دختری با گزارش سو of استفاده جنسی به مرز ایالات متحده آمد. ICE او را با استناد به COVID-19 اخراج کرد


کاروان مهاجر از هندوراس به ایالات متحده
یک کودک مهاجر از آمریکای مرکزی در کنار تابلویی ایستاده است که به زبان اسپانیایی نوشته شده است “ماسک صورت اجباری برای همه خدمات در La 72 House” ، که در مقابل پناهگاه مهاجران در Tenosico ، Tabasco ، مکزیک ، یکشنبه ، 4 اکتبر 2020 نشان داده شده است.

بلومبرگوقتی مارجوری 15 ساله از گواتمالا فرار کرد ، به پدرش در پنسیلوانیا نگفت که قصد دارد به مرز آمریکا و مکزیک برود.

گنی گفت که او را هشدار می دهد تا انتقال خطرناکی را انجام ندهد ، که هزاران مایل از مناطق غیر قابل مهار را در بر می گیرد و اغلب تهدیدهای آدم ربایی ، اخاذی و خشونت و همچنین قاچاقچیان بی پروا را شامل می شود.

با این حال ، مارجوری ناامیدانه می خواست گواتمالا را ترک کند و با پدرش در ایالات متحده متحد شود. او با مادر و ناپدری اش زندگی می کرد ، که به گفته وی چندین بار سعی در تجاوز به او داشت. او شکایتی را به امضا a یک قاضی محلی ، jueza de paz ، قاضی محلی ، در مورد شرح سو abuse استفاده از ناپدری خود آورد. او امیدوار بود که این دروازه ورود وی به ایالات متحده باشد

اما پس از بازداشت مارجوری توسط ماموران مرزی ایالات متحده در 11 نوامبر ، وی اجازه نداشت آن مدارک را به قاضی مهاجرت ، افسر پناهندگی یا وکیل ارائه دهد. در عوض ، این نوجوان مدت کوتاهی بازداشت شد ، در پرواز اخراج قرار گرفت و به گواتمالا بازگشت.

در صورت مجاز بودن اقامت در ایالات متحده ، وکلای مارجوری ممکن است برای جوانان مهاجر که دچار خشونت ، غفلت یا رها شدن شده اند ، ویزای انسانی دریافت کنند. اگر مطابق قانون 2008 ، او را به پناهگاه دولت مهاجران ایالات متحده منتقل می کردند ، پدرش می توانست از او حمایت مالی کند تا بتواند با او در شهرستان کامبرلند ، پنسیلوانیا زندگی کند ، در حالی که مهاجرت.

هنری به سی بی اس نیوز گفت: “او تمام گزارشات پلیس را آورد – كل پرونده اش. اما آنها به او فرصتی ندادند.”

از ماه مارس ، ایالات متحده بیشتر گذرگاههای غیرمجاز مرزی ، از جمله کودکان بی سرپرست مانند مرجوری را اخراج کرده و دادرسی آنها را به نام بهداشت عمومی در دادگاه مهاجرت رد کرده است. دولت ترامپ استدلال می کند که بازداشت مهاجران بر اساس قانون مهاجرت می تواند شیوع ویروس کرونا را در بازداشت شدگان تحریک کند ، عوامل مرزی را تهدید کند و بیمارستان های ایالات متحده را تحت فشار قرار دهد.

طبق گفته دولت ، مقامات مرزی ایالات متحده تقریباً 270،000 اخراج را در طی بیماری همه گیر انجام داده اند. بیشتر مهاجران به مکزیک بازگردانده شدند ، اما هزاران کودک و خانواده بی سرپرست با پرواز به آمریکای مرکزی اخراج شدند.

کاروان مهاجر از هندوراس به ایالات متحده
یک مهاجر از آمریکای مرکزی روز یکشنبه ، 4 اکتبر 2020 از یک حصار نزدیک بندر ورودی ال Ceibo در ایالت Tabasco ، مکزیک عبور می کند.

بلومبرگ


مقامات ارشد امنیت ملی با استناد به دستوراتی که توسط مراکز کنترل و پیشگیری بیماری ها رابرت ردفیلد امضا شده است ، این اخراج را اقدامی بهداشت عمومی توصیف کردند که ارتباطی با تلاش های دولت ترامپ برای حفاظت بشردوستانه قبل از همه گیری از گذرگاه های مرزی ندارد.

