دولت ترامپ و تیم انتقالی بایدن از کانال پشتی ارتباطات “حاشیه ای” دارند


تعدادی از منابع آگاه از گفتگوها به CBS News گفتند ، اگرچه رئیس جمهور ترامپ همچنان از به رسمیت شناختن انتخابات امتناع می ورزد ، اما بازخوردهایی بین تیم انتقالی جو بایدن رئیس جمهور منتخب و مقامات دولت ترامپ وجود دارد.

این منابع می گویند که ارتباطات “حاشیه ای” است و هنوز جایگزینی برای روند انتقال کامل رسمی نیست. مدیر اداره خدمات عمومی، که از روند گذار فدرال پشتیبانی و کنترل می کند ، ابتدا باید نامه “تأسیس” را امضا کند که تأیید می کند آقای بایدن در انتخابات پیروز شده است قبل از شروع روند رسمی.

سخنگوی این انتقال به CBS News گفت که گفتگوها بین تیم بایدن و مشاغل در ادارات فدرال محدود بوده و بر لجستیک متمرکز بوده است ، نه سیاست. این بحث ها طبق معمول قبل از انتخابات آغاز شد. یک مقام ارشد سابق کاخ سفید به CBS News گفت که مقامات فعلی و سابق ترامپ کاخ سفید در ارتباط با انتقال بایدن برای پیشنهاد کمک هستند ، اما این مقام سابق موارد مورد بحث را مشخص نکرد.

مانع GSA همچنان یک مانع مهم برای انتقال صلح آمیز قدرت است. تاکنون ، امیلی مورفی ، مدیر GSA ، از نامیدن آقای بایدن به عنوان برنده خودداری کرده است ، زیرا دعاوی مداوم در مورد چالش مبارزات انتخاباتی ترامپ در چندین کشور مهم است. سخنگوی GSA در بیانیه ای برای CBS News به نمونه قبلی اشاره کرد که پس از انتخابات 2000 ، هنگامی که جنگ دادگاه ها بر سر سرشماری فلوریدا انجام شد ، انتقال را چند هفته به تأخیر انداخت.

حتما بخوانید:
دانشجویان کالج طرحی را برای کاهش ضایعات غذا و تغذیه خانواده های گرسنه راه اندازی می کنند

با این حال ، این مسابقه شامل اختلاف بر سر یک کشور با اختلاف 537 رأی بین دو نامزد بود و آقای بایدن با هزاران رای در چندین ایالت آقای ترامپ را رهبری می کند. بیشتر پرونده های قضایی ترامپ داشته است تاکنون آنها ناموفق بوده اند.

اگرچه آقای بایدن انتقال را بدون کمک فدرال آغاز کرد ، اما این نگرانی وجود دارد که یک روند کوتاه مدت می تواند عواقبی برای امنیت ملی داشته باشد. دفتر مدیر اطلاعات ملی هنوز جلسات توجیهی درباره اطلاعات آقای بایدن و حتی برخی از جمهوری خواهان به او گفته شده است که باید این توجیهات را دریافت کند.

بعلاوه ، برای کارمندان ورودی بسیار مهم است که بتوانند با کارمندان فعلی آژانس دیدار کنند تا آنها بتوانند دستور کار را شروع کنند. اگر این روند اتفاق نیفتد یا کوتاه شود ، می تواند در زمان تحویل مسئولیت برای آقای بایدن ، اولویت های سیاسی خود را دشوار کند.

آردن فرهی به این گزارش کمک کرد.


منبع: elitenews.ir