دادگاه عالی در کنار کلیسا قرار گرفت و محدودیت های COVID را در کالیفرنیا به چالش کشید


واشنگتن – دادگاه عالی روز پنجشنبه در کنار کلیسای کالیفرنیا قرار گرفت و با به چالش کشیدن محدودیت های فرماندار گاوین نیوزوم در عبادت در محیط داخلی در میان افزایش عفونت های ویروس کرونا ، به دادگاه منطقه ای فدرال دستور داد در حکم قبلی این نهاد مذهبی تجدید نظر کند.

در یک دستور کوتاه بدون امضا بدون مخالفت قابل توجه ، دادگاه عالی حکم دادگاه فدرال در ناحیه مرکزی کالیفرنیا را که مطابق با محدودیت های نیوزوم بود ، رد کرد. قضات اختلاف را با توجه به تصمیم هفته گذشته وی در دادگاه بدوی برای بررسی بیشتر ارسال کردند یک چالش مشابه به محدودیت های فرماندار نیویورک ، اندرو کوومو در نمازخانه ها.

در این مورد ، که تأثیر اکثریت محافظه کار گسترده دادگاه را نشان می دهد ، دادگاه عالی 5-4 رای به نفع کلیساها و کنیسه ها صادر کرد ، که گفته بود محدودیت های م institutionsسسات مذهبی در کانون های ویروس کرونا ضد قانون اساسی نیست. رئیس دادگستری جان رابرتز به سه قاضی لیبرال در این اختلاف پیوست ، در حالی که جدیدترین عضو دادگاه ، قاضی ایمی كونی بارت ، پنجمین رای را برای قضات محافظه كار برای جلوگیری از محدودیت ها تضمین كرد.

نبرد دادگاه در کالیفرنیا با هدایت Harvest Rock Church و وزارتخانه های بین المللی Harvest انجام شد ، که استدلال می کردند محدودیت های Newsom در اجتماعات مذهبی نقض اصلاحیه اول است.

قوانین Newsom عبادت در داخل منزل را در شهرستانهایی که براساس شرایط بهداشت عمومی “سطح 1” تعریف شده اند ، منع می کند ، که در حال حاضر بیشتر شهرستانهای این ایالت را به دلیل افزایش موارد ویروس کرونا و بستری شدن در بیمارستان ها پوشش می دهد. سطح 1 سطح ایالت های کالیفرنیا مناطقی هستند که موارد COVID-19 در آنها شیوع بیشتری دارد ، با نرخ عفونت 8٪ یا بیشتر ، و بسیاری از مشاغل غیر اصلی باید تعطیل شوند.

حتما بخوانید:
رئیس جمهور منتخب بایدن انتقال را با هیئت مشورتی COVID-19 آغاز می کند

وکلای Harvest Rock Church در تقاضای خود از دیوان عالی کشور ادعا کردند که نیوسوم علیه م institutionsسسات مذهبی تبعیض قائل شده است ، در حالی که به سازمانهای غیرمذهبی اجازه می دهد با محدودیت های کمتر به تجمع ادامه دهند.

“برای فرماندار ، محدودیت های COVID-19 بدیهی است که اجباری نیستند و مجازاتی نیز ندارند. اما برای کلیساها یا هر کسی که در خانه خود با کسی که در آنجا زندگی نمی کند عبادت کند ، محدودیت های COVID-19 اجباری است و از طریق مجازات اعمال می شود. تحریم ها “، وکلای Harvest Rock در درخواست خود از دیوان عالی نوشتند.

اما قاضی منطقه ای ایالات متحده ، عیسی برنال ، چالش کلیسا را ​​رد کرد و هیئت منصفه ای متشکل از سه قاضی دادگاه تجدیدنظر منطقه ایالات متحده نیز در کنار این ایالت قرار گرفت.


منبع: elitenews.ir