در حالی که دونالد ترامپ به خروج از کاخ سفید اشاره کرد ، داو به 30 هزار نفر رسید


میانگین صنعتی داو جونز برای اولین بار در روز سه شنبه به بالای 30،000 واحد رسید پنسیلوانیا پیروزی رئیس جمهور منتخب جو بایدن را تأیید کرد در این ایالت ، سرمایه گذاران همچنین از اقدام کاخ سفید در زمینه هموار کردن دونالد ترامپ برای خروج از دفتر بیضی استقبال کردند.

بهترین استراتژیست های خانه سرمایه گذاری UBS ، صبح روز سه شنبه در یادداشتی به مشتریان ، اظهار داشتند که عدم اطمینان در مورد انتخابات مورد مناقشه ریاست جمهوری یکی از عوامل اصلی بازدارنده بازار است. به نظر می رسد رفع این عدم قطعیت ، همراه با گزارش های خبری مبنی بر انتخاب جانت یلن ، رئیس پیشین فدرال رزرو ، جانیت یلن ، به عنوان وزیر دارایی آقای بایدن ، همین امر بوده است که شاخص پربیننده را به بالاترین سطح ممکن رسانده است. UBS

استراتژیست های UBS پیش بینی کردند که “دولت جدید هسته اصلی حل مشکلاتی از جمله کووید -19 همه گیری ، “و اینکه انتقال قدرت به سرمایه گذاران چشم اندازهای مثبت برای بازار سهام اضافه کرد.

سبد تراشه های آبی 30 سهم داو نزدیک به 500 واحد یا 1.6 درصد افزایش یافت و بعد از ظهر سه شنبه کمی بیش از 30 هزار معامله انجام داد. شاخص سهام گسترده تر S&P 500 1.5٪ رشد کرد. کامپوزیت فناوری Nasdaq از بقیه بازار عقب است ، اما شاخص محبوب که غول هایی مانند اپل ، مایکروسافت ، آمازون ، فیس بوک ، تسلا و والدین گوگل را در خود جای داده هنوز هم بیش از 1٪ رشد کرده است.

سود ناشی از رشد خوش بینی ، روند یک ماهه بازار را ادامه می دهد تولید واکسن های ویروس کرونا و درمان خفگی همه گیری در اقتصاد را سست می کند. آنها همچنین دیدند که داو به سرعت از پایین ترین سطح خود از 23 مارس به پایین تر از 18،600 در بدترین اوایل همه گیر افزایش می یابد.


اقتصاددان ارشد صندوق بین المللی پول در مورد تأثیر COVID

08:12

بازرگانان سهامی را ترجیح می دهند که می توانند بیشترین سود را از گشایش تدریجی اقتصاد داشته باشند ، مانند بانک ها و شرکت های صنعتی. بازارهای خارج از کشور نیز افزایش یافته است. سودآوری خزانه و قیمت نفت بیشتر بود.

روز دوشنبه ، رئیس اداره خدمات عمومی فدرال اذعان کرد که آقای بایدن برنده آشکار انتخابات ریاست جمهوری این ماه بود. این امر به رئیس جمهور آینده این امکان را می داد تا با وجود تلاش های مداوم دونالد ترامپ ، رئیس جمهور برای لغو انتخابات ، با آژانس های فدرال که قصد دارند قدرت را از 20 ژانویه به دست گیرند ، هماهنگ شود.

همچنین دوشنبه ، یک دارو ساز AstraZeneca نتایج خوبی را گزارش داد از مطالعات واکسن در حال انجام است. به گفته وی ، واکسن بالقوه تولید شده با دانشگاه آکسفورد تا 90٪ موثر است. برخلاف نامزدهای رقیب ، AstraZeneca نباید در دمای شدید سرد نگهداری شود ، که توزیع صدها میلیون نفر را تسهیل می کند.

هفته گذشته ، هر دو شرکت Pfizer و Moderna نتایج یک مطالعه را نشان دادند که نشان می دهد واکسن آنها تقریباً 95٪ موثر است. در آخر هفته ، داروسازی Regeneron برای استفاده اضطراری از درمان COVID-19 از دولت ایالات متحده تأیید دریافت کرد. این دارو که ترامپ ماه گذشته در هنگام بیماری با COVID-19 دریافت کرده است ، هدف آن جلوگیری از بستری شدن در بیماران با علائم خفیف تا متوسط ​​است.

پیش بینی می شود معاملات این روز در وال استریت پیش از روز شکرگذاری در روز پنجشنبه که بازارهای سهام ایالات متحده بسته می شوند ، کمرنگ باشد. آنها روز جمعه برای یک جلسه نیم روزه بازگشایی می شوند.

بازارهای اروپا به طور قابل توجهی بالاتر بود و بازارهای آسیا مختلط بسته شدند.


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*