جو بایدن اولین نامزد انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ ایالات متحده بود که بیش از 80 میلیون رای کسب کرد


جو بایدن رئیس جمهور منتخب هم اکنون با شمارش آرا final نهایی از 80 میلیون رأی ، بیشترین آرا در تاریخ ، عبور کرده است.

آرا More بیشتری به صندوق انداخته شد انتخابات ریاست جمهوری در سال 2020 بیش از سایر تاریخ آمریکا. در حالی که آقای بایدن و نامزد وی ، کامالا هریس ، رکورد حداقل 80،026،721 رأی را به دست آوردند ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، با صبح روز چهارشنبه ، 25 نوامبر ، با کسب 73،890،295 رأی بالاترین رای را دریافت کرد.

آرای آقای بایدن 51 درصد از کل آرا را به خود اختصاص داد در حالی که آقای ترامپ 47.1 درصد آرا را به خود اختصاص داد. در کالج مهم انتخاباتی ، آقای بایدن 306 رأی انتخاباتی را بدست آورد در انتخابات پیروز شویدتا اینکه آقای ترامپ 232 دریافت کرد.

تعداد کل آرا of دو کاندیدا بسیار بیشتر است رکورددار قبلی، رئیس جمهور سابق باراک اوباما ، که در سال 2008 هنگامی که آقای بایدن معاون وی بود ، بیش از 69.5 میلیون رای کسب کرد.

براساس پروژه انتخابات ایالات متحده (USEP) بیش از 159 میلیون آمریکایی امسال رأی دادند – بیش از 20 میلیون از آمار سال 2016 پیشی گرفته است. همچنین میزان مشارکت در انتخابات بیش از 100 سال گذشته بوده است. USEP در حال حاضر تخمین می زند که حدود 66.7٪ از واجدین شرایط رای دادن ، بالاترین میزان از سال 1900 ، در سال جاری رای داده اند.

به گفته دانشگاه جان هاپکینز ، میزان رکورد مشارکت حتی در شرایطی که ملت در دست بیماری ویروس کرونا باقی مانده بود ، وجود دارد که اکنون بیش از 259000 نفر را در سراسر کشور کشته است. افراد بیشتری از هر زمان دیگری رای داده اند که از طریق پست رای دهند یا در رای گیری زودهنگام شرکت کنند.


رای دهندگان سیاه پوستان و لاتین بر رقابت در سال 2020 تأثیر گذاشتند.

08:55

امسال نه تنها رکورد تعداد رای دهندگان بلکه پیروزی آقای بایدن نیز جمع شد تبدیل به چند حالت قرمز شد آبی برای اولین بار در دهه های گذشته ، از جمله جورجیا و آریزونا. وی همچنین میشیگان ، پنسیلوانیا و ویسکانسین ، سه کشور در میدان جنگ که به طور سنتی به دموکرات ها رأی می دادند اما در سال 2016 به آقای ترامپ رفت ، برنده شد.

پس از انتخابات ، ترامپ و جمهوری خواهان تبلیغات انتخاباتی کردند دعاوی را می کشد در ایالتهایی از جمله آریزونا ، جورجیا ، نوادا ، پنسیلوانیا و میشیگان. قضات تقریباً در مورد همه آنها حکم صادر کرده یا از کار برکنار کرده اند سرشماری ها تغییر نکرده است نتیجه نهایی میشیگان و پنسیلوانیا نتایج انتخابات خود را در این هفته تأیید کرد.

روز دوشنبه ، بیش از دو هفته پس از پیروزی آقای بایدن ، سرانجام رئیس اداره خدمات عمومی اجازه این کار را داد روند انتقال رسمی ابتدا با دادن دسترسی به بودجه فدرال ، فضای اداری ، جلسات اطلاعاتی طبقه بندی شده اطلاعاتی و دسترسی به آژانس ها ، به او شروع می کند. این اولین اعتراف رسمی قابل توجه دولت ترامپ به پیروزی آقای بایدن در انتخابات است ، اگرچه خود رئیس جمهور ترامپ از کناره گیری خودداری کرده است.

آقای ترامپ با ارسال توییت های مهیج و اصرار بر پیروزی خود و تکرار مجدد ، نتایج انتخابات را همچنان به چالش می کشد ادعاهای بی اساس از کلاهبرداری – البته از طرف دولت خودش افسران ارشد امنیت سایبری امن ترین انتخابات تاریخ محسوب می شود. دانشکده انتخابات برای تأیید نتایج انتخابات در 14 دسامبر برای رای گیری تشکیل می شود.

نتایج کامل را برای همه مسابقات در مرکز انتخابات CBS News پیدا کنید.


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*