با این حال ، این سیاست تحت فشار کاخ سفید و به دلیل اعتراض کارشناسان بهداشت عمومی در CDC تصویب شد. سه قاضی فدرال نیز قانونی بودن آن را زیر سال بردند و حکم دادند که در قانون بهداشت عمومی اخراج مجاز نیست.

در ماه نوامبر ، قاضی منطقه ایالات متحده امت سالیوان ، با رد استدلال دولت ترامپ مبنی بر اینکه ممکن است حمایت از مهاجران زیر سن قانونی در اثر اورژانس بهداشت عمومی متوقف شود ، به مرزبانان دستور داد تا اخراج کودکان بدون همراه را متوقف کنند.

طبق ایمیلی که توسط CBS News بررسی شد ، مارجوری کمتر از یک هفته قبل از تصمیم سالیوان اخراج شد. وی به CBS News گفت: “من بسیار ناراحت شدم زیرا هدفم این بود که در کنار پدرم باشم ، جایی که احساس امنیت می کنم.”

“نادیده گرفتن و اخراج”

اندکی پس از صحبت با جری در مورد اخراج قریب الوقوع مارجوری ، تلما گارسیا ، وکیل مهاجرت در دره ریو گراند در تگزاس ، گفت که خانواده یک کودک مهاجر بازداشت شده دیگر ، پسر 16 ساله ای از گواتمالا با او تماس گرفته اند.

گارسیا با یکی از کارمندان CBP تماس گرفت و به او گفتند که پسر اجازه داده شده است به طور موقت در ایالات متحده بماند و به یک پناهگاه فرستاده شد. به گارسیا گفته شد ، با این حال ، مارجوری قبلاً به گواتمالا تبعید شده بود.

مارجوری شکایت شش صفحه ای خود را از ناپدری خود شکایت کرده و به کنسولگری های گواتمالا ، تگزاس جنوبی گفته بود که در صورت اخراج به دلیل اینکه نمی تواند به خانه مادرش در بخش چیکیمولا برگردد ، خطری که با آن روبرو خواهد شد. در گواتمالا هیچ کدام از اینها به مارجوری در ماندن در ایالات متحده کمک نکرد

گارسیا به نقل از مقامات آمریکایی به سی بی اس نیوز گفت: “وقتی بچه ها می گویند ،” من می ترسم از عقب برگردم ، “آنها توجهی نمی كنند. “کار آنها نادیده گرفتن و اخراج است.”

در حالی که رئیس جمهور منتخب جو بایدن متعهد شده است برخی از تغییرات محدود در پناهندگی آقای ترامپ ، از جمله برنامه موسوم به اقامت در مکزیک را لغو کند ، که طبق آن مهاجران باید برای جلسات دادگاه در خارج از ایالات متحده منتظر بمانند ، تیم وی متعهد نیست. محدود کردن یا جلوگیری از اخراج مرزها.

دو روز قبل از روز انتخابات ، ستاد انتخاباتی آقای بایدن گفته بود كه بازنگری در سیاست های اخراج برای اطمینان از اینكه مهاجران می توانند تقاضای پناهندگی كنند ، انجام خواهد شد. آقای بایدن ، مشاور انتقال ، گفت که این بررسی توسط متخصصان بهداشت عمومی انجام می شود.

کاروان مهاجر از هندوراس به ایالات متحده
در اکتبر سال 2020 ، مهاجران از رودخانه ای در نزدیکی بندر ورودی ال Ceibo در شهر Tenosico ، Tabasco ، مکزیک عبور کردند.

بلومبرگ


جنری که در سال 2005 به مرزهای ایالات متحده سفر کرده بود ، گفت که از خطرات سفر به خوبی آگاهی دارد. اما او گفت که فهمیده است چرا مارجوری بدون اینکه به او بگوید به شمال سفر می کند. ماه ها او گفت که او تماس گرفته است تا در مورد سو abuse استفاده پدرخوانده خود به او بگوید. وی گفت: “او همیشه گریه می کرد.”

