[ad_1]

مسکو – دادگاه روسیه مجازات دو سال حبس را برای یک فعال محکوم به “بزهکاری” به دلیل چسباندن مانکن لباس رئیس جمهور ولادیمیر پوتین بر روی چراغ کاهش داد. این پرونده به عنوان نمونه دیگری از وضع قوانین روسیه برای خاموش نگه داشتن انتقادات مورد توجه قرار گرفته است.

الکساندر شابارچین و دانیلا واسیلیف روس ها در سال 2018 پس از چسباندن مانکن با ماسک پوتین و راه راه از لباس مخصوص زندان بر روی چراغ در شهر پرم دستگیر شدند. فعالان یک “دروغگو” را بر پیشانی مانکن نوشتند و تابلویی را نوشتند که “جنایتکار جنگ” است. آنها سپس از عکس العمل های رهگذران فیلم گرفته و فیلم را روی یوتیوب بارگذاری کردند.

putin-mannequin-protest.jpg
فعالان روسی در یک فیلم یوتیوب به اشتراک گذاشته شده توسط عفو بین الملل ، در نزدیکی مانکن با لباس رئیس جمهور ولادیمیر پوتین ایستاده اند ، با نشانه هایی که او را دروغگو و یک جنایتکار جنگی خوانده است.

عفو بین الملل / یوتیوب


شبارچین 22 ساله در ماه آگوست به دو سال زندان محکوم شد. واسیلیف یک سال حبس تعلیقی دریافت کرد.

سخنگوی دادگاه ، آلیونا پوپووا ، به خبرگزاری فرانسه فرانسه گفت ، پس از تجدیدنظر ، دادگاه منطقه ای پرم روز پنجشنبه حکم شابارچین را به دو سال آزادی مشروط کاهش داد. وی همان روز از زندان آزاد شد. حکم واسیلف بدون تغییر باقی ماند ، اما او هرگز زندانی نشد.

گروه مشهور حقوق بشر روسیه Memorial از شابارچین به عنوان “زندانی سیاسی” یاد کرده بود. عفو بین الملل مستقر در لندن وی را “زندانی عقیدتی” خواند و ماه گذشته خواستار آزادی فوری وی شد و گفت که باید از اتهامات این دو فعال ساقط شود.

ناتالیا پریلوتسکایا ، محقق روسی در سازمان عفو ​​بین الملل ، ماه گذشته در بیانیه ای منتشر کرد که “آبشار” در محدوده حق آزادی بیان است که روسیه متعهد شده است که آن را به عنوان یک طرف معاهدات بین المللی حقوق بشر حمایت کند. .

دولت پوتین سابقه طولانی در استفاده از قوانین و دادگاه ها برای سرکوب اختلافات با زندانی کردن تمام رهبران مخالف سیاسی به دلیل برگزاری تجمعات مسالمت آمیز با شهروندان عادی برای ارسال یا حتی پسندیدن پست های شبکه های اجتماعی که با روایت دولت مطابقت ندارند.

هنگامی که حکم دادگاه در پرم سقوط کرد ، یک فعال دیگر پنج شنبه شب در مسکو به دلیل سازماندهی یک اعتراض نمایشی هنر خیابانی در همبستگی با “زندانیان سیاسی” این کشور دستگیر شد. او در حالی که برهنه بر روی صلیبی بزرگ نزدیک مقر سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) قرار گرفته بود ، در حال نشان دادن بود.

این فعال فعال كه با نام پاول كریسویچ شناخته می شود ، توسط همكاران بارانی مانتوی FSB به كمر بسته شد و سپس پیاده رو را در مقابل صلیب روی صحنه با مایعی كه در دمای پایین بی خطر می سوزاند ، غوطه ور كرد. آنها کاغذهایی را به شعله های آتش پرتاب کردند که نمادی از پرونده های جنایی است.

روز جمعه ، کریسویچ به دلیل نافرمانی از دستورات پلیس به 15 روز زندان محکوم شد.

این اعتراض با هدف جلب توجه به کار FSB بود ، که اغلب به دلیل آغاز تحقیقات سیاسی با فشار بر مخالفان مورد انتقاد قرار گرفته است.[ad_2]

منبع: elitenews.ir