جوشوا وونگ ، فعال حامی دموکراسی در هنگ کنگ و دو نفر دیگر پس از اعتراف به گناه به دلیل تحریک اعتراضات ، در زندان به سر می برند


هنگ کنگ – سه جوان مخالف از هنگ کنگ روز دوشنبه پس از اعتراف به جرم تحریک تجمع در اعتراضات سال گذشته طرفدار دموکراسی ، تعمیق سرکوب علیه منتقدان در پکن ، بازداشت شدند. هنگ کنگ سال گذشته در تجمعات عظیم و اغلب خشونت آمیز دموکراتیک ، که در آن میلیون ها نفر به خیابان ها آمده بودند ، برای هفت ماه متوالی تشنج شده است.

چین درخواست های انتخابات آزاد در هنگ کنگ را رد کرد و مقامات این کار را انجام دادند طرفداران دموکراسی را آزار می دهد با پرونده های کیفری و یک قانون گسترده جدید امنیت ملی.

جوشوا وونگ ، فعال برجسته 24 ساله ، روز دوشنبه به همراه فعالان همکار ایوان لام و اگنس چوو برای اعتراض در تابستان گذشته در مقابل مقر پلیس شهر محاکمه شدند.

ایوان لام و جوشوا وونگ ، فعالان دموکرات ، پس از اعتراف به جرم به اتهام سازماندهی و تحریک تجمع غیرمجاز در نزدیکی مقر پلیس در اعتراضات ضد دولتی سال گذشته ، با یک وانت زندان به مرکز پذیرش لای چی کوک می رسند.
ایوان لام و جوشوا وونگ (مرکز) فعالان دموکراسی پس از اعتراف به جرم به اتهام سازماندهی و تحریک تجمع غیرمجاز در نزدیکی مقر پلیس در اعتراضات ضد دولتی سال گذشته در مرکز پذیرش لای چی کوک. هنگ کنگ ، چین ، 23 نوامبر سال 2020.

TYRONE SIU / روترها


وونگ در راه ورود به دادگاه به خبرنگاران گفت: “ما برای آزادی مبارزه خواهیم کرد و اکنون زمان انتقال به پکن و تسلیم شدن نیست.”

پس از ورود ، وونگ به جرم تحریک و سازماندهی یک مجلس غیرقانونی گناه خود را پذیرفت. لام به جرم تحریک به جرم خود اعتراف کرد ، در حالی که چاو 23 ساله به جرم تحریک و پیوستن به اعتراض گناهکار شد.

هر سه نفر تا زمان صدور حکم در تاریخ 2 دسامبر بازداشت شدند ، به این معنی که مدت زندان تقریباً تضمین شده است. حداکثر مجازاتی که می تواند توسط دادگاه یک دادگاه صادر شود ، سه سال است.

وونگ در دادگاه فریاد زد: “همه در آنجا آویزان هستند. من می دانم ماندن در آنجا دشوارتر است.”

هنگامی که با فریاد “کره اضافه کنید!” ، رانندگان زندان خود را محاصره کردند گروههای کوچکی از هواداران. و “بدون شورش ، فقط استبداد!”

افزودن روغن عبارت محبوب تشویق در زبان کانتونی است و مقامات سال گذشته هر دو معترض صلح طلب و خشن را به عنوان شورشی اخراج کردند.

پیشکسوتان جوان طرفدار دموکرات

با وجود جوانی ، وونگ پیش از این در اعتراض به دموکراسی وقت خود را در زندان گذرانده و به خبرنگاران گفته است که آماده بازگشت است.

وی با استناد به صدها اتهام مربوط به اعتراض كه قبلاً به پایان رسیده اند ، به دادگاه گفت: “من از نظر عاطفی تمایل ندارم كه به هیچ وجه زندانی شوم ، اما از نظر منطقی مطلقا مجال شکایت ندارم.

چو اعتماد به نفس کمتری داشت.

وی روز یکشنبه در یک پست در فیس بوک نوشت: “در صورت مجرم بودن ، این اولین زندان من خواهد بود.” “حتی اگر بگویم از نظر ذهنی آمادگی لازم را دارم ، هنوز کمی می ترسم.”

