[ad_1]

ژوهانسبورگ – سازمان عفو ​​بین الملل گزارش نگران کننده ای از قتل های اخیر در منطقه نیمه خودمختار تیوره در اتیوپی منتشر کرده است. بیش از یک هفته است جنگ شدید در کشور پس از آنکه نخست وزیر ابی احمد نیروهای خود را به آنجا فرستاد ، مقامات محلی را به حمله به یک پایگاه نظامی در منطقه متهم کرد. این گروه حقوق بشری اعلام کرد که می تواند تأیید کند که ده ها و احتمالاً صدها نفر در شهر می کادرا در منطقه جنوب غربی Tigrei با چاقو کشته یا هک شده اند.

آزمایشگاه شواهد بحران این سازمان عکس ها و فیلم های ترسناک دیجیتالی از اجسادی را که در شهر پراکنده شده اند یا بر روی برانکارد حمل کرده اند بررسی کرده است.

“ما قتل عام تعداد زیادی از غیرنظامیان را که به نظر می رسید مزدور بوده اند ، تأیید کرده ایم ، به هیچ وجه درگیر حمله نظامی در حال انجام نیستیم. این یک فاجعه وحشتناک است ، که واقعیت آن فقط زمان نشان خواهد داد ، زیرا ارتباطات در تیگر همچنان بسته است” ، مدیر عفو بین الملل در شرق و آفریقای جنوبی ، در بیانیه ای گفت.

به گفته شاهدان و تصاویر تایید شده ، بیشتر اجساد در مرکز شهر در نزدیکی بانک تجاری اتیوپی و در جاده منتهی به شهر همسایه هومرا پیدا شده است.


ارتش اتیوپی فرودگاه هومرا را تصرف می کند

03:10

افرادی که اجساد را مشاهده کردند به عفو بین الملل گفتند که آنها زخم هایی شکاف دار دارند که به نظر می رسد توسط سلاح های تیز مانند چاقو و قلاب ایجاد شده است. این گزارشات توسط یک آسیب شناس مستقل به سفارش گروه حقوق بشر تأیید شد. شاهدان می گویند هیچ نشانه ای از زخم گلوله وجود ندارد.

“زخمی ها به من گفتند که آنها با قلاب ، تبر و چاقو مورد حمله قرار گرفتند. شما همچنین می توانید از زخم ها بگویید که مرده ها توسط اشیای تیز حمله کرده اند. این وحشتناک است و من واقعاً ناراحتم که این را در زندگی خود شاهد بوده ام.” یک شاهد گیج گفت.

عفو بین الملل هنوز نتوانسته است تأیید کند که مسئول این قتل ها بوده است. شاهدان گفتند نیروهای این سازمان ، وفادار به جبهه مردمی برای آزادی تیگری ، که بر تیگره حکمرانی می کند ، مسئول بودند و ظاهرا پس از شکست توسط نیروهای دولتی در بخشی دیگر از ایالت ، این قتل عام را انجام دادند.

نیروهای نظامی پس از شکست نیروهای تیگری ، شب را در حومه مه-کادرا گذراندند. یک غیرنظامی گفت: “وقتی وارد شدیم ، بسیاری از اجساد را در خیابانها و خوابگاههای اجاره ای آغشته به خون دیدیم که توسط کارگران فصلی بازدید می شوند. این منظره واقعاً تحقیرآمیز بود و من هنوز در شوک هستم و برای کنار آمدن با این تجربه تلاش می کنم.” به عفو بین الملل گفته شد که پس از تصرف این شهر توسط نیروهای دولتی وارد این شهر شد.

داوطلب در هنگام اهدای خون پرچم اتیوپی برای اعضای زخمی نیروهای دفاع ملی اتیوپی را که با نیروهای ویژه Tigray در مرز آمهارا-تیگرای در ورزشگاه آدیس آبابا ، اتیوپی ، شمال آفریقا می جنگند ، درگیر می کند
یک داوطلب پرچم اتیوپی را هنگام مراسم اهدای خون به اعضای مجروح نیروهای دفاع ملی اتیوپی که با نیروهای ویژه Tigray در مرز آمهارا – Tigray در ورزشگاه آدیس آبابا ، استادیوم آدیس آبابا ، اتیوپی ، 12 نوامبر 2020 ، می جنگند ، در دست دارد.

