[ad_1]

پسندیدن رئیس جمهور ترامپ بیانیه ای ارائه داد پنجشنبه شب ، هنگامی که او به دروغ اعلام پیروزی کرد و ادعای مقامات انتخاباتی برای دزدیدن انتخابات ، برخی از متحدان وفادار جمهوری خواه وی بودند که همچنان به حمایت از او ادامه دادند. اما جمهوری خواهان دیگر چنین کرده اند جا دادن از ادعاهایش

رئیس جمهور روز پنجشنبه بدون مدرک گفت: “اگر آرای قانونی را بشمارید ، من به راحتی پیروز می شوم.” “اگر آرا illegal غیرقانونی را بشمارید ، آنها می توانند سعی كنند انتخابات ما را بدزدند ، اگر آرائی كه دیر آمد را بشمارید ، ما بسیار قوی به آنها نگاه می كنیم.

روز پنجشنبه ، دو نفر از فرزندان رئیس جمهور ، دونالد ترامپ جونیور و اریک ترامپ ، با انتشار پستی در توییتر خود از جمهوری خواهان و مقامات برجسته جمهوری خواه به دلیل بلندتر نبودن و ایستادن در کنار پدر انتقاد کردند.

اریک ترامپ به جمهوری خواهان گفت که آنها باید “ستون فقرات” داشته و “با این کلاهبرداری مبارزه کنند”.

“رأی دهندگان ما اگر گوسفندان شما را فراموش نکنند!” او توییت کرد.

دونالد ترامپ جونیور روز پنجشنبه نوشت: “کمبود عملی تقریباً از همه امیدهای CSO در سال 2024 کاملاً باورنکردنی است.” وی افزود: “آنها بستر كاملی برای نشان دادن آمادگی و توانایی جنگیدن دارند ، اما در عوض از جمع رسانه ها پنهان خواهند شد.”

ترامپ جونیور همچنین در توئیتی نوشت که “هیچ کس از سکوت سناتور لیندزی گراهام تعجب نمی کند”. ساعاتی بعد ، گراهام به هانیتی گفت که او در این برنامه ظاهر شد تا “در کنار رئیس جمهور ترامپ بایستد”.

شان هانیتی از گراهام پرسید که آیا قانونگذاران ایالتی به رهبری جمهوری خواهان باید در نظر داشته باشند که رای دهندگان خود را معرفی کنند ، که این باعث بی اعتبار شدن نتایج می شود. گراهام گفت: “همه چیز باید روی میز باشد.”

بعداً در نمایش ، سناتور جمهوری خواه تد کروز خواستار گزینه را متوقف کرد ، اما اظهارات وی توسط آقای ترامپ پشتیبانی شد.

کروز تنها جمهوریخواه نبود که به نظر می رسید از اظهارات عجیب آقای ترامپ عقب نشینی می کند. برخی دیگر از جمهوری خواهان بیانیه های کلی در حمایت از شمارش آرا ارائه داده اند.

سناتور فلوریدا ، مارکو روبیو در توئیتی نوشت: “شمارش روزها طول می کشد رأی گیری قانونی این یک کلاهبرداری نیست ، “بلکه همچنین” اگر یک نامزد معتقد باشد که کشوری قانون انتخابات را نقض می کند ، آنها حق دارند آن را در دادگاه به چالش بکشند و شواهد فعلی در حمایت از ادعاهای آنها ”

جاش هاولی سناتور میسوری خواستار “شفافیت” در این روند شد.

هاولی به تاکر گفت: “این بدان معنی است که ناظران نظرسنجی هر دو طرف باید برای شمارش آرا the حضور داشته باشند.” “این بدان معناست که کشورها باید گزارش دهند که تعداد آرا missing گمشده باقی مانده است. تعداد برگه های رای گیری از طریق پست است. همچنین به این معنی است که وقتی شما شخص ثالثی را برای انتخاب برگه های انتخاب و واریز آرا pick پرداخت می کنید ، آراots را جمع آوری کنید ، که باید در ایالات متحده غیرقانونی است. بیایید در حال حاضر جمع آوری آرا ban را ممنوع کنیم. این پر از سو abuseاستفاده است. تماس برای سو abuseاستفاده. اینها اصلاحاتی است که ما برای ادامه نیاز داریم. روند. “

سناتور میت رامنی ، که تنها جمهوری خواه بود که به یکی از اعضا برای استیضاح رای داد ، روز پنجشنبه خواستار “ایمان به دموکراسی ، قانون اساسی ما و مردم آمریکا” شد.

پیش از این در سی.ان.ان ، سناتور سابق ریک سانتوروم از پنسیلوانیا گفته بود که ادعاهای آقای ترامپ مبنی بر “سرقت” دموکرات ها از انتخاب وی ، در پنسیلوانیا ، “تکان دهنده” و “خطرناک” است.

سانتوروم روز پنجشنبه به طور غیرمستقیم به آقای ترامپ گفت: “ممکن است در برخی از موارد معتبر باشد.” از کارمندان 67 کشور و در حالی که همچنان رای خود را از دست می دهید ، آیا به نوعی تقلب شده است؟

وی ادامه داد: “اگر آنها شخصاً رأی می دادند ، شما در همان موقعیتی قرار می گرفتید که اکنون در آن قرار داریم.” “شنیدن سخنان رئیس جمهور در مورد سخنان خود بسیار ناامید کننده و تکان دهنده است.”

فرماندار سابق پنسیلوانیا ، تام ریج ، جمهوری خواه ، توییت که اظهارات آقای ترامپ “شرم آور” بود.

ریج نوشت: “رئیس جمهور امشب در سخنرانی خود در كاخ سفید به هر آمریكایی كه راهی برای رای گیری ایمن در برابر بیماری همه گیر كه جان 235000 نفر را گرفت ، احترام نگذاشت.” ناگفته نماند از کسانی که صادقانه این رأی را حساب می کنند. “

تعداد انگشت شماری از جمهوری خواهان بودند که بی شرمانه از ادعاهای ترامپ حمایت کردند ، از جمله برنده پیش بینی شده در آلاباما تامی توبرویل.

مبارزات انتخاباتی ترامپ در تلاش برای جلوگیری از شمارش آرا ، چندین پرونده قضایی را در ایالت های مهم از جمله میشیگان ، پنسیلوانیا و جورجیا تشکیل داده است. اگرچه آنها ناظر دموکراسی و جمهوری خواهانی هستند که در این ایالت حضور دارند ، اما مبارزات انتخاباتی ترامپ نیز چنین است درخواست دسترسی کرد در سایت های شمارش آرا تا بتوانند خودشان آرا count را بشمارند.

آقای ترامپ هیچ مدرکی در مورد ادعاهای خود در مورد تقلب در انتخابات ارائه نکرده است.[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر