دادگاه عالی COVID را از محدود کردن نیویورک برای بازدید از خانه های مذهبی منع کرده است


واشنگتن – پسندیدن ویروس کرونا امور دوباره پرش در سراسر کشور اواخر روز چهارشنبه ، دادگاه عالی نیویورک را از اعمال محدودیت های خاص برای حضور در نمازخانه ها در مناطقی که به شدت تحت تأثیر ویروس قرار گرفته اند ، منع کرد.

اقدام دادگاه ممکن است نیویورک را به ارزیابی مجدد این محدودیت ها سوق دهد ، اما فوراً نتیجه ای نخواهد داشت ، زیرا دو گروه ایجاد شده در نتیجه این محدودیت ها ، کلیسای کاتولیک روم و کنیسه های یهودیان ارتدکس در بروکلین و کوئینز ، دیگر مشمول این محدودیت ها نیستند.

این گروه ها شکایت کرده اند تا محدودیت های حضور در نمازخانه ها را در مناطقی که در مناطق سرخ و نارنجی مشخص شده اند ، جایی که حضور نیویورک به ترتیب به 10 و 25 نفر محدود کرده است ، به چالش بکشند. اما اکنون گروه ها تحت قوانین محدود کننده کمتری قرار دارند ، زیرا اکنون در مناطقی هستند که توسط مناطق زرد تعریف شده اند.


اوباماکر ممکن است از چالش دیوان عالی کشور دوام بیاورد …

04:57

قضات 5-4 تقسیم شدند تا در حال حاضر دولت از اعمال محدودیت بر گروه ها منع شود عدالت جدید امی کانی بارت در اکثریت این اولین محافظه کار بود که به عنوان عدالت در معرض دید عموم قرار گرفت. سه قاضی لیبرال و رئیس دادگستری جان رابرتس اختلاف نظر داشتند.

قضات در حالی که دعوا با اعتراض به محدودیت ها ادامه داشت ، فوق العاده عمل کردند. در یک دستور امضا نشده ، اکثریت دادگاه گفت که این محدودیت ها “نمازخانه ها را برای برخوردهای خاص خاص” در نظر گرفته است.

این اقدام برای دادگاه تغییری بود. در اوایل سال جاری ، وقتی قاضی روت بدر گینسبورگ ، سلف لیبرال بارت ، در دادگاه حضور داشت ، قضات به 5-4 تقسیم می شود تا در جای خود قرار بگیرد محدودیت های ظرفیت مربوط به همه گیری بر کلیساهای کالیفرنیا و نوادا تأثیر می گذارد.


دادگاه عالی درمورد کلیسای نوادا رای صادر کرد

08:36

اقدام دادگاه یک پیروزی برای کلیسای کاتولیک روم و کنیسه های یهودی ارتدکس بود ، که علیه اعتراض به محدودیت های ایالتی اعلام شده توسط فرماندار اندرو کوومو در 6 اکتبر تشکیل شد.

اسقف بروکلین ، که شامل بروکلین و کوئینز است ، در حال بحث هستند خانه های عبادت به ناحق از هم جدا شده بودند از فرمان اجرایی استاندار. وی خاطرنشان کرد که در مناطق قرمز ، مشاغل “قابل توجه” ، از فروشگاه های مواد غذایی تا فروشگاه های حیوانات خانگی ، بدون محدودیت ظرفیت می توانند باز بمانند ، اگرچه مشاغل “غیر ضروری” باید تعطیل شوند. و در مناطق نارنجی ، اکثر شرکت ها می توانند بدون محدودیت ظرفیت کار خود را آغاز کنند.

این اسقف اعظم می گوید که قبلاً با خیال راحت کار کرده و حضور در آن را به 25 درصد ظرفیت ساختمان محدود کرده و اقدامات دیگری را انجام داده است. اکنون بخشهایی از بروکلین و کوئینز در مناطق زرد قرار دارند که حضور در خانه های عبادت به 50 درصد ظرفیت ساختمان محدود می شود.

Agudat Israel of America ، یک سازمان یهودی ارتدکس با کنیسه هایی که تحت تأثیر این محدودیت ها قرار داشتند ، نیز شکایت کرد. این سازمان ادعا می کند که محدودیت های فرماندار به ویژه جامعه یهودیان ارتدکس را هدف قرار داده است.

اعتراضی در بروکلین علیه محاصره های تازه صادر شده برگزار شد
گروهی از معترضین در محله بروکلین در پارک بورو جمع می شوند تا محاصره های اعمال شده به دلیل جهش در موارد COVID-19 در 7 اکتبر 2020 در نیویورک را محکوم کنند.

اسپنسر پلات / گتی


نیویورک ، به نوبه خود ، به دادگاه گفت که با مجالس مذهبی برخورد کمتری نسبت به مجالس سکولار ، که همان خطر ابتلا به کنسرت ها و نمایش های تئاتر را دارند ، که کاملاً ممنوع است برخورد می کند.

دو دادگاه پایین تر در کنار نیویورک قرار گرفتند و اجازه دادند محدودیت در نمازخانه ها باقی بماند. در حال حاضر چندین منطقه در ایالت اورنج تعیین شده است ، اما بر اساس وب سایت این ایالت که مناطق تعیین شده به عنوان نقاط مهم را ردیابی می کند ، مناطق قرمز وجود ندارد.


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*