رویترز / بازرسی ایالتی


تنش ها بین نخست وزیر ابی از ماه ها قبل در حال کم شدن است. چهارشنبه گذشته ، در حالی که دنیا مشتاقانه منتظر نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود ، ابی در پاسخ به حمله ادعایی نیروهای منطقه ای به پایگاه نظامی دولت در این منطقه ، نیروهای ملی را به تیگر می فرستاد. ارتباطات خاموش بود ، بنابراین تأیید مستقیمی در مورد حمله وجود ندارد.

عکس پرونده: ابی احمد ، نخست وزیر اتیوپی در یک کنفرانس مطبوعاتی در دفتر خود در آدیس آبابا صحبت می کند
ابی احمد نخست وزیر اتیوپی در یک کنفرانس مطبوعاتی در دفتر خود در آدیس آبابا ، اتیوپی ، 1 آگوست 2019 صحبت می کند.

روترها


ابی با یک برنامه جاه طلبانه اصلاحات به قدرت رسید ، تلاش کرد یکی از سرکوبگرترین کشورهای آفریقا را متحول کند و فساد را ریشه کن کند. اما جبهه آزادی خواهی مردم تیگری (TPLF) معتقد است که آنها بطور ناعادلانه توسط این هدف ضد فساد هدف قرار گرفته اند ، بسیاری از مقامات ارشد دولت ملی موقعیت های اصلی خود را از دست داده اند.

نقطه عطف در ماه سپتامبر رخ داد ، زمانی که ابی انتخابات پارلمانی را به تعویق انداخت ویروس کرونا. رهبران Tigray گفتند این ترفند ابی برای نصب منبع تغذیه است. آنها با این ممنوعیت مخالفت کردند و به انتخابات خود ادامه دادند.

دستورات دستگیری برای رئیس جمهور Tigrei ، Debrecion Gebremihail ، که در ماه سپتامبر انتخاب شد ، و دیگر رهبران TPLF “به دلیل به خطر انداختن موجودیت کشور” و “تلاش برای نقض قانون اساسی” صادر شده است. روز جمعه ، پارلمان اتیوپی رئیس جدید آموزش و پرورش ، Tigray Mulu Nega را تعیین کرد.

با توجه به اینکه سال گذشته ابی ، وضعیت در اتیوپی به سرعت خراب شده و حتی نگران کننده تر است جایزه صلح نوبل را دریافت کرد برای پایان دادن به یک درگیری دو دهه با اریتره همسایه.

مردی که موفق به ایجاد صلح بین المللی شده است ، در مرزهای خود موفق به این کار نشده است. ابی در طی سخنرانی خود در جایزه صلح گفت که جنگ مظهر جهنم است و به نظر می رسد اکنون آماده است تا آن جهنم را در کشور خود به راه بیندازد.

کودکان اتیوپیایی که از جنگ در منطقه Tigray فرار می کنند در اردوگاه پناهجویان الفشقا در شهر مرزی الفشقه سودان و اتیوپی در شرق کسالا مشاهده شدند
کودکان اتیوپیایی که از جنگ های مداوم در منطقه Tigray فرار می کنند ، در 13 نوامبر 2020 در اردوگاه پناهجویان الفشکا در شهر مرزی سودان و اتیوپی در ال فشکا ، در شرق کسلای سودان مشاهده شده اند.

رویترز / ال طیب صدیق


گرچه ببرها فقط حدود 6٪ از جمعیت 110 میلیون نفری را تشکیل می دهند ، آنها از قدرت سیاسی و اقتصادی غالب در اتیوپی برخوردار بوده اند و از سطح نامتناسب قدرت برخوردار هستند. ابی از قوم اکثریت ، اورومو است. TPLF به سرنگونی دیکتاتوری نظامی منگیستو ، هایل ماریام کمک کرد و اولین گروه تقسیم قدرت در دولت بود.

منتقدان ابی می گویند که برکناری ببرها یک اشتباه عمیق در یک قطب عمیق قطبی است ، و اکنون این نگرانی وجود دارد که اتیوپی بتواند یک بار و برای همیشه از خطوط قومی در یک جنگ داخلی داخلی شکسته شود.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir