در این گزارش آمده است كه COVID-19 مهمترین علت مرگ در ایالات متحده در این هفته بوده است


کووید -19 بر اساس موسسه شاخص ها و ارزیابی های بهداشت ، در این هفته با 11،820 به عنوان مهمترین علت مرگ در ایالات متحده قرار گرفت. این بیشتر از تعداد آمریکایی هایی است که به دلیل بیماری ایسکمیک قلب (10724) ، سرطان نای ، برونش و ریه (3،965) و بیماری انسداد ریوی مزمن (3،766) جان خود را از دست داده اند.

براساس اطلاعات دانشگاه جان هاپکینز ، در ایالات متحده ، موارد ویروس کرونا بیش از 14.3 میلیون نفر بوده است و بیش از 278.500 مورد مرگ گزارش شده است. مدلی که اغلب توسط کاخ سفید استفاده می شود می گوید که در صورت ادامه روند فعلی ، شمار کشته شدگان تا اول مارس می تواند به نیم میلیون نفر برسد. همین مدل می گوید اگر آمریکایی ها برای چهار ماه آینده ماسک بزنند ، می تواند 66000 جان انسان را نجات دهد.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها دستورالعمل های جدیدی را صادر کرده است “پوشیدن جهانی ماسک” در هر فعالیت خارج از خانه. CDC همچنین توصیه می کند هر کسی که به طور بالقوه در معرض ویروس کرونا قرار گرفته باشد ، مانند مسافرت یا در یک محیط شلوغ ، برای محافظت از اعضای خانواده در خانه از ماسک استفاده کند.

در ایلینوی ، میانگین مرگ و میر در هفت روز بیشتر از هر ایالت است – طبق پروژه COVID ، تقریبا 14 درصد در مقایسه با دو هفته پیش. دانشگاه جان هاپکینز گفت ، حداقل 11 کشور با بیش از 217،000 مورد جدید COVID-19 که روز پنجشنبه در سراسر کشور اضافه شده است ، پرونده روزانه خود را شکسته اند. این مبلغ می تواند ورزشگاه فوتبال دانشگاه میشیگان را که بزرگترین ورزشگاه در این کشور است ، دو برابر کند.

حتما بخوانید:
ایالات متحده پنسیلوانیا را پایان قریب الوقوع انتخابات می داند

جودی وایت ، درمانگر تنفسی در بیمارستان IU Health Methodist در ایندیاناپولیس ، گفت: “به زودی ، اگر ادامه یابد ، جایی برای پذیرش این افراد وجود ندارد ، ما فقط نیستیم.”

در همین حال ، در حالی که ایالت ها برای رسیدن به مهلت برنامه های توزیع واکسن Pfizer در روز جمعه تلاش می کنند ، ممکن است حمل و نقل برای پوشش اولین مورد در خط کافی نباشد.

فرماندار ویسکانسین ، تونی اورس نگران تأخیر در واکسن ها پس از تأخیر در تحویل آزمایشات و PPE است و این نامه را به الکس هازارد وزیر بهداشت و خدمات انسانی نوشت. .

هنوز هم به نظر می رسد آمریکایی ها بیشتر ریسک می کنند. پنجشنبه شب ، حداقل 150 نفر ، از جمله مت گئتز ، سخنگوی فلوریدا ، برای مراسم سالانه حزب جوان جمهوری خواه در نیویورک گردهم آمدند. این امر باعث شد تا کارمندان محل نیوجرسی را ببندند.

فیل مورفی ، فرماندار نیوجرسی گفت: “فراتر از رنگ پریدگی این است که کسی به راحتی مردم در ایالت دیگر را ، بدون در نظر گرفتن کشور خود ، تهدید می کند.”

لتیسیا لارا این خطر را از اول می داند. او از COVID-19 جان سالم به در برد ، اما دختر 18 ساله اش که نیازهای ویژه ای دارد ، این کار را نکرد.

“[I feel] لارا گفت: “انگار دنیای من تمام شده است.” من احساس شکستگی ، گم شدن می کنم.

قول وجود دارد واکسن ویروس کرونا اخبار مدرن گزارش جدید نشان می دهد که شرکت کنندگان در آزمایش خود سه ماه پس از دوز دوم خود هنوز از این آنتی بادی های محافظ COVID استفاده کرده اند. کمیته مشورتی سازمان غذا و دارو پنجشنبه هفته آینده برای بحث در مورد تصویب فوری واکسن Pfizer و در مدت زمان یک هفته برای بررسی آنچه Moderna انجام داده است ، جلسه می گذارد.

حتما بخوانید:
گزارش جدید هشدار می دهد که کلاهبرداری آنلاین حیوانات خانگی در طی همه گیری به شدت افزایش می یابد


منبع: elitenews.ir