گانری گفت پسر 17 ساله اش که با مرجوری زندگی می کرد نیز از اقدامات ناپدری آنها برای او گفت. مطابق اسناد دادگاه گواتمالا که توسط CBS News بررسی شده ، در تاریخ 2 دسامبر 2019 ، مادر مارجوری شکایتی از طرف وی ارائه داد و جزئیات تلاش شریک زندگی خود برای “سو abuse استفاده جنسی” از دخترش را شرح داد.

بر اساس گزارش وزارت امور خارجه در ماه مارس ، خشونت جنسی و خانوادگی علیه زنان و دختران در گواتمالا گسترده است ، در حالی که کودک آزاری “یک مشکل جدی” است. بر اساس این گزارش ، در نیمه اول سال 2019 ، 6231 زن از گواتمالا قربانی تجاوز جنسی شده اند ، در حالی که در مدت مشابه سال 2018 549 مورد بوده است.

وی گفت ، علی رغم شکایت از وی ، ناپدری مارجوری دستگیر نشده و همچنان او را مورد آزار و اذیت قرار می دهد. مارجوری همچنین گفت که مادرش شروع به جانبداری از شریک زندگی خود کرده و او را مقصر می داند. با اصرار جنری ، مارجوری نزد مادربزرگش نقل مکان کرد ، اما گفت که او هنوز احساس امنیت نمی کند و این باعث شد که او مخفیانه به ایالات متحده برود.

وی گفت ، اگر به او اجازه ماندن در ایالات متحده داده شود ، مارجوری می تواند از دادگاه اطفال درخواست کند مادرش او را رها کرده و او را نادیده بگیرد ، یافته ای که وی را واجد شرایط شرایط خاص یک مهاجر خردسال می کند. لیندا داکین-گریم ، وکیلی که دهها پرونده مشابه را به نمایندگی از افراد زیر سن قانونی مهاجر پر خطر تشکیل داده است. کمک های بشردوستانه ، ایجاد شده توسط کنگره در سال 1990 ، دریافت کنندگان را در مسیر شهروندی آمریکا قرار می دهد.

داكین-گریم به CBS News گفت: “این یك مورد مخصوصاً قوی خواهد بود زیرا تأیید واقعی وجود خواهد داشت.” زنده مانده اند

مارجوری پس از اخراج خود پیامی به دولت آمریكا دریافت كرد: “به ما گوش كنید ، به پرونده های ما نگاه كنید تا ببینیم بعد از همه اتفاقات چه احساسی داریم و به ما این فرصت را می دهیم كه در كنار خانواده ای كه دوست داریم باشیم.”

ویروس MEXICO-USA-HEALTH
گشت های مرزی و ماموران گمرک و حفاظت از مرز ، پناهجویان را در اول آوریل سال 2020 ، در پل بین المللی پاسو دل نورت در سیوداد خوارز ، مکزیک ، به سمت پل ایالات متحده اسکورت می کنند.

PAUL PAH


جنری که در یک پیتزا فروشی در پنسیلوانیا کار می کند ، نمی تواند از دخترش درخواست کند که به ایالات متحده بیاید زیرا فاقد سند است. وی دارای اجازه کار است ، اما در دادگاه مهاجرت نیز با پرونده اخراج روبرو است.

پس از اخراج مارجوری ، جنری گفت که مقامات گواتمالایی به او گفتند اگر کسی او را از پناهگاهی برای اخراجی ها در شهر گواتمالا نبرد او را در بازداشت طولانی مدت قرار خواهد داد. او نتوانست ایالات متحده را ترک کند و برگردد و هیچ یک از اعضای خانواده نزدیک هم حاضر به مراقبت از دخترش نبودند.

مادرخوانده مارجوری سرانجام با جابجایی وی موافقت کرد. اجازه دادن دوباره به مارجوری برای زندگی در کنار مادر و پدرش یک گزینه نبود.

جنری گفت: “این او را در دهان گرگ می اندازد.”

یادداشت سردبیر: نام خانوادگی مارجوری به دلیل صغیر بودن حذف شده است. نام خانوادگی جنری حذف شده است زیرا وی در حال پیگیری پرونده قضایی مهاجرت در ایالات متحده است.


منبع: elitenews.ir

حتما بخوانید:
جديدترين نمونه سوالات آيين نامه