[ad_1]

دانشمندان اخیراً گونه جدیدی از میمون را که در آتشفشان منقرض شده در میانمار زندگی می کند کشف کرده اند – اما می گویند که پستانداران در حال حاضر “به شدت در معرض خطر است. ”

این گونه که اخیراً Popa langur برای خانه خود در عبادتگاه مقدس کوه Popa نامگذاری شده است ، به 512 گونه نخستی شناخته شده دیگر در سراسر جهان می پیوندد. اما محققان می گویند که آنها با نابودی روبرو هستند و تخمین می زنند که فقط 200-260 نفر از آنها باقی مانده باشند.

تیمی از محققان بین المللی پس از بررسی پوست و جمجمه میمونی بیش از 100 ساله از میانمار در موزه تاریخ طبیعی لندن ، این کشف را انجام دادند. آنها ژنتیک آن را با گونه های نزدیک به هم مقایسه کردند و ویژگی های منحصر به فردی از جمله دندان های آسیاب بزرگتر و جمجمه کشیده را پیدا کردند.

new-types-monkey-popa-langur-full-width-jpg-thumb-1160-1160.jpg
تخمین زده می شود که فقط حدود 200-250 انفرادی پوپا باقی مانده باشد ، به این معنی که آنها قبلاً در معرض خطر جدی قرار گرفته اند.

تونگ برنده


بر اساس مطالعه آنها که روز چهارشنبه در مجله Zoological Research منتشر شد ، به دنبال تجزیه و تحلیل ژنتیکی ، آنچه قبلاً یک گونه در نظر گرفته می شد ، اکنون به سه نوع مختلف طبقه بندی شده است.

روبرتو پورتلا میگس ، مسئول ارشد پستانداران در موزه ، که در توصیف گونه های جدید نقش دارد ، گفت: “میمون ها یکی از شاخص ترین گروه های پستانداران هستند و این نمونه ها بیش از صد سال در این مجموعه ها وجود داشته اند.” در یک بیانیه مطبوعاتی “اما پیش از این ، ما ابزار و تخصص لازم برای انجام کار را نداشتیم.”

محققان می گویند تفاوت بین گونه های وابسته بسیار ناچیز است ، و به تفاوت های فیزیکی رنگ پوست و همچنین حلقه های سفید مشخص در اطراف چشم پوپا لانگور اشاره می کنند.

new-types-monkey-mount-popa-two-column-jpg-thumb-768-768.jpg
کوه پاپا بیشترین جمعیت میانمار را از لانه های پوپا زندگی می کند.

الکسیس / فلیکر CC BY-NC-ND 2.0


این گونه به دلیل شکار و از بین رفتن زیستگاه ، که با توسعه سریع میانمار در دهه های اخیر تحریک شده است ، در معرض خطر جدی در معرض خطر انقراض قرار گرفته است.

روبرتو گفت: “گونه جدید به شدت در معرض خطر انقراض است زیرا تعداد آن به طور خارق العاده ای كم است.” “حدود چهار جمعیت مختلف وجود دارد که زنده ترین جمعیت Popa langur شامل تقریبا بیش از صد نفر است. در کل ، با توجه به پنج جمعیت ، ما فکر می کنیم که بین 200 تا 260 حیوان باقی مانده است.”

خوشبختانه بیشترین جمعیت Popa langurs در منطقه ای واقع شده است که از قبل مقدس و محافظت شده است. اما محققان از آژانس های بین المللی می خواهند که این گونه ها را از نوع در معرض خطر به خطرناک در معرض خطر انقراض قرار دهند.

روبرتو گفت: “ما امیدواریم که نامگذاری گونه ها به حفظ آن کمک کند.” “امید این است که با دادن جایگاه علمی و شهرتی که شایسته این گونه است ، تلاش های منسجم تری برای حفاظت از این منطقه و تعداد معدود جمعیت باقی مانده وجود داشته باشد.”

[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر