دستگیری غیرقانونی تعصب نژادی را در فناوری تشخیص چهره نشان می دهد


REVERB یک مجموعه مستند از است اصل CBSN. آخرین قسمت “City Under Survillance” را در پخش کننده ویدیوی بالا مشاهده کنید. اولین بار در CBSN ، یکشنبه 22 نوامبر ، از ساعت 8 ، 11 و 14 بعدازظهر است.


در جولای 2019 ، مایکل اولیور ، 26 ساله ، در حال کار برای کار در فردندیل ، میشیگان بود که ماشین پلیس او را متوقف کرد. پلیس به او اطلاع داد که برای دستگیری وی حکم کیفری صادر شده است.

الیور به یاد می آورد: “من فکر می کردم که او شوخی می کند چون می خندد.” “اما همین که او مرا از ماشینم بیرون آورد و به من دستبند زد ، فهمیدم که این یک شوخی نیست.” اندکی پس از آن ، الیور به پلیس دیترویت منتقل شد و به جرم سرقت متهم شد.

ماه ها بعد ، وی در جلسه دادگاه مقدماتی ، سرانجام شاهد شواهد علیه خود بود – فیلمبرداری یک بار از این حادثه ، گرفته شده توسط تلفن همراه دادستان. الیور که دارای صورت بیضی شکل و تعدادی خال کوبی است ، چندین ویژگی جسمی را با مرد موجود در عکس به اشتراک گذاشته است.

الیور گفت: “او شبیه من نبود.” “او حتی خال کوبی نداشت.” قاضی موافقت کرد و پرونده بلافاصله منتفی شد.

michael-oliver.jpg
مایکل اولیور به اشتباه به جرمی مبتنی بر فناوری تشخیص چهره متهم شد.

اخبار CBS


تقریباً یک سال بعد ، اولیور فهمید که دستگیری نادرست او بر اساس یک مسابقه اشتباه با استفاده از ضد و نقیض است تشخیص چهره فن آوری. پلیس از یک فیلم از این حادثه عکس ثابت گرفته و آن را از طریق یک برنامه نرم افزاری تولید شده توسط شرکتی به نام DataWorks Plus اجرا کرده است. این نرم افزار نقاط مختلف صورت فرد را اندازه می گیرد – فضای بین چشم او ، شیب بینی او برای ایجاد “اثر چهره” منحصر به فرد. سپس اداره پلیس دیترویت بررسی کرد که ممکن است در یک پایگاه داده عکس منطبق باشد. این سیستم می تواند به هزاران عکس و همچنین پایگاه داده عکس گواهینامه رانندگی میشیگان دسترسی داشته باشد.

چهره اولیور به صورت اتفاقی به نظر می رسید ، اما او نبود و شواهد زیادی برای اثبات این واقعیت وجود داشت.

فناوری تشخیص چهره در جامعه ما به صورت روزمره در آمده است. برای باز کردن قفل تلفن های همراه و بهبود امنیت فرودگاه استفاده می شود. اما بسیاری این فناوری را ناکافی می دانند که می تواند آسیب جدی وارد کند. او چهره های سیاه و قهوه ای را با سرعتی به مراتب بالاتر از همتایان سفید خود اشتباه تشخیص می دهد ، در بعضی موارد تقریباً 100٪ از اوقات. و این به ویژه در شهری مانند دیترویت ، که تقریباً 80٪ از جمعیت آن سیاه پوست است ، بیشتر صدق می کند.

توانا پتی ، یک فعال دیجیتال که با آزمایشگاه سهام دیترویت کار می کند ، گفت: “من فکر می کنم تصور اینکه داده ها خنثی هستند ، مشکلات زیادی برای ما ایجاد کرده است.” “الگوریتم ها توسط مردان سفیدپوست با استفاده از داده های جمع آوری شده توسط سیاست های نژادپرستانه برنامه ریزی می شوند. این بازتولید تعصبات نژادی است که با افراد شروع می شود و سپس برنامه ریزی شده در فن آوری. “

پنجم اشاره می کند که بیش از ده شهر دیگر ، از جمله سانفرانسیسکو و بوستون ، به دلیل نگرانی در مورد آزادی های مدنی و حریم خصوصی ، چنین فناوری هایی را ممنوع کرده اند. او طرفدار یک ممنوعیت مشابه در دیترویت است. در عوض ، این شهر در ماه اکتبر به تمدید قرارداد خود با DataWorks رای داد.

حتی حامیان نیز اذعان می کنند که این سیستم دارای میزان خطای بالایی است. جیمز کریگ ، رئیس پلیس دیترویت ، در ماه ژوئن گفت ، “اگر ما مجبور شدیم فقط از این فناوری استفاده کنیم ، شخصی را شناسایی کنیم” – که به گفته وی مغایر با سیاست های این بخش است – ” اشتباه شناسایی خواهد شد. ”

detroit-police-surveillance-monitors.jpg
پلیس دیترویت از شبکه دوربین های نظارتی و فناوری تشخیص چهره استفاده می کند.

اخبار CBS


پرونده الیور در پی دستگیری نادرست رابرت ویلیامز 42 ساله است که در سال 2019 نیز به جرمی که مرتکب نشده بود ، بر اساس همان نرم افزار الگوریتمی دستگیر شد.

پتی معتقد است که با این فناوری ، هزینه های انسانی بسیار بیشتر از فواید آن است. وی گفت: “بله ، نوآوری اجتناب ناپذیر است.” “اما این اولین بار نیست که ما از چیزی خارج می شویم که می فهمیم برای اکثر بشریت خوب نیست.”

الیور هنوز از عواقب دستگیری نادرست خود بهبود نیافته است. “من برای تاریخ دادرسی کار از دست دادم. سپس کارم را از دست دادم.” بدون درآمد ، او نمی توانست هزینه های خانه یا اتومبیل خود را اجاره کند و به زودی آن را نیز از دست داد. یک سال بعد ، او عملا بی خانمان است ، در کنار کاناپه با دوستان و خانواده خود موج سواری می کند و ناامیدانه به دنبال کار جدیدی است.

در ماه جولای ، الیور حداقل 12 میلیون دلار علیه شهر دیترویت شکایت کرد. این دادخواست پلیس دیترویت را به استفاده از “فناوری شکست خورده تشخیص چهره ، که می داند علم تشخیص چهره دارای میزان خطای قابل توجهی در میان سیاه پوستان و قومیت ها است ، متهم می کند که منجر به دستگیری و زندانی کردن غیرقانونی مردم این جمعیت های قومی می شود.” ”

بخش پلیس اعتراف کرد که بازپرس اصلی پرونده احتیاط لازم را که قبل از دستگیری باید داشته باشد انجام نداده است.

اندرو روتبوکا ، رئیس واحد اطلاعات جنایی که از این فناوری استفاده می کند ، گفت: “ما این تصویر را برای کارآگاه ارسال کردیم. اما سپس کارآگاه باید بیرون برود و در واقع به عکس نگاه کند و آن را با هر اطلاعات دیگری مقایسه کند.” بازرسان آموزش می بینند که حقایق را دنبال کنند ، مانند سایر موارد مانند تأیید محل شخص در زمان ارتکاب جرم یا مطابقت با سوابق دیگر. روتبوکا گفت: “نرم افزار فقط یک پیشتاز است.” “کارآگاه باید موقعیت خود را در محل کار انجام دهد و در واقع پیگیری کند.”

پس از دستگیری الیور ، اداره پلیس دیترویت سیاست خود را در مورد استفاده از نرم افزار تشخیص چهره بررسی کرد. اکنون فقط در صورت ارتکاب جرم خشن قابل استفاده است. دیترویت چهارمین میزان قتل در کشور را دارد و این اداره می گوید این برنامه به حل مواردی کمک می کند که در غیر این صورت سرد می شوند.

برخی از خانواده های محلی از این فناوری حمایت می کنند. مارشادا هالووی این سیستم را به کمک به حل قتل پسر عموی 29 ساله اش دنزل با ردیابی اینکه کجا رفته و قبل از کشته شدن با چه کسی بوده است ، نسبت می دهد.

وی گفت: “من هرگز نمی خواهم خانواده دیگری آنچه را که من و خانواده ام پشت سر گذاشته ایم ، تجربه کنند.” “اگر تشخیص چهره می تواند کمک کند ، همه ما به آن نیاز داریم. همه به چیزی احتیاج دارند.”

اما مایکل الیور مطمئن نیست که این نرم افزار ارزشش را دارد. وی گفت: “من قبلاً توانستم از خانواده ام مراقبت کنم.” “من می خواهم زندگی قدیمی ام را برگردانم.”

وکلا بر این باورند که ده ها مورد از این دستگیری های اشتباه وجود دارد ، اما شناسایی آنها دشوار است زیرا هنگام انجام مسابقات با استفاده از نرم افزار تشخیص چهره ، اداره پلیس مجبور به اشتراک نیست.

الیور گفت: “امیدوارم که در پرونده خود پیروز شوم.” من نمی خواهم که شخص دیگری از این طریق عبور کند.


منبع: elitenews.ir

حتما بخوانید:
بیمارستان میامی در حال آماده سازی برای انتشار واکسن ویروس کرونا است