با استفاده از نیترات آمونیوم فرار یک انفجار کوچک ایجاد می کند تا کیسه های هوا را در صورت تصادف پر کند. اما این ماده شیمیایی هنگام قرار گرفتن در معرض گرما و رطوبت می تواند خراب شود و کیسه های هوا با فشار بیش از حد منفجر می شوند ، یک ظرف فلزی را باد می کنند و ترکش می اندازند.

در سراسر جهان 27 نفر توسط دستگاه های انفجاری کشته شده اند ، از جمله 18 نفر در ایالات متحده

این حماسه

تصمیم روز دوشنبه NHTSA گامی اساسی در جهت پایان دادن به حماسه تاکاتا است. NHTSA گفت ، این بدان معنی است که همه سوپرشارژرهای نیترات آمونیوم تاکاتا در ایالات متحده پس گرفته می شوند. در اوایل سال جاری ، آژانس تصمیم به برداشتن بادكننده ها با یك ماده شیمیایی جاذب رطوبت به نام خشك كننده گرفت. NHTSA گفته است این تورم ها را کنترل کرده و در صورت بروز مشکل اقدام خواهد کرد.

بیش از چهار سال طول کشید تا آژانس به تصمیمی برسد که در پایان دوره چهار ساله ریاست جمهوری دونالد ترامپ به پایان برسد.

NHTSA در بیانیه ای گفت که در حال تجزیه و تحلیل تمام داده های موجود در کیسه های هوا ، از جمله تجزیه و تحلیل های مهندسی و آماری ، آزمایشات پیری و داده های میدانی است.

آژانس گفت: “بر اساس این اطلاعات و اطلاعات ارائه شده در اسناد عمومی دادخواست ، NHTSA نتیجه گرفت که سوپرشارژرهای جنرال موتورز مورد نظر پس از قرار گرفتن در معرض دما و رطوبت طولانی مدت در معرض خطر انفجار مشابه سایر سوپرشارژهای تاکاتا قرار دارند.” گفت

در این بیانیه آمده است که این شرکت 30 روز فرصت دارد تا یک برنامه پیشنهادی را برای اطلاع صاحبان خودرو و شروع فراخوان به NHTSA ارائه دهد.

جنرال موتورز از سالهای مدل 2007 تا 2014 وانت های بزرگ و SUV را از جمله وانت های شورلت سیلورادو 1500 ، 2500 و 3500 فراخوانی خواهد کرد.سیلورادو پرفروش ترین وسیله نقلیه جنرال موتورز و دومین خودروی پرفروش در ایالات متحده است. همچنین شورولت سوبوربان ، تاهو و بهمن ، کادیلاک اسکالاد ، GMC سیرا 1500 ، 2500 و 3500 و همچنین GMC یوکان تحت پوشش قرار گرفته اند.

از درام های اضافی خودداری کنید

جنرال موتورز اظهار داشت که اگرچه فکر می کند که فراخوان بر اساس داده های واقعی و علمی توجیه پذیر نیست ، اما با تصمیم NHTSA مطابقت دارد.

سخنگوی دن فلورس روز دوشنبه گفت که هیچ یک از تورم کنندگان در مزرعه یا آزمایش های آزمایشگاهی تورم نداشته اند. اما او گفت جنرال موتورز می خواهد از درگیری طولانی با دولت جلوگیری کند.


دردسر بیشتر برای تاکاتا

01:36

“اگرچه ما معتقدیم که دمنده ها در وسایل نقلیه GMT900 خطری ایمنی غیر منطقی ندارند ، اما آنها همانطور که در این زمینه طراحی شده عمل می کنند و مطابق با نتایج مطالعات تسریع شده پیری ما عملکرد خود را ادامه می دهند. ، ما با تصمیم NHTSA برای حفظ اعتماد مشتریان و تنظیم کنندگان مطابقت خواهیم داشت “، وی در یک ایمیل گفت.

در دادخواست NHTSA برای سال 2019 ، جنرال موتورز گفت که دمنده ها مطابق مشخصات آن طراحی شده و ضد انفجار هستند ، اگرچه نزدیک به 67000 کیسه هوا در این زمینه مستقر شده اند. دریچه ها دارای دهانه های بزرگتر و کلاهک های انتهایی فولادی هستند تا باعث استحکام آنها شوند.

اما تاکاتا اعلام کرد سوپرشارژرهای مسافربر GM طبق توافق نامه سال 2015 با دولت ، معیوب هستند.

4270 تورم دهنده آزمایش شد

جنرال موتورز در دادخواست خود گفت نورثروپ گرومن با قرار دادن مصنوعی آنها در معرض چرخه های رطوبت و درجه حرارت اضافی ، 4270 دستگاه تورم را آزمایش کرده و هیچ گونه انفجار یا کاشت غیرمعمولی در کار نبوده است.

با این حال ، NHTSA برای بررسی داده ها ، هارولد بلومکوویست ، متخصص شیمی کیسه هوا ، که دارای 25 اختراع ثبت شده کیسه هوا است ، استخدام کرد و نتیجه گرفت که کیسه های هوای GM مانند سایر تورم های بادی منفجر شده تاکاتا هستند.

در اسناد NHTSA آمده است: نتایج آزمایش برای تورم های اصلاح شده ژنتیکی شامل وقایع غیرطبیعی غیرطبیعی است ، “نشانگر احتمال بالقوه پارگی در آینده” آژانس گفت: “این یافته ها نشان می دهد که تورم های جنرال موتورز ، اگر نه یکسان ، پیوستگی تخریب مشابه” با سایر تورم های تاکاتا داشته باشند که منفجر شده اند.

فلورس گفت: GM قبلاً 1.6 میلیون دستگاه بادی اضافی تولید شده توسط ZF-TRW خریداری کرده است که از نیترات آمونیوم استفاده نمی کنند.

جیسون لوین ، مدیر اجرایی مرکز ایمنی غیرانتفاعی اتومبیل ، که با درخواست های جنرال موتورز برای جلوگیری از فراخوان مخالفت کرد ، گفت که روز خوبی برای میلیون ها صاحب GM است که باید چهار سال صبر کنند تا تصمیم بگیرند که آیا “ماشین رانندگی کنند”. یک نارنجک دستی منفجر نشده در چرخ آنها. “

سهام GM دوشنبه بعد از ظهر 4.5 درصد رشد کرد و با 44.96 دلار معامله شد که بالاترین نقطه در بیش از یک سال گذشته است. سهام با قیمت 44.77 دلار بسته شد.

مرورها به صورت مرحله ای معرفی می شوند

این شرکت گفت که برداشت از این مرحله به دلیل موجود بودن مخزن مرحله ای انجام می شود و هزینه آن 400 میلیون دلار در سال جاری است.

رانندگان می توانند با مراجعه به https://www.nhtsa.gov/recalls و وارد کردن شماره شناسایی 17 رقمی خودرو ، بررسی کنند که وسایل نقلیه آنها بکسل شده است.

فراخوان قبلی تاکاتا ، شرکت ژاپنی را به ورشکستگی سوق داد و علیه این شرکت اتهامات کیفری مطرح کرد. سرانجام از یک تامین کننده قطعات خودرو چینی خریداری شد.


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*