جنرال موتورز دعوی آلودگی هوا علیه کالیفرنیا را رها کرده و می گوید همه اینها در اتومبیل های برقی است


جنرال موتورز گفته است که دیگر از تلاش های قانونی ترامپ برای پایان دادن به حق کالیفرنیا در تعیین استانداردهای هوای پاک خود پشتیبانی نخواهد کرد.

مدیر عامل جنرال موتورز ، ماری بارا ، روز دوشنبه در نامه ای به گروه های زیست محیطی گفت كه این شركت از این دادخواست كناره خواهد گرفت و سایر خودروسازان را به این كار فراخواند. او گفت این شرکت با برنامه رئیس جمهور منتخب جو بایدن برای گسترش استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی موافقت می کند.

بارا در این نامه گفت: “ما معتقدیم كه اهداف بلند پروازانه الكترونیكی رئیس جمهور تازه انتخاب شده ، كالیفرنیا و جنرال موتورز برای مقابله با تغییرات آب و هوا با كاهش شدید انتشار گازهای گلخانه ای همسو شده اند.”

هفته گذشته ، جنرال موتورز گفت که در حال آزمایش شیمی جدید باتری است که باعث کاهش هزینه وسایل نقلیه الکتریکی به اتومبیل های گازی در مدت پنج سال می شود.

به گفته این شرکت ، بارا نامه را پس از مکالمه صبح روز دوشنبه با مری نیکلز ، رئیس هیئت منابع هوایی کالیفرنیا ارسال کرده است. هیئت مدیره تنظیم کننده وضعیت آلودگی هوا است.

نیکولز اعلامیه GM را خبر خوبی خواند. وی گفت: “خوشحال شدم که دوباره با ماری بارا در ارتباط هستم.” “مدتی است که صحبت نکرده ایم.”

این خبر به افزایش سهام GM 4 درصد در روز دوشنبه کمک کرد و به 44.77 دلار رسید. در اوایل روز گذشته ، سهام به 45.16 دلار رسید که بالاترین سطح در بیش از دو سال گذشته است. سهام GM از آوریل بیش از دو برابر شده است.

وندی وندلند ، سرپرست رئیس محیط زیست آمریکا ، یکی از گیرندگان نامه ، از سایر خودروسازان خواست تا GM را دنبال کنند.

وی در بیانیه ای گفت: “ما نمی توانیم بدون حذف تدریجی اتومبیل های گازسوز ، با تغییرات آب و هوایی مقابله كنیم و جنرال موتورز كه وعده اتومبیل های برقی را می پذیرد ، در مسیر درست پیش می رود.”

کاخ سفید روز دوشنبه در این باره اظهار نظری نکرده است.

رون کلاین ، رئیس دفتر جدید بایدن ، در توییتر خود نوشت که خوشحال است که رهبری رئیس جمهور منتخب “از قبل پیشرفت را گسترش می دهد”.


متحدان آمریكایی از قول بایدن در مورد آب و هوا استقبال می كنند

03:06

سال گذشته جنرال موتورز ، فیات کرایسلر ، تویوتا و 10 خودروساز کوچکتر در کنار دولت ترامپ قرار گرفتند در یک دادخواست در مورد اینکه آیا کالیفرنیا حق دارد استانداردهای خود را برای انتشار گازهای گلخانه ای و اقتصاد سوخت تعیین کند. این شرکت ها اعلام کردند که در دادخواست تشکیل شده توسط صندوق حفاظت از محیط زیست علیه دولت ترامپ ، که منجر به لغو استانداردهای آلودگی ملی و مسافت پیموده شده گاز در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما شد ، مداخله خواهند کرد.

این گروه “ائتلاف یا تنظیم خودرو پایدار” نام دارد و همچنین شامل نیسان ، هیوندای ، کیا ، سوبارو ، ایسوزو ، سوزوکی ، مازراتی ، مک لارن ، استون مارتین و فراری است.

جان بوزلا ، مدیرعامل شرکت خودروسازان جهانی و سخنگوی ائتلاف گفت: “از آنجا که صنعت ما با استاندارد های متعدد ، همپوشانی و ناسازگار مواجه است که هزینه ها را افزایش می دهد و مصرف کنندگان را جریمه می کند ، ما موظف به مداخله بودیم.”

تویوتا ، یکی از بزرگترین خودروسازان ائتلافی که از استانداردهای ترامپ حمایت می کند ، روز دوشنبه گفت که در حال بررسی وضعیت خود است. در بیانیه ای ، این شرکت اظهار داشت كه از افزایش سالانه استانداردهای مصرف سوخت حمایت كرده و به ائتلاف پیوسته است زیرا بیشتر خودروسازان دیگر موافقت كرده اند كه یك استاندارد واحد آمریكا وجود داشته باشد.

تویوتا گفت: “با توجه به شرایط متغیر ، ما در حال ارزیابی وضعیت هستیم ، اما ما همچنان به دستیابی به مجموعه ای یکپارچه و یکپارچه از استانداردهای مصرف سوخت قابل اجرا در هر 50 ایالت متعهد هستیم.”

ماشین در برابر ماشین

این اقدام اولیه باعث شد خودروسازان ائتلاف از 5 شرکت دیگر – بی ام و ، فورد ، فولکس واگن ، ولوو و هوندا ، که از کالیفرنیا حمایت می کردند و استانداردهای سختگیرانه انتشار و مصرف سوخت را تصویب می کردند ، نسبت به استانداردهای پیشنهادی دولت ترامپ ، پیشی بگیرند.

اما موضع ائتلاف چندان روشن نبود. به عنوان مثال ، اگرچه او با کالیفرنیا مخالف بود ، اما او همچنان می خواست ترامپ و ایالت در یک مقررات ملی مصالحه کنند.


ترامپ مانع از انتشار سختگیرانه کالیفرنیا می شود …

01:48

در سپتامبر 2019 ، ترامپ اعلام کرد که دولت وی تلاش می کند اختیارات اعطا شده توسط کنگره به کالیفرنیا را لغو کند استانداردهایی را تنظیم کنید که سخت تر باشند از آنهایی که توسط نهادهای نظارتی فدرال صادر شده است.

این اقدام پس از آن صورت گرفت که فورد ، بی ام و ، هوندا و فولکس واگن قراردادی را با هیئت مدیره منابع هوایی کالیفرنیا امضا کردند که ماه ها با دولت ترامپ اختلاف داشت.

بسیاری از خودروسازان در گذشته گفته اند كه آنها از بالا بردن استانداردها حمایت می كنند ، اما نه به اندازه استانداردهای تصویب شده در اواخر دولت اوباما در سال 2016. طبق این شرایط ، ناوگان وسایل نقلیه جدید برای رانندگی واقعی باید به طور متوسط ​​30 مایل در هر گالن باشد. در سال 2021 ، در سال 2025 به 36 افزایش خواهد یافت. این افزایش ها در حدود 5٪ در سال خواهد بود. طرح دولت ترامپ مصرف سوخت 1.5 درصد در سال افزایش یافته است.

خودروسازان می گویند با رفتن خریداران به سمت کامیون ها و SUV های بزرگتر ، بسیاری از شرکت ها نمی توانند استانداردهای سختگیرانه تری داشته باشند.

در اوایل سال جاری ، کالیفرنیا حتی هدف بلندپروازانه تری را تعیین کرد ، فرماندار گاوین نیوزوم قول داد که پایان یابد فروش اتومبیل های گازی در این کشور می تواند میزان انتشار گازهای گلخانه ای کشور را به میزان یک سوم کاهش دهد.
منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*