در داخل سقوط ویروس کرونا ویروس عذاب آور ، که با تحریم ها دامن می زند


تهران، ایران “این روزها در قبرستان اصلی تهران یک روال تلخ وجود دارد.” اجساد قربانیان COVID می رسند و برای دفن آماده می شوند ، در حالی که بستگان عزادار اشک را تماشا می کنند.

ایران در حال مبارزه با بدترین اپیدمی ویروس کرونا در خاورمیانه است. مقامات بیش از 37000 مرگ را تأیید کرده اند ، اما تعداد واقعی کشته ها بسیار بیشتر تخمین زده می شود.

برای شنیدن اتفاقات دست اول در جمهوری اسلامی ، ما از سید رحیم بطحایی ، تهیه کننده CBS News خودمان در تهران س askedال کردیم ، که در این سالها داستانهای زیادی را با او گفتگو کردیم. او دو دوست خود را از بیماری همه گیر از دست داد.

مانند بسیاری از کشورهای دیگر ، بطحایی می گوید که در روزهای اولیه ، بسیاری از ایرانیان “آنطور که باید جدی نمی گرفتند”.


تأثیر انتخابات آمریکا بر ایران

03:56

اما ایران ، مانند سایر کشورهای جهان ، به سرعت بیمارستان های بهاری خود را مشاهده کرد و فهمید که با بحران نسبتاً خطرناکی روبرو است.

در حالی که جمعیت عظیمی از مسلمانان در مقدس ترین مکانهای مقدس شیعه اسلام جمع شده بودند ، مقامات به علم خیره شدند و تصمیمی اساسی گرفتند.

بطحایی یادآور شد: “من فکر می کنم برای دولت نیز مشکل بود.” “این جمهوری اسلامی است ، آنها نمی توانند به راحتی همه این اجتماعات ، مراسم و آیین های مذهبی را لغو کنند.”

اما به طور موقت سرعت عفونت های جدید را کاهش دادند. برای اولین بار در طول 1400 سال ، زیارتگاه های کشور بسته شد.

با این حال ، دولت با یک قفل کامل موافقت نکرد – زیرا فقیران در اینجا توانایی کار نکردن را ندارند.

بطحایی گفت: “دولت در صورت مبارزه با این ایده بسیار قاطعانه مبارزه کرده است … پس مردم احتمالاً نمی توانند امرار معاش کنند.” “من خودم شنیده ام بسیاری از مردم می گویند که آنها به جای گرسنگی از بیماری COVID می میرند.”

محققان موسسه پاستور در تهران تلاش های ملی را برای آزمایش ویروس کرونا هماهنگ می کنند. تیم دکتر مصطفی صالحی وزیری موفق شدند فقط از 10 آزمایش در روز به 30000 آزمایش برسند ، این یک پیشرفت چشمگیر بود ، اما برای کنترل اپیدمی مارپیچ کافی نبود.

مانع اصلی آزمایشگاه علم نیست ، بلکه سیاست است. تحریم های ایالات متحده دسترسی ایران به مواد شیمیایی و تجهیزات ساخت خارجی را خفه کرده است. وزیری مجبور است با آنچه دارد ، تقریباً کمبود همه چیز ، کار کند.

آنها همچنین باید با گورستان گسترده بهشت ​​زهرا سازگار می شدند.

سعید هال ، مدیر گورستان ، به CBS News گفت: “ما از دستورالعمل های بهداشتی دولت پیروی می کنیم.” “تمام کارکنان من به دقت آزمایش شده اند.”

اکنون بیشتر ایرانیان ماسک می زنند و اجتماعات بزرگ ممنوع است.

با این حال ، بیش از 150 قربانی COVID روزانه به بهشت ​​زرع می رسند. ردیف های طولانی قبرهای تازه حفر شده از خواب بیدار می شوند.

بطحایی گفت: “در واقع تکان دهنده بود.” “این نوعی چشم باز ، تکان دهنده ، بسیار ناراحت کننده بود.”

و هیچ پایانی در چشم نیست. ایرانیان همچنان که برای فردا آماده می شوند ، برای دفن مردگان امروز حاضر می شوند.


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*