جو بایدن رکورد اوباما را در بیشترین آرائی که برای نامزد ریاست جمهوری آمریکا انتخاب شده است ، می شکند


در سال 2008 ، باراک اوباما در انتخابات ریاست جمهوری 69،498،516 رأی کسب کرد که بیشترین میزان آرا در انتخابات است. اکنون جو بایدن ، معاون سابق رئیس جمهور اوباما ، از این رقم بسیار فراتر رفته و با بیش از 80،026،000 رأی (51٪ از کل آرا) و شمارش انتخابات 2020 ، رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کرده است.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، با مشارکت در مناطق ثبت شده ، بیش از 73،890،000 رأی (47.1٪) از رکورد آقای اوباما پیشی گرفت.

صبح شنبه ، 7 نوامبر ، CBS News پیش بینی می کند آقای بایدن چهل و چهارمین رئیس جمهور خواهد بود پس از پیروزی در رشته ایالت پنسیلوانیا. وی در مجموع 306 رأی انتخاباتی در مقابل 232 رأی را برای آقای ترامپ به دست آورد.

آقای بایدن با بیش از 6.1 میلیون رأی رای مردم را در سراسر کشور رهبری می کند. با این حال ، پیروزی در رای مردم تضمین کننده انتخابات نیست – در سال 2016. هیلاری کلینتون با نزدیک به 3 میلیون رأی آرا popular عمومی را به دست آورد ، اما همچنان در انتخابات به آقای ترامپ باخت.

آقای ترامپ برنده چندین ایالت مهم در میدان جنگ از جمله اوهایو ، فلوریدا و تگزاس است که دموکرات ها امیدوار بودند امسال کبود شوند. اما آقای بایدن در پنسیلوانیا ، ویسکانسین و میشیگان ، سه ایالت اصلی که آقای ترامپ در سال 2016 قرمز شد ، غالب شد.

رئیس جمهور ترامپ در ساعات اولیه پس از شب انتخابات در کاخ سفید صحبت کرد ، به دروغ گفت که در انتخابات پیروز شده و قول داد نتیجه را تا دیوان عالی به چالش بکشد. مبارزات انتخاباتی بایدن این خط را “تلاشی عظیم برای سلب حقوق دموکراتیک شهروندان آمریکایی” خواند. طی چند هفته آینده ، تقریباً همه چالش های حقوقی مبارزات انتخاباتی ترامپ در دادگاه شکست خورد و یا برکنار شد.

نتایج کامل را برای همه مسابقات در مرکز انتخابات CBS News پیدا کنید.


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*