حق مسکن 650 هزار تومانی کارگران کجا رفت؟


این کارشناس کارگری با بیان اینکه قطع حق مسکن کارگران مبنای قانونی ندارد، گفت: باید طبق رکود 550.000.000.000.000.000 و در صورتی که دولت ناظر تمام تلاش خود را برای کند کردن روال خود انجام دهد، اجرا شود.

ولی الله صالحی در گفت و گو با خبرنگار مجله لوکس درباره لغو قانون حق مسکن کارگران توسط شورا و روند اجرای آن گفت: ظرف یک سال قانون حق مسکن دولت ایالتی به تصویب رسید. توسط شورای عالی کار اجرا و اجرا باید توسط وزارت کار هدایت شود، وزارت کار هم به صبوحیان هدایت می کند. امسال دولت با حق مسکن کارگران را معرفی کرد و حق بازنشستگی داد و به اسم اصلاحات از اعداد کم شد.

وی افزود: کمک هزینه مسکن کارگران به مبلغ 650 هزار تومان در دولت به 550 هزار تومان تغییر یافت اما کمیسیون اجتماعی، کمیسیون تلفیق و کمیسیون تطبیق شورا آن را غیرقانونی تشخیص دادند و اعلام شد که طبق همه طرفین تعداد 650000 تومان برای مسکن.

نماینده کارگران سابق در شورای عالی کار گفت: منتظر وضعیت بازار مسکن و قیمت تمام شده اجاره بها هستیم. اکنون با توجه به لغو مصوبه، راهی جز اجرای مصوبه شورای عالی کار وجود ندارد، همین مبلغ 650 هزار تومان به وزارت کار گزارش و اجرا می شود و در صورت اجرای مصوبه شورای عالی کار. شورای عالی کار اجرا می شود، شورای عالی تا زمانی که به درستی انجام نشود، کار می کند و یک رویه سختگیرانه را اجرا می کند.

به گفته گوردین، معوقات از اواخر فروردین ماه امسال تعلق گرفته و به کاراگرین منتقل می شود.

حتما بخوانید:
ایالات متحده در حال اعمال محدودیت های جدید است كه ایالات متحده از 11 میلیون مورد COVID-19 فراتر رفته است

صالحی گفت: در صورت حضور نمایندگان دولت و وزرای اقتصاد در جلسه شورای عالی و با حضور آنها میزان حق حیات به تصویب نمی رسد. این کار فاقد وجاهت قانونی است و کسانی که معتقدند شورا پیشنهاد داده است، پیشنهادی نیست.

وی کارشناس حوزه کاری یادآور شد: وقتی صحبت از تایید می شود به معنای صفحه سه جانبه همه شرکای حوزه است. شورای عالی حقوق طرفین و محدوده قانونی را تعیین می کند تا حق مسکن جزء آن باشد و لذا صرفا جهت اطلاع دولت به هیأت وزیران ارسال می شود. در صورت مشاهده مشکل برای اصلاح به شورا برگردانده می شود.

به گزارش مجله لوکس، محمدبکر کلیباف – رئیس مجلس شورای اسلامی – در نامه‌های رسمی خود به دولت در تاریخ 8 تیرماه، اصل تصمیم کارگران مسکن و خدمات عمومی KMCK را پذیرفته است. در احكام حكومت يك ماه مهلت داده شد و ديده شد كه پس از پايان 1 هفته در كنون، آن قسمت از شخصي كه مرد قرآن ابطال كرده بود، لغو شد. اکنون که بیش از دو هفته می گذرد، خبری از تصمیم افزایش حق مسکن و تایید یا اصلاح آن نیست.

6500000 تومان مسکن کارگران کجا می رود؟

انتهای پیام