[ad_1]

واشنگتن – دموکرات های مجلس نمایندگان روز چهارشنبه برای انتخاب رهبران خود برای کنگره آینده دیدار کردند و رئیس جمهور نانسی پلوسی نامزد نماینده خود برای یک دوره دیگر به عنوان رئیس مجلس را به راحتی برنده شد.

او اندکی پس از روز انتخابات در اوایل ماه جاری اعلام کرد که چنین خواهد کرد به دنبال انتخاب مجدد به عنوان رهبر حزب دموکرات. پلوسی که 80 ساله است ، در سال 2018 وعده داد که در سال 2022 به دنبال انتخاب مجدد به عنوان مدرس نخواهد بود ، این بدان معنی است که این می تواند آخرین دوره وی به عنوان قدرتمندترین نماینده پارلمان باشد. پلوسی روز چهارشنبه گفت که “بیانیه قبلی خود را” رعایت می کند ، و می گوید که برای تحمیل ضرب الاجل برای این پست به طرح کنار گذاشته شده پیوست.

پلوسی به خبرنگاران گفت: “من نمی خواهم هیچ یك از اهرم های موجود را تضعیف كنم ، اما من این حرف را زدم.”

پلوسی بدون مخالفت برای نامزدی حزب خود برای سمت سخنرانی نامزد می شود. رهبر اکثریت استنی هویر و رئیس مجلس جیم کلیبرن ، شماره 3 دموکرات مجلس ، نیز در رای گیری روز سه شنبه مواضع خود را حفظ کردند. کاترین کلارک ، نماینده مجلس ، به عنوان دستیار سخنران انتخاب شد.

حكیم جفریس ، رئیس تازه منتخب كنفرانس روسای جمهور در جریان جلسه توجیهی گفت كه این حزب پشت سر رهبران تعیین شده آنها متحد است.

جفریس گفت: “ما در احساس همکاری مشترک با جو بایدن و کمالا هریس برای مبارزه برای مردم متحد هستیم.” پلوسی همچنین اصرار داشت که “مقدار زیادی وحدت” در گروه وی وجود دارد.

اگرچه پلوسی روز چهارشنبه به پیروزی می رسد ، اما سال آینده اکثریت کمتری را رهبری خواهد کرد. CBS News پروژه هایی را اعلام می کند که دموکرات ها اکثریت را حفظ خواهند کرد ، اما حدود دوازده مسابقه در مجلس نمایندگان بدون اعلام باقی مانده اند و احتمالاً اکثریت دموکرات ها کوچکترین اکثریت از هر حزب در سالهای گذشته خواهند بود. چندین دمکرات درجه یک انتخاب مجدد خود را در این سال از دست دادند ، طرح مسائل در کابینه در مورد اینکه پیام حزب به رای دهندگان باید چیست.

موفقیت پلوسی در آخرین دوره ریاست جمهوری خود به عنوان رئیس مجلس همچنین به دموکرات ها بستگی دارد که بتوانند اکثریت سنا را به دست آورند. دو دور دوم در گرجستان در 5 ژانویه تعیین می کند که آیا دموکرات ها کنترل مجلس ، سنا و کاخ سفید را به دست می آورند. اگر جمهوری خواهان کنترل سنا را حفظ کنند ، اجرای برنامه برای رئیس جمهور منتخب جو بایدن را دشوار می کند.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر

کولر گازی اقساطی