ایوان لام ، جوشوا وونگ و اگنس چوو فعالان دموکراسی خواهی برای رسیدگی به اتهامات مربوط به تجمعات غیرقانونی از سال 2019 در هنگ کنگ به دادگاه های دادسرای غرب کاولون رسیدند
ایوان لام ، جوشوا وونگ و اگنس چوو فعالان دموکراسی خواهی برای رسیدگی به اتهامات مربوط به جلسات غیرقانونی ناشی از جلسات غیرقانونی از سال 2019 در هنگ کنگ ، چین ، در 23 نوامبر سال 2020 ، به دادگاه های دادگاه در غرب کاولون رسیدند.

TYRONE SIU / روترها


وونگ از همان ابتدای نوجوانی به یک فعال تبدیل شد و در سال 2012 بر خلاف برنامه هایی برای ایجاد “میهن پرستی” در سیستم آموزش هنگ کنگ و مشابه سرزمین اصلی ، تجمع های موفقی ترتیب داد.

در سال 2014 ، او و چاو به الهام بخشیدن و رهبری جنبش چتر کمک کردند ، 79 روز اشغال مسالمت آمیز سه تقاطع پر رفت و آمد توسط یک کمپین عمدتا به رهبری دانش آموزان خواستار حق رأی جهانی است.

وونگ به دلیل شرکت در این اعتراضات به همراه بیشتر رهبران اصلی جنبش زندانی شد.

او سال گذشته هنوز در زندان بود که سال گذشته اعتراضات گسترده تری نسبت به دموکراسی آغاز شد ، اگرچه پس از آزادی در بسیاری از تجمعات حاضر شد.

با این حال ، اعتراضات عمدی بدون رهبران بود که بیشتر از طریق رسانه های اجتماعی و انجمن های گفتگوی رمزگذاری شده سازمان یافته بود.


صدها معترض در هنگ کنگ دستگیر شده اند

02:37

علاوه بر این ، آنها بسیار خشن تر بودند. پلیس با تجهیزات ضد شورش هزاران رول گاز اشک آور و گلوله های لاستیکی کشف و اغلب آنها را با باتوم فیلمبرداری کرد. معترضین را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

مقر آنها چندین بار توسط جمعیتی که تخم مرغ پرتاب می کردند و نقاشی های دیواری روی دیوارهای آن نقاشی می کردند ، محاصره شد. گروه های کوچک تندرو به سنگ ، بمب بنزین و حتی تیر و کمان متوسل می شوند.

بیش از 10 هزار نفر دستگیر شده اند و بیشتر فعالان برجسته و مخالفان هنگ کنگی اکنون تحت پیگرد قانونی قرار دارند.

اعتراضات لغو شد

این تظاهرات در اوایل سال جاری به دلیل خستگی ، دستگیری های گسترده و ظهور بیماری همه گیر ویروس کرونا کاهش یافت.

در بیشتر سال جاری ، تجمع بیش از چهار نفر در ملا publicعام ضد ویروس منع شده است.

پکن همچنین قانون جدید امنیتی گسترده ای وضع کرده است که کنترل مستقیم آن بر شهر نیمه خودمختار را تقویت می کند و برخی نظرات سیاسی را غیرقانونی می داند.

دموسیستو ، حزب طرفدار دموکراسی که شامل وونگ ، لام و چاو بود ، با اجرایی شدن قانون امنیت از هم پاشید ، زیرا خواست آنها برای تعیین سرنوشت بیشتر اکنون غیرقانونی بود.


ایالات متحده رهبر هنگ کنگ را تحریم می کند

06:26

قانونگذاران طرفدار دموکراسی نیز دارند رد صلاحیت می شود و انتخابات قانونگذاری محلی یک سال به تعویق افتاد.

مقامات می گویند ثبات مورد نیاز مرکز تجارت جهانی را برقرار کرده اند ، اما ایالات متحده و سایر کشورها مقامات چینی را به دلیل قانونی که به گفته آنها نیمه خودمختاری هنگ کنگ حذف می شود ، تحریم های جدیدی اعمال کرده اند.

منتقدان اصرار دارند که علی رغم عدم اعتراضات خیابانی ، مخالفت با حکومت پکن همچنان گسترده است.


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*