دادستان می گوید 140 میلیون دلار برای ادعاهای بیکاری متقلبانه که از طرف هزاران زندانی کالیفرنیایی مطرح شده است


مقامات کالیفرنیا روز سه شنبه گفتند که حداقل 35000 ادعای بیکاری از ماه مارس تا آگوست به نیابت از زندانیان کلاهبرداری شده است که 140 میلیون دلار مزایا برای این ایالت در بر داشته است. پرونده های قضایی ، که دادستان شهرستان ساکرامنتو آنها را “یکی از بزرگترین کلاهبرداری های مالیات دهندگان در تاریخ کالیفرنیا” خواند ، حتی یکی از آنها را به نام قاتل محکوم کرد اسکات پیترسون.

در برخی موارد ، دادستان ها با بهره برداری از تماس های تلفنی ضبط شده از زندان به آنها اطلاع داده می شدند ، در حالی که زندانیان در مورد چگونگی بازی در سیستم جمع آوری مزایای بیکاری لاف می زدند.

شوبرت گفت: “راستش زندانیان ما مورد تمسخر قرار می گیرند.”

آن ماری شوبرت ، دادستان شهرستان ساکرامنتو و سایر دادستان ها گفتند که این مشکل با اختلال در عملکرد وزارت توسعه کالیفرنیا افزایش یافته است ، که به گفته آنها ادعای بیکاری در برابر لیست زندانیان را بررسی نمی کند ، مانند بسیاری از ایالت های دیگر.

این کلاهبرداری به قدری گسترده بود که دادستان ها گفتند مجبور شدند روز دوشنبه نامه ای به فرماندار گاوین نیوزوم ارسال کنند و از او بخواهند شخصاً مداخله کند. ورن پیرسون ، دادستان شهرستان الدورادو گفت که دفتر فرمانداری از مارک جیلاردوچی ، مدیر دفتر فرمانداری خدمات اورژانس خواسته است که وارد عمل شود.

دادستان ها گفتند که بیشتر موارد مربوط به افرادی در خارج از زندان است که به نام زندانیان غرامت ارائه می دهند. در کرن کانتی ، محل زندگی پنج زندان ایالتی ، از یک آدرس برای دریافت غرامت به نمایندگی از 16 زندانی مختلف استفاده شد.

وکیل دادگستری کرن ، سینتیا زیمر گفت: “من تقریباً چهار سال است که هرگز تقلبی به این بزرگی ندیده ام.”

شوبرت گفت که حداقل 158 پرونده قضایی علیه 133 زندانی در حکم اعدام تشکیل شده است.

پیترسون پس از محکومیت به قتل همسر باردار خود در پرونده ای که توجه ملی را به خود جلب کرد ، به اعدام محکوم شد. اما دادگاه عالی کالیفرنیا اخیراً حکم اعدام پیترسون را لغو و حکم دادگاه بدوی را صادر کرد. در حکم قتلش تجدید نظر کرد تا ببیند آیا او نیاز به دستیابی به روند جدید دارد.

دادستان ها با استناد به تحقیقات در حال انجام ، نمی گویند چه مقدار پول در ادعای بیکاری پیترسون نقش داشته است.

شوبرت گفت که پرونده های قضایی از طرف تعدادی از قاتلان مشهور محکوم شده ، از جمله کری اشتاینر ، متهم به قتل چهار نفر در پارک ملی یوسمیتی در سال 1999 تشکیل شد. و سوزان یوبانکس ، زنی اهل سن دیگو که به جرم کشتن چهار پسرش در سال 1997 محکوم شد.


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*