در اولین بازی 8.5 ماهه ، تیم ملی فوتبال ایالات متحده حمایت خود را از “Black Lives Matter” برای “ارتقا dec نجابت انسانی” نشان داد.


تیم ملی فوتبال آمریکا روز جمعه در اولین مسابقه خود طی تقریباً نه ماه مقابل هلند قرار گرفت – و این کار را با اعتراض به بی عدالتی نژادی انجام داد و خواستار این شد که “آزادی ها و آزادی هایی که کشور ما بر آنها بنا نهاده است به همه گسترش یابد.”

در یک ویدیوی 50 ثانیه ای منتشر شده در توییتر ، تیم کاپشن های خود را به نمایش گذاشت که در آن “Black Lives Matter” در امتداد خطوط قرمز و آبی پخش می شود.

اعضای تیم در کل ویدیو گفتند: “ما به عنوان یک تیم ، برای جامعه ای کار می کنیم که در آن آرمان های آمریکایی مورد حمایت قرار گرفته و زندگی سیاهان دیگر به طور سیستماتیک هدایت نمی شود.” “ما به طور جمعی بی عدالتی را تصدیق می کنیم ، زیرا این اولین قدم برای اصلاح آن است.”

این تیم با تجلیل از نماینده سابق کنگره و نماد حقوق مدنی پیام ویدیویی خود را به پایان رساندند جان لوئیسکه در ماه جولای درگذشت. آنها سخنان لوئیس را تکرار کردند و خواستار “مشکلات خوب” به عنوان راهی برای مقابله با مسائل ناعادلانه شدند.

“وقتی چیزی را دیدید که درست نیست ، انصاف نیست ، فقط چیزی نگویید. کاری انجام دهید. در دردسر ، دردسر خوب ، دردسر لازم قرار بگیرید.”

کریستال دان ، مدافع USWNT روز جمعه بیانیه جداگانه ای از حمایت صادر کرد و گفت: “وظیفه ما این است که آزادی ها و آزادی هایی که کشور ما بر آن بنا شده است ، به همه گسترش یابد.”

دان نوشت: “ما به بی عدالتی نژادی و وحشیگری پلیس علیه سیاه پوستان اعتراض داریم.” “ما به زیرساخت های نژادپرستانه اعتراض داریم که به افراد سیاه و قهوه ای فرصت یکسان برای تحقق آرزوهای خود ، از جمله بازی در این تیم را نمی دهد.”

قبل از شروع بازی در روز جمعه ، چندین بازیکن – در حالی که کت Black Lives Matter خود را به تن داشتند – هنگام سرود ملی زانو زدند.

بازی جمعه اولین بازی تیم آمریکایی در خارج از کشور بود ، پس از 2-0 هلند را شکست داد و چهارمین قهرمانی خود در جام جهانی 2019 را به دست آورد. ایالات متحده روز جمعه با همان نتیجه هلند را دوباره شکست داد.

تیم فوتبال آمریکا در گذشته از موضع گیری درباره موضوعات عدالت اجتماعی شانه خالی نکرده است. یکی از مشهورترین نبردهای تیم این جنگ است حقوق برابر و پایان دادن به تبعیض جنسیتی در فوتبال آمریکا.

بعد از اینکه فوتبال آمریکا در ماه مارس به یک دادخواست پاسخ داد که تیم زنان مسئولیت کمتری نسبت به مردان داشته و تیم مردان به مهارت بیشتری احتیاج دارند ، تیم زنان با پوشیدن پیراهن های گرم کننده در داخل ، مخفی کردن تاج فوتبال آمریکا ، جام SheBelieves پاسخ داد. .

قاضی ادعاهای حقوق برابر را رد کرد ، اما ادعاهای تیم تبعیض جنسی همچنان در جریان است.
منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*