در جهان بیش از 50 میلیون مورد COVID وجود دارد و ایالات متحده در آستانه 10 میلیون مورد است


ویروس کرونا به مرحله هوشیاری دیگری رسیده است: بیش از 50 میلیون مورد در سراسر جهان از پاندمی آغاز شده. و ایالات متحده در آستانه مرحله تاریک خود بود – 10 میلیون مورد.

دنباله ویروس کرونا ویروس دانشگاه جان هاپکینز اوایل دوشنبه بیش از 50.4 میلیون مورد COVID-19 در سراسر جهان را گزارش کرد.

از ابتدای شیوع همه گیر ، بیش از 1.2 میلیون مرگ و میر ناشی از این بیماری در سراسر جهان رخ داده است.

ایالات متحده با حدود 4٪ از جمعیت جهان تقریباً یک پنجم موارد گزارش شده را تشکیل می دهد.

به گفته این دانشگاه ، از آغاز ابتلا به بیماری همه گیر ، این کشور بیش از 237000 مورد مرگ توسط ویروس مشاهده کرده است.

موارد و ویروس های کرونا ویروس نیز مانند بسیاری از کشورها در ایالات متحده روزانه افزایش می یابد.

طبق اعلام دانشگاه ، ایالات متحده بیش از 126000 مورد جدید و بیش از 1000 مرگ ناشی از COVID-19 را در روز شنبه گزارش کرده است.

جو بایدن رئیس جمهور منتخب شنبه شب در سخنرانی پیروزی خود گفت كه وی یك گروه كاری را برای رهبری آمادگی های خود برای پاسخگویی به بیماری همه گیر دوشنبه اعلام خواهد كرد.

بایدن گفت که “گروهی از دانشمندان و متخصصان برجسته را به عنوان مشاوران انتقال معرفی می کند تا از 20 ژانویه 2021 به برنامه Biden-Harris COVID کمک کرده و آن را به یک برنامه عملیاتی تبدیل کنند.” . “این طرح بر اساس علم ساخته خواهد شد. بر اساس دلسوزی ، همدلی و نگرانی ساخته خواهد شد. من از هیچ تلاشی – یا تعهدی – برای جبران این بیماری همه گیر فروگذار نخواهم کرد.”

حتما بخوانید:
وزیر امور خارجه جمهوری خواه گرجستان می گوید وی توسط پرزیدنت ترامپ "زیر اتوبوس" انداخته شده است

روز یکشنبه ، چهره ملت ، کمیسر سابق غذا و دارو دکتر اسکات گوتلیب یکشنبه را پیش بینی می کند تا زمانی که بایدن در ژانویه باز شود ، ملت در بالای آخرین موج همه گیری قرار خواهند گرفت.

“واقعیت این است که تا زمان آغاز به کار رئیس جمهور منتخب ، اگر شما بخواهید ، ما احتمالاً در بالای آنچه که در حال حاضر تجربه می کنیم در رأس خواهیم بود. … من فکر می کنم وقتی رئیس جمهور روی کار می رود ، ما از آن طرف منحنی اپیدمی پایین می رویم ، امیدواریم. تنها سوال این خواهد بود که چند نفر در طی آن فوت کرده اند و چند نفر آلوده شده اند و ما باید این تعداد را تا حد ممکن کاهش دهیم. “

گوتلیب با بیش از 56000 نفر بستری و 11000 نفر در بخش مراقبت های ویژه ، پیش بینی می کند که این کشور تعداد رکورد بستری در این هفته را دریافت کند.


منبع: elitenews.ir