[ad_1]

هنگامی که رئیس جمهور منتخب جو بایدن در ژانویه روی کار می آید ، وی پس از جان اف کندی تنها دومین رئیس جمهور کاتولیک در تاریخ ایالات متحده خواهد بود. روز شنبه ، پس از اینکه آقای بایدن برنده مسابقه ریاست جمهوری اعلام شد ، کاتولیک های سراسر جهان به این لحظه تاریخی واکنش نشان دادند.

در طول او سخنرانی پیروزی شنبه شب ، آقای بایدن هنگام نقل سرود “در بال عقاب ها” که به گفته وی برای خانواده اش بسیار مهم بود ، به ایمان خود اشاره کرد پسر فقید او بوکه در سال 2015 بر اثر سرطان درگذشت. بایدن پیش از خواندن برخی از اشعار گفت: “او ایمانی را که من را پایدار می کند و اعتقاد من امریکا است ، بدست می آورد.”

جیمز جی مارتین SJ ، کشیش یسوعی آمریکایی که به عنوان مشاور دبیر ارتباطات واتیکان فعالیت می کند ، در توییتر درباره اهمیت این موضوع نوشت.

گزارش غافلگیرکننده JoeBiden “در مورد بالهای عقاب” ، که باعث شده بود تلفن من دیوانه شود ، مرا فهمید: این بدان معنی است که چهار سال نه تنها رئیس جمهور کاتولیک است ، بلکه تزریق فرهنگ # کلیسای کاتولیک به مکالمه ملی ما است به گونه ای که مارتین می نویسد که احتمالاً از JFK قابل مشاهده نیست.

مارتین همچنین تصویری از تصویر به اشتراک گذاشت که نشان می دهد “بر روی بالهای عقاب” روندی در توییتر در ایالات متحده است

چهارشنبه سایمون كمبل ، خواهر مذهبی ، وكیل و فعال مذهبی كاتولیك روم آمریكایی نیز در توییتر درباره بایدن نوشت. “به دوست من و به رئیس جمهور تازه انتخاب شده ما ، جوزف آر. بایدن تبریک می گویم!” او نوشت. “من مشتاقانه منتظر همکاری با شما و رئیس جمهور منتخب Kamala Harris برای ایجاد اتحادیه کامل تر هستم.”

توییت کمپبل ادامه داد: “خوشحالم که ملت ماJoeBiden و @ KamalaHarris را انتخاب کردند تا ما را وارد فصل جدید کنند.”

اسقف اعظم خوزه اچ گومز ، رئیس کنفرانس آمریکایی اسقف های کاتولیک نیز بیانیه ای در مورد انتخابات صادر کرد.

گومز در بیانیه ای گفت: “من معتقدم كه در این برهه از تاریخ آمریكا ، كاتولیك ها وظیفه ویژه ای دارند كه صلح ساز باشند ، برادری و اعتماد متقابل را تقویت كنند و برای روح تازه ای از وطن پرستی واقعی در كشور ما دعا كنند.”

“دموکراسی همه ما را ملزم می کند که مانند افرادی با فضیلت و خود انضباط رفتار کنیم. وی ادامه داد: “ما ملزم هستیم که به بیان آزادانه عقاید احترام بگذاریم و با یکدیگر با رحمت و مهربانی رفتار کنیم ، حتی اگر در بحث های خود در مورد قانون و سیاست های عمومی کاملاً توافق نکنیم.”

“هنگام انجام این کار ، ما تصدیق می کنیم که جوزف آر. بایدن جونیور رای کافی برای انتخاب چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده را دریافت کرده است. ما به آقای بایدن تبریک می گوییم و اذعان می کنیم که وی به رئیس جمهور فقید جان اف کندی پیوست. ما همچنین به سناتور کامالا دی هریس از کالیفرنیا که اولین زنی است که به عنوان معاون رئیس جمهور انتخاب شده تبریک می گوییم. “

در روز انتخابات ، آقای بایدن ، یک کاتولیک معتقد ، با شرکت در یک مراسم مذهبی و دیدار از قبور پسرش بو و همسر اول خود ، نیلیا و دختر تازه متولد شده آنها ، نائومی ، که هر دو در یک تصادف اتومبیل در سال 1972 کشته شدند ، شروع کرد.

روز یکشنبه ، آقای بایدن همین کار را کرد ، در یک مراسم مذهبی با دخترش اشلی و نوه اش هانتر در سنت جوزف در کلیسای کاتولیک Brandywine در ویلمینگتون ، دلاور شرکت کرد و سپس از قبور اعضای خانواده بازدید کرد.

ایمان کاتولیک آقای بایدن در پی مبارزات انتخاباتی ، برخلاف توجهی که پیرامون دین جان اف کندی هنگام کاندیداتوری برای ریاست جمهوری در سال 1960 وجود داشت ، موج های مختلفی را برانگیخت. در آن زمان ، بسیاری از پروتستان ها به اینکه آیا کندی می تواند مشکوک باشد ، مشکوک بودند به واتیکان نسبت به منافع ایالات متحده وفاداری داد و وی سخنرانی گسترده ای را ارائه داد که به آمریکایی ها اطمینان خاطر می دهد ، “من به رئیسی اعتقاد دارم که عقاید مذهبی وی کار شخصی وی است ، نه تحمیل شده توسط وی به ملت و نه به عنوان شرط حفظ این سمت توسط ملت به وی تحمیل شده است. . “

مرکز تحقیقات پیو خاطرنشان می کند که گرچه کاتولیک “برای مدت طولانی بزرگترین فرقه مذهبی در کشور بوده است” ، تنها دو کاتولیک – دموکرات آل اسمیت در 1928 و جان کری در 2004 – هرگز برای احزاب اصلی نامزد شده اند.

نامزد آقای بایدن ، معاون تازه انتخاب شده كاملا هریس ، باپتیست در نظر گرفته می شود ، اما او همچنین با افشای سنت های هندوی مادرش بزرگ شد و همسرش داگلاس امهوف یهودی است.

هریس در مصاحبه ای با گفت: “از همه این سنت ها و آموزه ها ، من آموخته ام كه ​​ایمان نه تنها چیزی است كه ما در كلیسا و تفكر نمازگزارانه بیان می كنیم ، بلكه همچنین در نحوه زندگی ما ، انجام كار و پیگیری مشاغل مربوطه است.” سرویس اخبار مذهبی.

با روی کار آمدن هریس ، وی به عنوان اولین زن ، معاون سیاه پوست و معاون رئیس جمهور آسیایی-آمریکایی در تاریخ ثبت می شود و امهوف اولین شخص خواهد بود “آقای دوم” عنوان غیررسمی برای همسر معاون رئیس جمهور.



[ad_2]

منبع: elitenews.ir