در کاوش های پمپئی اجساد به خوبی حفظ شده یک مرد ثروتمند و یک برده کشف شده است


کوه وزوو فوران کرد و شهر روم باستان را ویران کرد پمپی تقریباً 2000 سال پیش ، اما باستان شناسان هنوز در حال کشف آثار جدیدی از این واقعه تلخ هستند. آخرین کشف آنها شامل دو جسد است که به نظر می رسد متعلق به یک فرد ثروتمند و برده او باشد.

مسئولان پارک باستان شناسی در ایتالیا روز شنبه گفتند که باستان شناسان بقایای اسکلت دو مرد را پیدا کرده اند که سعی داشتند از مرگ ناشی از فوران جلوگیری کنند. محققان هنگام حفاری در خرابه های یک ویلای بزرگ که مشرف به دریای مدیترانه در حومه پمپئی بود ، قطعات جمجمه و استخوان را پیدا کردند.

مقامات گفتند که استخوان ها در سیویتا جولیانا ، همان منطقه ای یافت شد که باستان شناسانی که در یک اصطبل حفاری کردند ، بقایای سه اسب مهار را در سال 2017 حفاری کردند.

castings-photo-luigi-spina-11-1.jpg
این دو مرد در جریان اصطلاحاً دوم جریان آتش نشانی که پس از فوران اولیه رخ داد ، جان خود را از دست دادند.

وب سایت در پمپئی


اولین قربانی یک جوان در سنین 18 تا 25 سال بود که قد کمی بیش از 5 فوت داشت. فشارهای غیرمعمول ستون فقرات نشان می دهد که وی درگیر کارهای سنگین دستی بوده و باعث شده است که محققان فکر کنند که او یک برده است.

او یک لباس کوتاه پشمی پوشید.

قربانی دوم به صورت وارونه ، دستانش را از روی قفسه سینه تا شده ، پاها را باز کرده و زانوها را خم کرده است. مقامات گفتند ، وضعیت بدن مانند سایر بازیگران ریخته گری است که در پمپئی دیده می شود.

محققان معتقدند که این مرد بزرگتر از قربانی دیگر بود ، سن او بین 30 تا 40 و در حدود 5 فوت 3 اینچ بود. او لباسهای بسیار پیچیده تری به تن داشت.

پس از آنکه باستان شناسان استخوان ها را با دقت برداشتند ، مأموران ریخته گری دو قربانی را انجام دادند که در راهرویی در قسمت “نجیب” ویلا ، در لایه ای از خاکستر با عمق حداقل 6.5 فوت پیدا شد.

3-انسان شناس-اسکلت-تمدن-عکس-باستان شناسی-پارک-پمپ-2-1200x900.jpg
پس از برداشتن استخوان ها ، مأموران دو قربانی را انداختند.

وب سایت در پمپئی


این روش برای اولین بار در سال 1800 برای حفظ قربانیان در موقعیت هایی که در آن جان خود را از دست دادند ، ارائه شد.

به گفته مقامات ، هر دو نفر به طور ناگهانی “در جریان جریان به اصطلاح دوم منشا آتش سوزی” ، که پس از فوران اولیه رخ داد ، جان خود را از دست دادند ، اما با این وجود بسیار خشن بود. این سیل دوم باعث کشته شدن بازماندگانی شد که پس از تخریب اولیه در 30 دقیقه سکوت پیش بینی شده سعی در فرار از خانه های خود داشتند.

مقامات گفتند: “جریانی که رخ داد بسیار سریع و بسیار خشن بود ، و باعث سقوط طبقه اول خانه ها و متعجب شدن قربانیان هنگام تلاش برای فرار از طریق چند اینچ خاکستر شد که منجر به مرگ آنها شد. “در این حالت ، جریان پیكلاكلاستیك احتمالاً از طریق چندین دهانه اتاق طغیان كرده و آنها را در خاکستر دفن كرده است.”


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*